+ Reply to Thread
Strana 3 od 6
PrviPrvi 1 2 3 4 5 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 21 do 30 od 55

Tema: Dupla tetra pelena do 6. Meseca.... ?????!

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Mojoj najbiljoj drugarici cerkica ima 6 meseci i od mesec dana je nosila duple tetra pelene, a od treceg meseca kaisice koji drze kukove pod 90 stepeni, jer casice na kukovima nisu skroz formirane. Postoje razlozi kada se to ektra siroko povijanje mora primenjivati.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    ooo,lude li kuce,ova nasa Srbija je smejurija...pazite sad ovu pricu...moja snajka je svoju prvu devojcicu rodila u inostranstvu,tamo se sirok povoj ne koristi,ona sa detetom od 3,5 meseci dolazi u srbiju ide na UZ kukica,doktorka frapirana ( privatni doktor) krece sa pricom,majko gde je sirok povoj,blalalal,pnovo kontrola za 2 meseca i obavezni sirok povoj,kao nije bas najbolje sa kukicima...ona se vraca za 2 meseca kod te iste dok ( nema drugi izbor malo mesto),naravno nje stavljala sirok povoj i sve je ok...A onda prosle god rada i drugu cerkicu ovog puta ( na zalost) u srbiji,i kao i predhodni put odlucuje da uopste ne koristi sirok povoj,ali pred odlazak na UZ stavlja ga da zamaze oci istoj onoj gore pomenutoj doktorki,a ona odusevljena,sa pricom-vidim da ste se majko trgnuli i da ste shvatili vaznost povoja,kukici su odlicno....samo se nasmejala izasla iz ordinacije i vec u kolima skinula detetu pelene!!! a ja,e pa mene su isto tako prestravljivali sa tim kukovima i ja sam mog klinca do 4.5 meseci mucila sirokim povojem,kad sad cujem od jedne prijateljice koja se pre 2 meseca porodila da kod nas u bolnici vise ne savetuju sirok povoj,vise nije potreban,i tako i odpustaju decu uz porodilista,sta reci....LUDA KUCA!!!!!!!!!

UH.... najbolje od svega je to sto ortoped ne moze nista da kaze dok dete ne napuni godinu i po.... A kad sam pitala ove na Institutu da li sam zakasnila i da li je kasno za "lecenje" rekli su mi da nije i da se tek sa godinu i po dana moze preduzeti nesto po pitanju nogu.
    A pri tom su mi spomenuli da ce MOZA morati da nosi gips na obe nogice 6 nedelja.....

Hvala, Bojana. Raspitacu se za te sinice, Fizijatar mi je rekao da ce mozda morati da nosi fiksi gips 6 nedelja... Koliko god da kostaju platicu ih jer ako bude morala da nosi, to ce za nju da bude uzasno strasno jer je izuzetno zivahno dete po prirodi.... Hvala
    Pozdrav mame

Member Mama Bojana's Avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Navodnik Orginalno postovao Aleksandra Nedeljkovic Pogledaj post
    Hvala, Bojana. Raspitacu se za te sinice, Fizijatar mi je rekao da ce mozda morati da nosi fiksi gips 6 nedelja... Koliko god da kostaju platicu ih jer ako bude morala da nosi, to ce za nju da bude uzasno strasno jer je izuzetno zivahno dete po prirodi.... Hvala
    Pozdrav mame
    Ma nema na cemu,al te sinice bas i pomazu u toj situaciji kad se dete krece,jer nisu fiksne,mada preko socijalnog mozes da uzmes sinice koje naravno ne placas,al one su fiksne ne moze se u njima kretati,i zato samo nocu se stavljaju,a to je veruj jako tesko za dete,znam po ovom malom,skidao ih je,nikako nisu mogli da ga naviknu. Pa ti se raspitaj,i vidi sta ti vise odgovara. Pozdrav!

Junior Member Ilana's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    I ja sam se porodila u Srbiji i ni dana ,ama ni sata nisam stavila široki povoj detetu,kukovi su mu savršeni.Ne verujem u široki povoj kao prevenciju već samo u korišćenje istog ukoliko postoji opravdan razlog.

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    ma glupost ja sam vam vec pisala o mom isustvu.

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Ja sam mom malom stavljala samo malo povoj, i Bogu hvala sve je super
    Bre kako nigde to ne stavljaju, samo kod nas... Ne znam...

A mom malom kad stavim place ko kisa, valjda se odvikao...

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    lepo je vreme pa mu je vrucina izgleda

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    A moguce i da je to

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore