Sigurno se secate instrukcija, toplih preporuka i saveta iz skolice za trudnice, od patronazne i iskusnih prijateljica (i prijatelja) da nikako ne dajete detetu flasicu jer bi se moglo navici pa odbiti da sisa?
Kod nas se desava obrnuta situacija, prva cetiri meseca Igor je sisao i odlicno napredovao ali mleka ponestaje i tu pocinje moja nocna mora, treba da uvedem dohranu formulom na flasicu ali on odbija da jede iz flasice.
Naravno, prvo mu ponudim da sisa dok ima mleka ali kada mu ponudim flasicu - ne, ne i NE, stisne usta kao da mu ricinus dajem (sjajna kontrola misica, kasnije ce to koristiti da me izludi kada mu budem davala druge, manje omiljene stvari). Obicno zaspi sto je pre moguce, samo da ga ne gnjavim! Probala sam da mu dam da jede kada je u polu-snu, kao zeznem ga, prva dva pokusaja je i jeo, ali to nikada nije vise od 30 - 50 ml. Sada ni to ne pali, stisne usta u snu i - cao mama!
Da uopste nemam mleka, kad-tad bi morao da pocne da jede iz flasice jer ne bi imao drugi izbor, ali kako da ga privolim da jede iz flasice, a da mu dajem i da sisa dok imam mleka?

PS da znam kako da stavim smajlija koji lupa glavom o zid - bilo bi ih bar 10ak ovde