+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 4 od 4

Tema: Kućni ljubimac i njegov vaspitni uticaj

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2011

Kućni ljubimac i njegov vaspitni uticaj

Iako volim životinje, bila sam protiv držanja pasa i mačaka u stanu, iz više razloga, naročito higijenskih.

Jednog dana, moja deca, koja su tada imala 14 i 15 godina, su donela kući kucu. Kucu su pronašli u ulazu zgrade. Videlo se da je kuca došla na svet pre nekoliko sati, bila je bespomoćna, napolju je bilo hladno i ja nisam mogla da odbijem njen ulazak u našu porodicu.

Odmah smo definisali obaveze. Njihova obaveza je bila da šetaju kucu, a ja sam preuzela brigu o ishrani.

Tako se kucin dolazak u našu kuću pretvorio u vrlo koristan vaspitni proces.
    Moja deca su svoju obavezu shvatila vrlo ozbiljno. Svaki dan se završavao njihovim dogovorom o sutrašnjem rasporedu obaveza. Kada su oboje išli pre podne u školu, ustajali su čitav sat ranije da bi prošetali svog ljubimca. Zavisno od obaveza, menjali su svoje termine. Kasnije, kada su počeli samostalno da putuju, uklapali su period odsutnosti, a ako bi se desilo da svo troje moramo biti odsutni, pitali su svoje drugove za uslugu brige o kuci. Kasnije su, naravno, tu uslugu vraćali.

Pri svemu tome, morali su da vode računa da kuca ni na koji način ne ugrožava okolinu i ljude iz okoline.

Tako je kućni ljubimac učio moju decu disciplini i odgovornosti i doprinosio bržem razvoju socijalne inteligencije.

Kuca je i danas kod nas, ima 12 godina i u dobroj je kondiciji.

Ako vaše dete voli životinje i želi kućnog ljubimca, prvo mu objasnite koje nove obaveze to podrazumeva. Ako dete prihvata nove obaveze, dozvolite mu. Budite odlučni u zahtevu da se preuzete obaveze moraju izvršavati uvek i na vreme.

Biće to vrlo korisno. Dete će naučiti da osećanje ljubavi nije dovoljno, već da je potrebno uložiti mnogo truda da se ta ljubav održi i razvije.

Korisno iskustvo i za odnos prema ljudima, zar ne?

Više na
    http://znljubica.blogspot.com/

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Zato mi cuvamo kornjacu. Nije mnogo zahtevna, ne prlja okolo i moze da ne jede po nekoliko dana. Kuca nam je pobegla, a hrcak uginuo. I onda smo nasli idealnog ljubimca za nas: Kocu, mutant kornjacu.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Tako je kućni ljubimac učio moju decu disciplini i odgovornosti i doprinosio bržem razvoju socijalne inteligencije. ????????? ja cu da kupim ribice!!!!!!!!!i veliki akvarijum kad se preselimo!

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    A, da imali smo i ribice.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore