+ Reply to Thread
Strana 3 od 4
PrviPrvi 1 2 3 4 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 21 do 30 od 31

Tema: Uvodjenje dopunske hrane

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Kada sam dovela na prvu kontrolu moje blizance, gle mog iznenadjenja, tu nas je sacekala doktorka "specijalista za blizance". Cime ih hranis, bla bla bla... nicim , dojim ih oboje, a mleka imam za jos dvoje, popiju vodicu posle... Sablaznula se , i rekla mi da po NOVOM deci ne treba davati vodu dok ih dojis, a posebno ne na flasicu... Rekla sam dobro, sa osmehom na licu se zahvalila na dobronamernoj primedbi i saopstila joj da cu se cvrsto pridrzavati njenog predloga, da u stvari meni nije izvidljivo da im dajem vodu dok doje, vec da im vodu dajem POSLE podoja, a na flasicu im vodu ne dajem jer ne znaju jos da piju iz flasice, nego sam stavila silikonsku dudu sa malene tri rupice, pa sike na tu dudu iz flasice... HA HA HA bila je u dubokom zbunu, a njihov pedijatar samo sto nije pala u nesvest od smeha zadrzavajuci dah.Ma, nemoj... pa hajde ti samo da pijes mlkeo, i nisata voda ...Ali njeno objasnjenje je da deci ne treba nista vise, jer u majcinom mleku ima sve sto im treba. Da veoma sam gresila, a moja deca su dobijala po 1kg i vise mesecno...Zato, sa rezervom... a to sa dvotrecinskim mlekom je OK, i ako mu prija samo nastavi... a ona mora da kaze to sto joj postave na dnevnom brifingu... bez obzira da li se slaze ili ne.

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    mene je je "PO NOVOM" zapanjilo jer su mi u porodilistu rekli da ne smem da jedem citruse a secam se da sam za limun bila spremna na sve ...i gle cuda na vratima se pojavljuje kuvarica i kaze da ima posiljku za mene od moje svekrve a u kesi voda sokovi i limun..kad se setim disem punim plucima koliko sam bila srecna...ali se u tom momentu pojavljuje sestra koja me je tako izgrdila i ja limun ostavim ,ponekad sam ga krisom pogledala onako uh kako bih te sad smazala....dodjem kuci postujem to da ne smem citruse ne smem ni krijuci da uzmem,sta znam prva beba ...bla bla bla...medjutim bebi nece da otpadne pupak...meni pukne film uzmem limun iscedim limunadi ,molim Boga da bebi bude dobro i gle cuda pupak je posle 3 dana otpao...sto znaci da to po novom nema pojma.

Senior Member
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    I ja sam negde pristalica toga, ustvari tako sam i ja mom detetu prvo davala povrće da navikne, jer retko koje dete će odbiti voće.

Junior Member sandra jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    To da,po novom sada beba ne sme nista osim mleka a zasto se oni ne zapitaju da bebe u trecem i cetvrtom mesecu traze vise od mleka?Moja cerka ima tri meseca i vec joj dajem sokice od sargarepe i jabuke,i jako je zadovoljna a posto je jesna beba uvela sam joj kasice od povrca po jednu dnevno iskljucivo od sargarepe i bogu hvala sad je sita beba i bolje i duze spava.Mada kada bi moja doktorka saznala gadno bi me izgrdila ali njima je lako da se pridrzavaju pravila....pa ne slusaju oni po celu noc plac i vristanje!!!
    Last edited by sandra jovanovic; 09-10-2010 at 12:07.

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    ma kavi doktori ja njima nista ne verujem ....da sam njih slusala moje dete bi i dalje jelo aptamil...sad kad odem kod dr kazem sve ono sto mi je rekla prosli put i sve super...ali zaista nema pojma kakve gluposti ona prica ....

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    leeeeeeelllllllleeeeeeee!!!!!!!!!!
    evo ga moj prvi profil!!!!!!!!
    nego tad sam bila tupava ovaj mi je bolji
    MaLeNa MaZa

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Moj mali u junu puni 4 meseca i krenucemo sa pasiranom sargarepicom, i neslanom supicom na flasicu... Sa sokom od jabuke, jabukom i keksom, i tako to...
    Ne moze vise samo aptamil, vidim da nije sit od njega... Muskarcina je to xD
    A i ja sam od 3m. jela sve i svasta, i sta mi fali.,..
    Nije mi jasno kako bebu ne mozes hraniti sad kao pre 20 godina??? Beba je beba...
    A i mi cemo uzimati sve iz bakinih basti tako da cu znati sta jede!

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Navodnik Orginalno postovao Mamamica Pogledaj post
    Moja svekrva pokušala da mu da tulumbu kad je imao 4 meseca, a ja mu tek uvela jabuku. Umočila gospođa prst u soft od tulumba pa da mu da da proba. A ja preko stola pa preko ruke, pljas. Ama ženo, em mu daješ čist šećer a dete tek krenulo sa dopunskom prehranom, em prljave rukae guraš u usta mog deteta. Užas
    E moja keva je tako uhvatila svekrvu kako mi sa 4m. daje pasulj, ali dok je ona to videla ja se vec nabokala xD

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Navodnik Orginalno postovao mama Taca Pogledaj post
    Bravo, kada krenu zubici, znaci da su spremni za cvrstu hranu, mojima sam prvo dala pecenu jabuku, izmedju obroka, onda sam pokusavala sa mileramom kao slani obrok. kacamak sa mileramom, pasiranu sargarepu sa jabukom, grasak i karfiol, tako , malo po malo oni su meni jeli prave male obroke vec sa 7 meseci.Imali su dorucak, uzinicu,rucak ,uzinicu, veceru... i nigada im nisam davala griz i mleko pred spavanje, ili keks i mleko... vecera sokic od cedjenog voca, jogurt, cajic ...Ma to cete same videti, probajte, kao da su mali starnci pa hocete da ih upoznate sa svojom kuhinjom,ali oprezno , bez puno zacina...
    Pa evo mom malom vec krecu, a ima tek 4m... Tako su i meni... Mada ja sam vec sa 4 imala jedan xD

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Navodnik Orginalno postovao zoranabat Pogledaj post
    mene je je "PO NOVOM" zapanjilo jer su mi u porodilistu rekli da ne smem da jedem citruse a secam se da sam za limun bila spremna na sve ...i gle cuda na vratima se pojavljuje kuvarica i kaze da ima posiljku za mene od moje svekrve a u kesi voda sokovi i limun..kad se setim disem punim plucima koliko sam bila srecna...ali se u tom momentu pojavljuje sestra koja me je tako izgrdila i ja limun ostavim ,ponekad sam ga krisom pogledala onako uh kako bih te sad smazala....dodjem kuci postujem to da ne smem citruse ne smem ni krijuci da uzmem,sta znam prva beba ...bla bla bla...medjutim bebi nece da otpadne pupak...meni pukne film uzmem limun iscedim limunadi ,molim Boga da bebi bude dobro i gle cuda pupak je posle 3 dana otpao...sto znaci da to po novom nema pojma.
    Ja sad cittam u kuvaru za bebe da limun treba davati od 4og meseca bebi, prvo par kapi pa sve vise... I sok od narandze takodje... I ajd sad ti budi pametan...

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove