+ Reply to Thread
Strana 3 od 4
PrviPrvi 1 2 3 4 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 21 do 30 od 33

Tema: Kada je prohodalo vase dete

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    bravo i ja kazem a sta je sa kevom ledja me bole masina je non stop ukljucena ...sad su hit bube kako izadjemo napolje trazi bube cvece...

Junior Member
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Navodnik Orginalno postovao mama Taca Pogledaj post
    Ne stavljaj dete da sedi pre 6 meseci...e, ma nemoj, pa nisam luda da ga stavljam na silu.Kada samo pocne da se izdize na svoje rucice i uspravlja se u sedeci u kolicima i u cupkalici, sta onda, vezati ga?Nisam za to da se na silu stavlja u sedeci ni terati ga da hoda zato sto mu je mama, ili tata prohodao u 7 meseci...Ali bebe nisu glupe, i definitivno nece se podizati a da nesto nije u redu sa njom(mislim bebom).
    Upravo tako, moja trojica su prohodali sa 10, 9 i 11 meseci, svaki po svojoj sopstvenoj zelji. Sva trojica su sa 4-5 vec bili u setalici. Sa 7 su isli vodjeni za ruke jer su to sami hteli. Samo najstariji je puzio, ostalima nije padalo na pamet (sto je mene jako radovalo, jer gde da stavljaju u usta ruke isprljane na podu).

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Evo moj mali sa 7 vec stoji normalno uz pridrzavanje, ima do devetog da prohoda, garant Na dedu xD

Member Mama Bojana's Avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Moj Vuk je sa 6 meseci sedeo,al naravno uz pridrzavanje,nije bio bas tako stabilan,al sam je se dizao bez ikakvog foorsiranja,sad ima 8 i po meseci,ja sam protiv setalice ili dubka,stavljam ga u ogradicu pa vidim da pokusava al jos nije sprreman da ustane,i ne zelim ni da ga forsiram,sam ce on da oseti kad bude mogao,polako nigde nam se ne zuri.

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Ja mog ne forsiram, sam se digao jedno jutro i od tad non stop... A nisam ni luda da ga sputavam...
    Napredno dete

Member Mama Bojana's Avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Navodnik Orginalno postovao Barbarica Pogledaj post
    Ja mog ne forsiram, sam se digao jedno jutro i od tad non stop... A nisam ni luda da ga sputavam...
    Napredno dete
    Pa naravno,sve sto sam zeli neka ga nista na forsiranje. Veliki kissic za drugara naseg i tebe

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    U setalici je bio od 4 meseca,sa 5 je u toj istoj leteo kroz kucu,da puzi mu na pamet nije padalo,jako rano je stajao u krevetcu i uz ugaonu,ustajao sam i pridrzavao se vec sa 7 i ja sam mislila brzo ce on prohodati-medjutim prohodao je tek sa 13,5 meseci i to bez ikakvog nagovestaja,nije bilo onih probnih koraka,samo je tako ustao i krenuo...i ja sam bila zapanjena....sa 15 meseci je poceo da trci i od tad samo to i radi!!!!! Trci!!! a da zaboravila sam da pomenem,naucio je da puzi sa 14 meseci.... sve naopacke!!! DECA!!!!

Senior Member mihajla's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    moja Sofija je prohodala sa nekih 13 meseci, nisdam je ni forsirala, dete je sve samo naucilo, i masala, stvarno je od prvog dana stabilna, sada vec naveliko hoda, ne smiruje se po citav dan! primetile ste i da me nema na forumu ))) nemam kad od trcanja za njom, hahahahahahaha... a kao sto Skarlet kaze, pocela je da puzi tek nakon sto je prohodala
    ...deca su ukras sveta...

Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Deca su veoma razlicita po pitanju razvoja. Moj stariji sin je bio jako napredan, i tako je npr. vec za svoj prvi rodjendan samostalno hodao i to veoma stabilno. Nikada nije puzao, a u dubku je bio od nekih, ako se dobro secam, 7-8 meseci. Sa svoje dve godine je pricao kao mator. Dok moj mladji sin sa osam meseci nije umeo ni da sedi! Vodila ga ja kod ortopeda, a on mi kaze da je potpuno zdrav, samo je lenj. Prohodao je tek sa 14 meseci(jedva). Ali sam pustala da stvari idu svojim tokom. Samo opusteno!

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Evo mi cemo sad punih 9 ali jos ne hoda, stoji bez pridrzavanja, ali od koraka nista

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove