+ Reply to Thread
Strana 1 od 3
1 2 3 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 30

Tema: Uvodjenje dopunske hrane

Threaded View

Administrator
    Datum pristupanja
    Apr 2010

Uvodjenje dopunske hrane

Moja kuma sad uvodi cvrstu hranu svojoj bebi pa je u dilemi sta je potrebno prvo uvesti - povrce ili voce. Ja sam prvo dala jabuku, ali to je bilo davno. Sad su se neke stvari promenile....

Member DreamDiva's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    U svoj literaturi, knjigama, casopisima itd. pise da treba bebi prvo davati zitarice kao sto je baby pirinac, pa kad to prihvati onda preci na voce i povrce. Ja sam svojoj bebi od 5. meseca pocela davati voce, a griz i rizolino tek sada sa 6 meseci i to pre spavanja na flasicu! Prva kasica koju je moja cerka prihvatila bila je muskatna tikva, koja nije ni slana ni slatka Nama je doktor rekao da svi misle drugacije, Francuzi da je bolje voce, Nemci da je povrce, a Amerikanci zitarice, i da sami odlucimo Tako da je moj savet da proba jedan dan jedno, drugi dan drugo pa da pocne da joj daje ono sto se bebi najvise svidja!

Junior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    u svakoj literaturi sam našla različita mišljenja vezano za ishranu. Svi se jedino slažu oko toga da prvo treba uvoditi žitarice. Ostali ili voće ili povrće. Ja sam se odlučila za povrće jer mi je logičnije. Beba će se lako navići kasnije na voće jer je slatko,a šta ćemo onda kad krene slano. Veća je verovatnoća da će ga odbiti jer joj je slatko lepše.

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Кад је Срђа имао 9 месеци одвела ја њега на контролу и између свих питања питам ја њу и шта сад сме да једе. Између осталог рече да сад сме да једе цитрусно воће. Тек што се вратила са конгреса где су рекли да деца млађа од годину дана могу да једу поморанџе и остало. Тад сам ја закључила да они са нашом децом мал експериментишу. Од тад сам се ослањала на своју интуицију. 99% сам слушала лекаре али преостало сам мењала.

Navodnik Orginalno postovao Nataša Pogledaj post
    Moja kuma sad uvodi cvrstu hranu svojoj bebi pa je u dilemi sta je potrebno prvo uvesti - povrce ili voce. Ja sam prvo dala jabuku, ali to je bilo davno. Sad su se neke stvari promenile....
    Koliko je stara beba?
    1999. It's a boy
    2001. It's a girl
    2005. It's a girl
    Super beba

Datum pristupanja
    May 2010
    Ја сам прво почела са воћем па са поврћем. И држала се свега како ми др каже. Строго сам водила рачуна о исхрани. Имали смо проблем са млеком тако да је пио формулу до 2 године и 4 месеца. Сада једе све а омиљено му је броколи, карфиол, прокељ и кељ.

Junior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    ja sam moju bebu iskljucivo dojila do 6.meseci...pocela sam da mu dajem pasirano povrce posle 6.meseci a naravno tu upadne svekrva i daje mu voce...sve sto joj je palo pod ruku...nakon toga nije hteo da mi vise jede povrce jer mu je voce naravno dosta lepse...(ona ga nahrani kod nje pa mi ga da...a sve krisom dok nisam provalila sta radi..)tako da po meni prvo treba povrce jer mu je jako vazno,to mu je obrok,a voce u pocetku po malo i minimalno...mada mozda sve to zavisi i od deteta...nisam ni ja pametna ali tako je bilo sa mojim detetom

Datum pristupanja
    May 2010
    Navodnik Orginalno postovao Draga Pogledaj post
    ja sam moju bebu iskljucivo dojila do 6.meseci...pocela sam da mu dajem pasirano povrce posle 6.meseci a naravno tu upadne svekrva i daje mu voce...sve sto joj je palo pod ruku...nakon toga nije hteo da mi vise jede povrce jer mu je voce naravno dosta lepse...(ona ga nahrani kod nje pa mi ga da...a sve krisom dok nisam provalila sta radi..)tako da po meni prvo treba povrce jer mu je jako vazno,to mu je obrok,a voce u pocetku po malo i minimalno...mada mozda sve to zavisi i od deteta...nisam ni ja pametna ali tako je bilo sa mojim detetom
    Moja svekrva pokušala da mu da tulumbu kad je imao 4 meseca, a ja mu tek uvela jabuku. Umočila gospođa prst u soft od tulumba pa da mu da da proba. A ja preko stola pa preko ruke, pljas. Ama ženo, em mu daješ čist šećer a dete tek krenulo sa dopunskom prehranom, em prljave rukae guraš u usta mog deteta. Užas

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Navodnik Orginalno postovao Mamamica Pogledaj post
    Moja svekrva pokušala da mu da tulumbu kad je imao 4 meseca, a ja mu tek uvela jabuku. Umočila gospođa prst u soft od tulumba pa da mu da da proba. A ja preko stola pa preko ruke, pljas. Ama ženo, em mu daješ čist šećer a dete tek krenulo sa dopunskom prehranom, em prljave rukae guraš u usta mog deteta. Užas
    E moja keva je tako uhvatila svekrvu kako mi sa 4m. daje pasulj, ali dok je ona to videla ja se vec nabokala xD

Senior Member
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    I ja sam negde pristalica toga, ustvari tako sam i ja mom detetu prvo davala povrće da navikne, jer retko koje dete će odbiti voće.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove