+ Reply to Thread
Strana 6 od 6
PrviPrvi ... 4 5 6
Prikazivanje rezultata 51 do 55 od 55

Tema: Dupla tetra pelena do 6. Meseca.... ?????!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Ja sam na Zvezdari,ma ici cu u onu na Nbg,ionako mi je Lea tamo kod babe u karantinu jer je bolesna.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Dugo sam trazila zasto deca imaju siroki povoj samo kod nas(znate ono pomenete svedjanima svedsku pelenu oni ne znaju o cemu pricate)....samo sam jedan odgovor nasla kako kazu genetska predispozicija(valjda samo srbi) da se nogice iskrive.....i kako kazu samo kod nas su deca tako pravilnih nogu?!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    eee,i ja mislim da netreba slusati nikoga,ali i ja sam mom sincicu stawljala sirok povoj samo dva meseca on sad ima 5 meseci i sve mu je ok i sa nogicama i sa kukicima, ovde su pisali da beba tek dosta kasnije xvata svoje nogice,stvlja usta okrece se sama na bok,i sa ledja na stomak,dosta kasnije puzi........ a moj malecvki sve to vec radi,osim puzenja to jos ne,ali sve ostalo da,i sam se okrece i na bok i sve verovali ili ne cak sam ponekad drzi flasicu i jede,imam snimak toga,tako da iako sam veoma mlada imam 18 godina tek,znam da ima ljudi koji govore budalastine,ja bix ti savetovala da poslusas samu sebe,ti si mam tom detetu i sama najbolje mozes uvideti sta mu treba i sta mu prija,a ako nebude islo,posavetuj se sa privatnikom

Junior Member
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Navodnik Orginalno postovao Aleksandra Nedeljkovic Pogledaj post
    Pozdrav svima! Imam cerkicu koja ima 16 meseci. U 4. mesecu sam je vodila na UZ kukova i rekli su mi da to nije jos sasvim sazrelo i da dodjem za dva meseca ponovo. Do sledece kontrole obavezno siroki povoj i pri tom posto je prerasla jednu pelenu da joj stavljam dve tetra pelene izmedju nogu i preko, naravno, svecku... U 6. mesecu sam je odvela na kontrolu i rekli su mi da skinem siroki povoj. Sada ima krive noge u obliku slova "O", bili smo kod Fizijata koji kaze da mora da je pregleda Ortoped ali tek za dva meseca kad napuni godinu i po. Da li ima neko ko ima iskustva sa ovakvim slucajem? U koliko postoji neko ko je imao isto ili slicno iskustvo volela bi da ga podeli sa mnom.
    Noge u obliku slova "O" nemaju nikakve veze sa sirokim povijanjem ili njegovim skidanjem. Pogledajte malo po familiji, sigurno cete naci srodnika sa veoma slicnim nogama.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    taj siroki povoj je uzasan..prosto mi je zao kada je presvlacim pa kad krene da se mrda,skace i ,,mlati,, nogama jer naravno u tom povoju ne moze da se pomeri..inace moja beba ima 3 meseca..sa 6 nedelja sam bila na ultrazvuku kukova i rekli su mi da do 3.5 nosi siroki mada je sve u redu..drugarica moja ima bebu od 2 meseca i njoj su rekli da skine siroki,kukovi su u redu i da dodje za 7 meseci na kontrolu..pa sad sta raditi...... nigde u svetu se to vise ne koristi,jer je bas zbog toga pampers i ,,izmisljen,,... .. ne znam drage moje ali ja joj ne bih skinula dok dr ne kaze...

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove