+ Reply to Thread
Strana 2 od 2
PrviPrvi 1 2
Prikazivanje rezultata 11 do 18 od 18

Tema: Kako ste zamisljale vas zivot kad se udate

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    nista ne pisi izbedacices se samo tako zaboravi proslost ja pokusavam i idem dalje ma ko ih jebe slabici nesposobni.Jezik nema kosti ali kosti lomi ..xaxa eto nek se tako zove.

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    pa ti pisi kao da sam ja glavni lki nemam nista protiv evo ja cu ti pomoci pocecu roman a ti kreni dalje ili ako hoces ja cu da pisem a ti mi pricaj uh to bi mi bila super zanimacija ajde da probamo.

Member stich2leeloo's Avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Moj m i ja smo ziveli zajedno 7,5 god pre nego sto smo odlucili da se upustimo u dozivotnu avanturu zvanu odgajanje deteta (dece). Podobro sam se potrudila da se poslovi ne dele na muske i zenske, da svi kuvaju, peru sudje, peglaju, peru i spremaju; gradila sam cimerski odnos, sve na jednake casti, cak i deljenje svih troskova (to mi je bitno, valjda sam osetljiva na svoju nezavisnost). Sada, ja sam kod kuce (porodiljsko), m radi, poslovi kucni se i dalje dele, ja sam, prirodno, vise sa bebom, ali on to nadoknadjuje kada dodje sa posla. Iako ne moram da polazem racuna o tome na sta trosim novac (a to je kuca i hrana), ne mogu da docekam da ponovo radim, vec sam pocela 2,3 sata nedeljno, kao spoljni konsultant. Super mi je, izadjem iz kuce, bavim se necim drugim a muz kuci cuva bebca. M je dobar, nije idealan, a na tome sam radilaaaa, razgovaralaaaa, davala primere, obrtala teze.... uf.
    Mislim da je bitno da te zajednica sa nekim (npr. bracna) nadogradi i pomogne ti da se ostvaris na jos neki nacin, da ti otvori nove mogucnosti, ponudi nove uglove posmatranja, da nove perspektive i postavi nove prioritete, a ne da te zarobi, ili ne daj Boze, degradira, ni kao osobu, ni kao zenu.

Sa muskarcima nisam imala problema, ja sebe vidim prvo kao coveka, a onda kao zenu, te sam ravnopravna u svakom mogucem smislu. Sto se tice braka nikada nisam o njemu mastala, mislila sam da ce se desiti, ili ne, zavisno od okolnosti. Smatram da to treba biti odnos pun postovanja i ljubavi (postovanje prvo). Kada toga nema dvoje ljudi nemaju vise o cemu da razgovaraju.

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Navodnik Orginalno postovao stich2leeloo Pogledaj post
    Moj m i ja smo ziveli zajedno 7,5 god pre nego sto smo odlucili da se upustimo u dozivotnu avanturu zvanu odgajanje deteta (dece). Podobro sam se potrudila da se poslovi ne dele na muske i zenske, da svi kuvaju, peru sudje, peglaju, peru i spremaju; gradila sam cimerski odnos, sve na jednake casti, cak i deljenje svih troskova (to mi je bitno, valjda sam osetljiva na svoju nezavisnost). Sada, ja sam kod kuce (porodiljsko), m radi, poslovi kucni se i dalje dele, ja sam, prirodno, vise sa bebom, ali on to nadoknadjuje kada dodje sa posla. Iako ne moram da polazem racuna o tome na sta trosim novac (a to je kuca i hrana), ne mogu da docekam da ponovo radim, vec sam pocela 2,3 sata nedeljno, kao spoljni konsultant. Super mi je, izadjem iz kuce, bavim se necim drugim a muz kuci cuva bebca. M je dobar, nije idealan, a na tome sam radilaaaa, razgovaralaaaa, davala primere, obrtala teze.... uf.
    Mislim da je bitno da te zajednica sa nekim (npr. bracna) nadogradi i pomogne ti da se ostvaris na jos neki nacin, da ti otvori nove mogucnosti, ponudi nove uglove posmatranja, da nove perspektive i postavi nove prioritete, a ne da te zarobi, ili ne daj Boze, degradira, ni kao osobu, ni kao zenu.

Sa muskarcima nisam imala problema, ja sebe vidim prvo kao coveka, a onda kao zenu, te sam ravnopravna u svakom mogucem smislu. Sto se tice braka nikada nisam o njemu mastala, mislila sam da ce se desiti, ili ne, zavisno od okolnosti. Smatram da to treba biti odnos pun postovanja i ljubavi (postovanje prvo). Kada toga nema dvoje ljudi nemaju vise o cemu da razgovaraju.
    svaka cast!!!ronasla sam se u ovome milion posto!jedno pitanje za tebe koje si god?jer ovo nije mogla napisati neka osoba od ajd da kazem od dvadeset godina vec stasala zenica od ajd manje 30tak godinica.sorry sto pitam ali me interesuje!pozic

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Meni je uvek bilo bitno da me iskreno voli, postuje i da ne vara... Takvog sam i dobila Uvek sam htela sina i cerkicu. Sina evo, pa za jedno 2-3 god. ako Bog da da ubodemo jednu malenu
    Ne zalim se ninasta, osim sto jeeedva cekam da se zaova odseli, ili mi... E onda ce mi zivot biti savrsen...

Member Lena's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    ,,ovo nije mogla napisati neka osoba od ajd da kazem od dvadeset godina vec stasala zenica od ajd manje 30tak godinica."

Nemoj da dozvolis da te prevare necije godine,ono sto sam ja prosla sam mojim muzem sa nasih 4 god. veze a imam 22 godine , mozda nije neka zenica od 30-tak ili cak i 40-tak godina .Znas kako kazu da je nekom zivot majka a nekom maceha ... Zato ( bez uvrede ) ne volim da cujem kada kazu da je neko sa 20 godina jos uvek dete ...mozda neko ali ne i svi. Ja sigurno nisam...muz je stariji od mene nekoliko godina i ja tvrdim da sam mnooogo zrelija od njega. I sto kaze ,,stich2leeloo" .. mnoooogo sam se namucila da mu za neke stvari dokazem da sam u pravu a on nije.Imam drugarice moje godiste za koje bih mogla reci da rastu i sazrevaju zajedno sa svojom decom jer se bukvalno i ponasaju tako.A ponasaju se tako jer ima ko da brine i o njima i o njihovoj deci.Ja sam ponosna na sebe jer u zivotu sve sama sticem sa svojim muzem i pomoc sa strane je minimalna.

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Ja sam se udala sa 21, i nikada se necu pokajati... Sve je kako treba... Bili smo u vezi 6m pre nego sto smo se uzeli, jer kad se vec volimo i ako smo non-stop zajedno, zasto cekati... A i nema nista lepse od mlade mame

Member Lena's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Mi smo bili zajedno oko godinu dana kada smo saznali da cemo imati bebu ... i jos uvek smo u vezi ... nikako da napravimo tu svadbu ... ali ne sekiram se nesto preterano oko tog potpisa na papiru.Vazno je da se volimo ! Ni ja se necu pokajati nikada sto sam mlada mama...u pravu si kada kazes da nema niceg lepseg !!!!

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove