+ Reply to Thread
Strana 2 od 2
PrviPrvi 1 2
Prikazivanje rezultata 11 do 18 od 18

Tema: Napadi besa kod dece od dve godine

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Veliki sam protivnik fizickog kaznjavnja, ali, ponekad je batina iz raja izasla kako kazu nasi stariji.

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Uh, kako oni znaju da izvedu iz takta da to nije normalno. I neni se nekad omakne pljuska po guzi, ali baš kad pretera. A i to sve ređe i ređe. Sad nam pale kazne. I nagrade. Otkrila sam super foru. Ako bude dobar idemo na specijalno mesto. I upali. Prvo specijano mesto nam je bio Bulevar, išli smo da gledamo bagere, koje obožava. To je bio pun pogodak. Išli bi na mnoga spes. mesta ali vreme nas ometa skroz na skroz

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Eh, kad je moj još mali. Ali pohvalim ga i izljubim svaki put kad uradi nešto dobro. I on se smeška, bubica moja

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Moj mali na jesen treba da krene u jaslice i ja se sad jako brinem jer često udara glavom o čvrstu pozadinu kad je nezadovoljan iline razumem šta hoće. bojim se da ga zbog toga neće primiti jer neče oni takvu vrstu odgovornosti. Takođe ne znam ni kako da ga odviknem od toga. Svašta pokušavam.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    U poslednje vreme je dete još agresivnije, "svađa" se samnom, udara me, grize kad mu nešto nije po volji... Ne znam da li je taj negativizam neka reakcija na vrtić ili je on takav. Ne znam ni kako da se postavim u takvim situacijama, ne tučem ga, pokušam da ga smirim i ponudim drugu opciju ali sledeći put će opet pobesneti zbog nečeg drugog.

Junior Member Spring's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Navodnik Orginalno postovao Srna Pogledaj post
    U poslednje vreme je dete još agresivnije, "svađa" se samnom, udara me, grize kad mu nešto nije po volji... Ne znam da li je taj negativizam neka reakcija na vrtić ili je on takav. Ne znam ni kako da se postavim u takvim situacijama, ne tučem ga, pokušam da ga smirim i ponudim drugu opciju ali sledeći put će opet pobesneti zbog nečeg drugog.
    Nije ni jedno, ni drugo, vec je negativizam faza u razvoju oko druge godine kada dete hoce da stekne svoj integritet licnosti. Ne treba ga tuci, niti vikati.

Member Lena's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    I ja sam zapocela gotovo istu temu nakon tebe,veruj mi da ni moje dete nije bolje...vise ne znam na koji nacin da resavam takve probleme,svaku taktiku sam probala,i znam da on zna da gresi i da ne postupa kako treba,ali on se i pored tog svog saznanja i dalje ponasa lose....Zbunjena sam....

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    ne znam.....nemam takve probleme sa cerkicom mozda zato sto sam stroga majka,ne u smislu da je fizicki ili psikicki maltretiram vec ne dozvoljavam da me vuce za nos i ja slusam nju,vec ona mora mene,zna se ko je stariji.......to ne znaci da je ja manje volim,vec pokusavam da je od malena vaspitavam,onoliko koliko ona razume i moze da razume.
    MaLeNa MaZa

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove