+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Abortus

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010

Abortus

nisam nasla ovu temu na formu a bas me zanima sta mislite o tome.

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ja sam za to da zena sama treba da odluci o tome. Nisam protiv , ako postoji valjan razlog, ali daleko od toga da sam pristalica abortusa. Kada sam bila trudna sa Nikolom 50 procenata je bilo sanse da ima Down sindrom. Kada smo to saznali odlucili smo da prestanemo sa daljim pretragama i resili da ga rodimo takvog kakav je, jer on nasa beba. Mislim da bih sada da saznam tako nesto u ranoj trudnoci ipak abortirala. Za kasnije ne znam.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Neke žene mogu na nezeljenu trudnoću da gledaju kao na neku smetnju koju treba otkloniti da bi nastavile sa svakodnevnim životom. Prosto, ili su naučile da tako razmišljaju jer se nečuvaju ili muževi "ne paze" ili su toliko jake ličnosti i brzo raščiste sa sobom da im "to" sad nije potrebno. Ja znam da nisam od takvih i da bi to teško podnela jer mi je jedno iskustvo bilo dovoljno. Kad sam bila prinuđena da to uradim jer plod nije bio živ a nije ga telo odbacilo samo, ja sam se dugo oporavljala od tog šoka. Dobro, jedna stvar je željena trudnoća a druga, neželjena. U svakom slučaju, bolje sprečiti, voditi računa, "obrazovati" muževe, momke po tom pitanju jer nemoraju oni posle da leže na tom stolu. Kad se meni to desilo, posle mene je došla jedna mlađa žena koje je, redovni "pacijent". Užas jedan, ja sam se zgrozila kad sam je čula kako govori dok je tonula u san (anestezija), "Vi ste moji spasioci, vi meni uvek pomognete". Zamislite tu tugu, njen muž možda i ne zna za sve te abortuse.

Senior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Ja sam PROTIV abortusa, jedino ako postoji neki problem...
    Jednostavno ako ne zelim dete sa tim nekim zastiticu se na sve moguce nacine da do te nezeljene trudnoce ne dodje.
    21. vek je, ima mnogo vida kontracepcije tako da ne razumem ove danasnje devojke/zene...

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    I ja mislim da je opravdano iz medicinskih razloga ili ako je neka teška situacija u pitanju, znate na šta mislim. Bolje abortus nego roditi pa ostaviti bebu u nekom parku...

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Navodnik Orginalno postovao Srna Pogledaj post
    I ja mislim da je opravdano iz medicinskih razloga ili ako je neka teška situacija u pitanju, znate na šta mislim. Bolje abortus nego roditi pa ostaviti bebu u nekom parku...
    i ja isto mislim!!!!!!

Member Lena's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    protivnik sam abortusa i smatram da svako ko ima uslova da rodi i cuva dete u zdravoj sredini ne treba da se odluci na taj po meni nehumani korak

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Navodnik Orginalno postovao Lena Pogledaj post
    protivnik sam abortusa i smatram da svako ko ima uslova da rodi i cuva dete u zdravoj sredini ne treba da se odluci na taj po meni nehumani korak
    slazem se 100 % sa ovim i nista vise ne bi dodala

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove