+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Anemija

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010

Anemija

Čini mi se da se borim sa anemijom čitavog života, ali ustvari prve ozbiljnije simptome sam osetila tek u trudnoći, u 4.,5. mesecu. Nisam mogla deset koraka da napravim a da dušu ne ispustim.
    Ispostavilo se da su mi rezerve gvožđa minimalne a hemoglobin praktično nevidljiv. Otišla sam kod interniste i počeli terapiju,ali sam jedva našla preparat koji mi je pomogao. Zove se foliron i više ga nema u apotekama . Moj ginekolog je vrlo olako shvatio anemiju ( opet ja po ginekolozima) i podsmevala mi se što idem kod interniste ( a od kad je to ginekološki problem???) Rodila sam anemično dete .
    Dobro sam se osećala sve dok nisam drugi put zatrudnela. Simptomi su bili mnogo jači. Imala sam aritmije, lupanje srca, brzo sam se zamarala...
    Pijem cveklu i ona mi pomaže. Volela bih i da mi neko sa sličnim problemom preporuči neki provereni preparat jer doktori uglavnom daju tothemu a meni ona ne pomaže.

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Nemam taj problem ali, moja sestra i SVEKRVA imaju taj problem celog zivota bez obzira na trudnocu, a u trudnoci im se to pogorsavlo.Imas biljnu apoteku u gradu, raspitaj se za tinkture, ono sto znam jeste mlada kopriva, caj ili tinktura, nastavi sa cveklom, zeleno povrce, blansirano...Bas cu da se raspitam kod mog farmaceuta...javicu ti.

Ono sto je meni davno receno je da uz sve preparate gvozdja mora da se uzima vitamin C jer bez njega gvozdje nece da se zadrzi u organizmu vec samo prodje kao da nije ni uneseno. Ukoliko nisi do sada uzimala kupi C vitamin u najobicnijim tabletama pa probaj nece da skodi. To je ako se dobro secam C vitamin od 100mg u onoj foliji kao Paracetamol i slicno pakovani lekovi.
    1999. It's a boy
    2001. It's a girl
    2005. It's a girl
    Super beba

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Bravo, recimo sada su to jagode...paradajz...

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Foliron sam ja pila kad sam se porodila, i odličan je. Žao mi je što čujem da ga nema više. Inače meni je moj gidža iz DZ odmah rekla da moram da popravim gvožđe kako znam i umem jer sam anemična ostala u drugom stanju. Upozorila me je da kako trudnoća odmiče da mi gvožđe sve više treba i da mogu da završim u bolnici zbog toga. Ozbiljno sam je shvatila i celu trudnoću sam pila tothemu. Ali sad mi je muka od nje da je ne bih popila ni zašta na svetu. Ja sam čula da je dobar čaj od koprive za anemiju. I da ga dosta ima u kakau. Drugarica mi reče da pomešam kakao i med i tako da ga uzimam. Ali ja ne volim med

Senior Member
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Ja sam isto anemičnna, ali od kak osam sa prvim detetom zatrudnela iz meseca u mesec hemoglobin mi je rastao ne znam kako ali eto, trudnoća mi je popravila krvnu sliku. Na porođaju mi se snizlo pa sam pila tothemu i ona mi je tad a i u par navrata ranije pomogla.
    Žumance je puno gvožđa, probaj da nađeš jaja od prepelice, pa ujutru umuti živo sa malo šećera i pij. E sada živo jaje ima svojih mana i prednosti.
    Ja sam jela i konjsko meso.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Mi porodicno imamo problem sa anemijom, moja majka je imala, sestra i ja, moja deca ..... Od malih nogu smo bili na raznim alternativnim i domacim receptima, ali uvek sa kratkotrajnim efektima. Informisuci se na raznim stranama, knjigama i netu, na kraju sam dosla do saznanja da nije dovoljno unositi samo gvozdje, vec je za njegovu pravilnu ugradnju u hemoglobin, apsorpciju iz creva, kao i za povecanje broja eritrocita (crvenih krvnih zrnaca) neophodno uzimati i E i C vitamin, kompleks B vitamina i cink. Takodje sam saznala da je malokrvnost inace veoma cesta kod osoba nulte (O) grupe. Meni, mojoj deci i sada i mom unuku je jako pomoglo od kada smo poceli da koristimo prirodne vitamine koje proizvodi Nutrilite kompanija, koja je vodeci brend u proizvodnji prirodnih vitamina i koja u svojim ruka drzi sve od zemljista do gotovih vitamina, tako da imaju potpunu kontrolu kvaliteta. Toplo ih svima preporucujem. Ako zelite vise da procitate o njima preporucujem vam njihov sajt http://www.nutrilite.com/

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    evo leka za anemiju.....
    mojoj cerkici je pomoglo
    ako u blizini imas selo ili sumu,beri mlade koprive i kuvaj ih sa sve drske seces samo koren.to je izvor gvozdja, obari je i sitno iseckanu stavljaj u jela.
    drugi je persun
    zvaci ga sirov jer ako ga baris ili kuvas gubi 70 posto gvozdje.
    sargarepa i cvekla ali samo sirove.
    ali pazi unosi ogranicene kolicine po malo svaki dan,ne valja da preteras
    a da i u kravljem mleku ima dosta gvozdja narocito ako se vode na ispasu....
    MaLeNa MaZa

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove