+ Reply to Thread
Strana 1 od 6
1 2 3 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 55

Tema: Dupla tetra pelena do 6. Meseca.... ?????!

Dupla tetra pelena do 6. Meseca.... ?????!

Pozdrav svima! Imam cerkicu koja ima 16 meseci. U 4. mesecu sam je vodila na UZ kukova i rekli su mi da to nije jos sasvim sazrelo i da dodjem za dva meseca ponovo. Do sledece kontrole obavezno siroki povoj i pri tom posto je prerasla jednu pelenu da joj stavljam dve tetra pelene izmedju nogu i preko, naravno, svecku... U 6. mesecu sam je odvela na kontrolu i rekli su mi da skinem siroki povoj. Sada ima krive noge u obliku slova "O", bili smo kod Fizijata koji kaze da mora da je pregleda Ortoped ali tek za dva meseca kad napuni godinu i po. Da li ima neko ko ima iskustva sa ovakvim slucajem? U koliko postoji neko ko je imao isto ili slicno iskustvo volela bi da ga podeli sa mnom.

Senior Member zverka's Avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    sreco moja nemam takvog iskustva s obzirom da tek treba da se porodim...al citajuci iskustva mama ovde po forumu
    ja bi ti rekla idi samo na konsultacije kod privatnika
    i ovako od nasih lekara nista i nikakve vajde
    i love to love just let me

Senior Member mihajla's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    ja sam široki povoj stavljala samo mesec dana, i posle samo pampers. Sa kukovima je sve u redu, a nogice nisam primetila da su joj krive... ne znam, možda to i nema veze sa tim što si ti dugo stavljala široki povoj, a možda i ima, najbolje da je odvedeš privatno lekaru, jeste skuplje ali ćeš bar biti sigurna u dijagnozu i terapiju koju dobijete... ja se nadam da će sve biti u redu, i da ćete uspeti da ispravite nogice, ja mislim da je to još uvek moguće kod male dece koja su u razvoju...
    ...deca su ukras sveta...

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    i mi smo siroki povez stavljali samo mesec dana a kukovi su kao nacrtani perfektni....skini sto pre siroki i vodi je kod privatnika .U nekim zemljama siroki povez se ne stavlja uopste.

Datum pristupanja
    Oct 2010
    Navodnik Orginalno postovao zoranabat Pogledaj post
    i mi smo siroki povez stavljali samo mesec dana a kukovi su kao nacrtani perfektni....skini sto pre siroki i vodi je kod privatnika .U nekim zemljama siroki povez se ne stavlja uopste.
    MA da, ja mislim da više šteti nego što koristi... ok, s početka kada beba ionako samo spava i leži, ali čim prohoda to joj samo može smetati i sputavati normalan hod...

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    ovo pitanje je veoma cesto.jednostavan je odgovor.nempjte pametovati slusajte doktore.jest da preteruju ali to je njihova obaveze,za to dobijaju platu.a ti draga bolje nastavi da stavljas te pelene(krive noge nema veze sa tim,i mome sinu su bile pa je samo od sebe doslo sve na mesto)jer beba kao beba je od samog pocetka u maminom stomaku i krivom polozaju.a sto se tice pelena ako ti se nije smucilo da ih peres i peglas stavljaj joj jos uvek sve dok neotopli(grejejoj stomacic ako je cesto vodis napolje(razumes)a ostalo...pa neznam kazem ti prosudi sama sta je anjbolje.ja sam mom sinu ublacila sve do 8 meseca i sve je bilo ok.a sad to je tvoj izbor.najbolje se posavetuj sa lekarom.

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    niko ovde ne pametuje vec iznosi svoja iskustva...dete ima 16meseci ako si procitala a koliko znam uveliko treba da je samo sa pampers pelenom ili cak i bez nje da se polako navikava na nosu.
    ako neko pametuje onda si to ti a ako vec pametujes daj neku pametnu zasto dete ima krive noge ...sve bebe su u stomaku u krivom polozaju da li to znaci da sve bebe treba da imajukrive noge??????????
    posavetuj se sa lekarima...to smo joj ako si procitala rekle i mihajlia i ja tako da ne znam koji je tvoj problem i zasto mislis da mi pametujemo?

Datum pristupanja
    Oct 2010
    Navodnik Orginalno postovao zoranabat Pogledaj post
    niko ovde ne pametuje vec iznosi svoja iskustva...dete ima 16meseci ako si procitala a koliko znam uveliko treba da je samo sa pampers pelenom ili cak i bez nje da se polako navikava na nosu.
    ako neko pametuje onda si to ti a ako vec pametujes daj neku pametnu zasto dete ima krive noge ...sve bebe su u stomaku u krivom polozaju da li to znaci da sve bebe treba da imajukrive noge??????????
    posavetuj se sa lekarima...to smo joj ako si procitala rekle i mihajlia i ja tako da ne znam koji je tvoj problem i zasto mislis da mi pametujemo?
    potpisujem!

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ma zene ona je skinula detetu siroki povoj u 6.mesecu, ali sada ima krive noge, a kod ortopeda je salju tek za 2 meseca. Najbolje da odes kod nekog privatnika.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Datum pristupanja
    Oct 2010
    pa da, ali ipak je 6 meseci stavljala, ja mislim lično da je to puno...
    mada, svako radi kako misli da treba, a doktori otprilike svi imaju različite stavove, tako da nam i ostaje da činimo stvari po sopstvenom instinktu...

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove