+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 4 od 4

Tema: kako usmeriti dete koje je nadprosecne inteligencije

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2011

Smile kako usmeriti dete koje je nadprosecne inteligencije

Imam cerku koja ide u prvi razred.na redovnom testiranju u skoli su nam rekli da je nadprosecne inteligencije sto smo mi i pretpostavljali samo nismo do sada imali potvrdu.Ona je naucila da cita sa tri godine latinicu sa 4 a enciklopedije prosto guta.Mene zanima da li neko ima iskustva sa ovakvim detetom?Mnogo sam citala o ovoj temi i svi tekstovi govore o tome da sa detetom treba raditi da dete mora pohadjati razred za nadarenu decu.E u tome je problem.Zivimo u maloj sredini skola nema nikakav program za nadarenu decu a i ni u gradu ne postoje nikakve radionice ovog tipa.Mene interesuje kako ovakvo dete usmeriti kod kuce?

Senior Member
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Ne znam gde živiš, ali sve što si napisala mi je čudno. Kod nas u školama ne govore roditeljima, niti bilo kom drugom, o rezultatima na testu inteligencije zato što se radi o maloletnim licima i na taj način se štite njihova prava. Drugo, ne postoje nikakva odeljenja za nadarenu decu. Nadarena deca pohađaju nastavu sa prosečnom decom i decom sa smetnjama u razvoju - to je inkluzija (nema izdvajanja niti diskrimnacije). Radila sam sa nadarenom decom i smatram da je njima mesto sa drugom decom, a ne da budu izolovani, odvojeni i neintegrisani u društvo.

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Navodnik Orginalno postovao Rossana Pogledaj post
    Ne znam gde živiš, ali sve što si napisala mi je čudno. Kod nas u školama ne govore roditeljima, niti bilo kom drugom, o rezultatima na testu inteligencije zato što se radi o maloletnim licima i na taj način se štite njihova prava. Drugo, ne postoje nikakva odeljenja za nadarenu decu. Nadarena deca pohađaju nastavu sa prosečnom decom i decom sa smetnjama u razvoju - to je inkluzija (nema izdvajanja niti diskrimnacije). Radila sam sa nadarenom decom i smatram da je njima mesto sa drugom decom, a ne da budu izolovani, odvojeni i neintegrisani u društvo.
    slazem se !

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Mislim da treba da postoje razredi za posebno nadarenu decu. Škola je tako organizovana da teži da napravi prosek i od najpametnijeg deteta. Imam iskustvo sa svojom decom. U osnovnoj školi sam morala da ih branim od soc.ideje jednakosti. Deca jesu jednaka po značaju ali ne i po sposobnostima. Kasnije su oboje išli u gimnazije za talente, završili su fakultete i sad su na doktorskim studijama. Vaše dete treba da ide u dodatne škole jezika, matematike , bilo šta što u vašem gradu postoji.
    Kreirala sam svoj blog (pogledajte u profilu Home Page) u kome opisujem svoja iskustva, možda će vam koristiti.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove