+ Reply to Thread
Strana 1 od 2
1 2 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 12

Tema: Prva trudnoća zaborava nema

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010

Prva trudnoća zaborava nema

Drage mame, vi koje imate više dece ili ste trudne po drugi, treći put, da li se slažete samnom da je prva trudnoća nekako posebna? Nemate puno obaveza, još ako ste na trudničkom, odmarate, svi oko vas su uzbuđeni i maze vas, i vi ste nekako važne i posebne... Sve te pripreme, biranje garderobice, kolica, posteljine, slatke muke! Pa onda, ništa ne znate! Da, sve ste pročitale i svi su vas bombardovali informacijama o porođaju a vi se ničeg ne plašite i jedva čekate!
    Jako lep period u životu žene.

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Pravo da ti kazem meni je prva trudnoca bila najstresnija. Ja student bez posla, muz nesto raducka, zivimo sa mojima...Svi mi nesto dele savete, ja mlada ne znam gde cu. Ove druge dve su mi bile nekako prirodnije. Bar je tako kod mene bilo. A, za sledecu se spremam onako temeljno.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Senior Member zverka's Avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    e iskrena da budem NEBI ME NEKO PONOVO NATERAO NA OVO NEMA TIH PARA
    ja prestravljena sta ce se desiti posle...muz ne konta trudnocu ,svadja sa svima okolo i naokolo
    pola ma sta pola skoro celu trudnocu sam preplakala sa podrskom jedino od mojih roditelja prolazim kroz sve
    dok "gosn tata " nije ni jedne charapice kupio za bebca mama(ja) je grcala sama kako moze a on umesto da sheta sa svojom trudnicom
    sedi po ceo dan za igricama
    a da ti ne pominjem da sam morala njegovima da pojasnjavam da ja imam pravo na svog muza i da zelim da on bude pored mene a ne na terenu sa nekim kokoskama ( planski poslat ) ne bi li ga odvukli od mene
    posto mu sef ......njegovu majku a njegova majka me bas i ne mirise SVE VAM JE DALJE JASNo
    a da ne pricam o paricama i kupovinom stvarcica za bebu koje sam pocela na vreme i kako treba a njegovi se odma uzjogunili i poceli da lupaju kako nevalja da se kupuje pre
    niko od tih sto je pricao nista kupio nije da mi nije moje majke i oca nebi imala ni pelenice jedne za bebu
    najlepse sto se desilo jeste da sam u dr.stanju al sve to nosim sama na grbaci
    jedina lepa stvar u svemu tome jeste to sto je moj otac rukom pravio kolevku za njegovu unukicu i sto se neko sem mene tom detetu raduje onako pravo kako treba
    al MENE NA OVO NECE VISE NIKO NATERATI
    i love to love just let me

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Uh, žao mi je. Imala sam i ja brdo problema, nemojte misliti da nisam! Ostala bez posla u školi (nemam diplomu), kuća nezavršena a kad će biti, ne zna se, nas četvoro u dve sobe koje razdvajaju samo vrata, kuhinja van kuće...
    Mislila sam na vaš lični doživljaj trudnoće, bićete mama i tako to.
    Svi su se samnom radovali i pored svih problema i ja sam skroz opuštena otišla da se porodim.
    Sada bi sve bilo drugačije.

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    ja iskreno vise uzivam sad u ovoj trudnoci(nadam se da ce bar jedna od bebica biti devojcica)imam vise iskustva nemoram da slusam opaske od svekrva sta i kako treba.sa muzem se vise dogovaram,vise planiramo cak i sa nasim steficom vise uzivamo i nekako se pocinjemo prilagodjavati pomisli da cemo imati jos dve male bebe.u prvoj trudnoci su mi branili da ista kupujem za bebu(sujeverje)sad cu vala da se nakupujem bar osnovnih stvari(bodici,kapice,potriklice,zekice,DUDE!!!jedv a cekam!nadam se da cu moci sve to jer mi je sama trudnoca rizicna(svaka trudnoca sa blizancima je rizicna)u sustini vise sad uzivam.vise idem na kontore sama neprati me svekrva(mirodjija u corbi) iskreno jedva cekam prolece da polagano krenem u akciju!

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Kod nas je to sujeverje jako rasprostranjeno i onda bude smešno kad se posle porođaja rastrče muževi,svekrve, tetke sa spiskovima, svi zabunjeni,nemaju pojma o veličinama, zaborave koliko je beba teška... Šou!
    Ali, dozvoljeno je pre porođaja primiti staru garderobu, od neke druge bebe. Ja dobila pune dve kutije od sestre i onda sam se zadnja dva meseca zanimala sa tim- prala,peglala, slagala...

Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Naravno da je prva trudnoca posebna, samim tim sto je prva. Svo to uzbudjenje, osecanje neizmerne srece pomesan sa strahom od nepoznatog, osecaj da ste najvazniji na svetu samo zato sto ste trudni... Pa jos kad sam pocela da spremam stvarcice za bebca, kao da sam ponovo devojcica koja oblaci svoju lutkicu...PRELEPO! Sa drugom trudnocom je drugacije, jer vec imas iskustva, znas sta te sve ceka i sta sve mozes da ocekujes. Zrelija si i zbog vecih obaveza nekako brze prodje.

Datum pristupanja
    Dec 2010
    samo mogu reci ....SVOJU TRUDNOCU SAM dobrano oplakala...i to mi nikad iz secanja otici nece ....
    niti jedna zelja ispunjena...niti jedan dodir...niti DELJENJE RADOSTI mazenje stomaka ...MA STRASNO...
    jbt bas muskarci nekad znaju da budu velike skotine...JA NE MOGU DA VAM TO OPISEM

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    slican slicaj je i kod mene draga.samo sto je kod mene druga trudnoca bila bolja.sa prvom trudnocom sam isto plakala bila u depresiju sve s enormalizovalo kad sam s eporodila mozda cak i kasnije...ne znam zasto su nasi muzevi takvi da li s eplase stomaka ili same trudnoce ili onoga sto sledi kad beba stigne kuci.treba ih razumeti ali vala trebaju i oni nas da razumeju!vise nego mi njih.za ovo nemam savet........mozda ce druga trudnoca biti bolja...

Datum pristupanja
    Dec 2010
    nece biti druge trudnoce- bar ne planirano STO SE MENE TICE
    jeste sve to jedno divno iskustvo (onako sama za sebe) al nek je meni smizla ziva i zdrava... neka joj Bog podari svu srecu ovog sveta...
    AL JA VISE ...JOK
    ako se desi ...nikad ne bi mogla da abortiram...AL NA MENI JE DA SE NE DESI ...
    ako me razumes

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove