+ Reply to Thread
Strana 2 od 4
PrviPrvi 1 2 3 4 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 11 do 20 od 31

Tema: Uvodjenje dopunske hrane

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Navodnik Orginalno postovao Draga Pogledaj post
    ja sam moju bebu iskljucivo dojila do 6.meseci...pocela sam da mu dajem pasirano povrce posle 6.meseci a naravno tu upadne svekrva i daje mu voce...sve sto joj je palo pod ruku...nakon toga nije hteo da mi vise jede povrce jer mu je voce naravno dosta lepse...(ona ga nahrani kod nje pa mi ga da...a sve krisom dok nisam provalila sta radi..)tako da po meni prvo treba povrce jer mu je jako vazno,to mu je obrok,a voce u pocetku po malo i minimalno...mada mozda sve to zavisi i od deteta...nisam ni ja pametna ali tako je bilo sa mojim detetom
    Moja svekrva pokušala da mu da tulumbu kad je imao 4 meseca, a ja mu tek uvela jabuku. Umočila gospođa prst u soft od tulumba pa da mu da da proba. A ja preko stola pa preko ruke, pljas. Ama ženo, em mu daješ čist šećer a dete tek krenulo sa dopunskom prehranom, em prljave rukae guraš u usta mog deteta. Užas

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Navodnik Orginalno postovao tandzerina Pogledaj post
    Mama Taco, a zasto nisi davala ug. hidrate pred spavanje? Ja bas izbegavam da mom dajem voce pred spavanje, kao sto i sama izbegavam da jedem voce uvece. Voce bi po pravilima zdrave ishrane trebalo jesti najvise u prepodnevnim satima. Nisam ni ja za keks i mleko ili griz, ali mozes uvek da mu das neke druge zdravije zitarice, ovas, ili jecam recimo sa jogurtom. Meni je to skroz ok obrok za pred spavanje.
    Sto se tice uvodjenja hrane, pocela sam sa jabukom, sargarepom, kruskom, bundevom i sljivom...to sam uvodila bas polako, kasicicu po kasicicu, po nedelju dana uvodim jednu namirnicu. onda polako i ostalo povrce, od zitarica pirinac i kukuruz...ja sam bas oprezno uvodila namirnice zbog straha od alergija.
    Mozda sam ti kroz gornji tekst odgovorila, mozda sam i pogresila, ali je ispalo dobro

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Vecita dilema-sta i kad kojim redom?!?!?!? Hmm, pa ja sam ovako uradila-pocela sam sa cedjenom jabukom,sargarepom oko 4 meseca(moj decak je pije formulu pa sam po preporuci krenula malo ranije sa sokicima),posle nedelju dana jeo je kasice od istog,a nedelju dana potom pocela sam sa kasicama od povrca... sa nepunih 6 uvela sam mu i meso...i nije se ugojio kako su mi razni pametnjakovici govorili,cak stavise,na poslednjij kontroli doktorka mi je rekla da ima idealnu kilazu,krvna slika mu je odlicna i eto.... ma samo pratite svoje dete i njegove potrebe,i sve ce biti ok...P.S. naravno davala sam mu i po meni obavezne ceralije vec od 4 meseca i to samo MILUPU koju svima preporucujem!!!!

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Da, veliki problem je gojaznost kod dece.Kod moje Pipi u grupi (to su deca sa 6 i 7 godina, na jesen polaze u skolu) sve devojcice su debele, gojazne da im to sada vec smeta u aktivnostima.Nemam pojma o cemu se radi, ali definitivno nije dobro...Necu da pametujem, da ne bi dobila odgovor kao od jedne mame iz vrtica "Lako je tebi, tvoja je mrsava".Ima tu i genetike, ali i do ishrane...Pazite mame!

Ima tu svega i genetika i ishrana i nacin zivota.
    1999. It's a boy
    2001. It's a girl
    2005. It's a girl
    Super beba

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Da, potpuno se slazem sa tobom i nacin zivota

Junior Member Anna's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Kod nas je bilo sledece
    U 4 mesecu Emilija je napredovala svega 300gr (samo sam je doila) pa je nutricionista prelozio prelazak na "dohranu" odnosno uvodjenje nemlecnih obroka. Poceli smo sa Milupinom pirincanom kasom i to oko 14h. Ubrzo smo ubacili jabuku i sargarepu. Naravno pre ovog obroka je podoj pa tek onda obrok.
    U 5 i 6 mesecu ishrana je obuhvatala
    1. Pirinčana kaša
    2. Pirinčano-kukuruzna kaša
    3. Jabuka
    4. Šargarepa
    5. Breskva
    6. Bundeva
    7. Kropir
    8. Tikvica
    9. Karfiol
    10. Brokoli
    A dinamika ishrane je izgledala ovako:
    6h podoj
    9h Milupina kasa + podoj
    12h uzina + podoj
    14h rucak povrce + podoj
    17h uzina voce + podoj
    19h vecera Milupa kasa + podoj
    21h podoj
    Za 7 i 8 mesec smo dobili sledeci savet
    svo povrce da se ubaci osim pasulja
    svo meso osim svinjetine (curetina, piletina, junetina, teletina)
    svo sezonsko voce (osim kupinastog voca a visnje samo u manjim kolicinama uz neku drugu vocku)
    poceti sa mlecnim proizvodima (sirni namaz, jogurt i pavlaka) NIKAKO SA MLEKOM
    poceti sa zumancetom
    poceti sa glutenom (keks i griz)
    poceti sa zacinima ali sa oprezom i u izuzetno malim kolicinama (persun, cimet i vrlo malo ponekad soli, zato sto je vreme vrucina pa da se nadoknade odredjeni minerali)
    Satnica ishrane je ista kao i u 5 i 6 mesecu stim da se podoji izbacuju i ostaju oni u 6,12,16 i 21h.

Nadam se da ce ovi saveti od naseg nutricioniste nekome pomoci...

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Moj je imao 4100g kad se rodio a sa 5 meseci imao je 9 kila. Bio je na formuili, na NAN-u. Dr nikad mi nije rekla da je debeo ili da ga stavim na dijetu, jer je imao i visinu. Ali meni je u glavi bilo samo da ne bude debeo ceo život. Zato mu nikad nisam dala griz i mleko ili sve one kašice koje se prave sa mlekom ja sam ih pravila sa vodom. U glavi mi je bila samo njegova ishrana. Stvarno sam bila u agoniji.
    Sa 7 meseci moj bucko je imao 9kg i 250g. I uvek smo bili u gornjoj granici skale rasta. Sa godinu dana imao je 11kg i 400gr. Školski. Ali sam osedela zbog njegove ishrane

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    ja sam danas bila kod lekara sa bebom da primi vakcini i ujedno na pregled..razgovarale smo o svemu..moja beba ima 5 meseci .Dojila sam ga samo mesec i po dana a potom smo presli na novolak...jer sam slusala sta kazu lekari....beba je izgubila recimo 500 gr,a potom smo zaglavili na Institu za majku i dete i obisli sve redom od nutricioniste do hirurga...i necete mi verovati niko nije znao sta je sa bebom....bebi sam promenila hranu kuplia aptamil ar i sve je bilo ok...medjutim u cetvrtom mesecu sam odlucila da predjem na dvotrecinsko kravlje mleko...beba je sve sjajno prihvatila i super napreduje hvala Bogu alergija nema...ali danas mi je doktorka rekla DA PO NOVOM na sta se ja pitam sta znaci to NOVO beba treba da pije adaptiranu formulu i nikako ne sme kravlje mleko....sta sad ????????sta bi se desilo da ja i dalje dojim...to znaci da ni dojilja ne sme da pije kravlje mleko?skroz sam zbunjena ali stvarno....

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    A sta su pili nasi roditelji i babe i dede. Nisu mogli ni da sanjaju o adaptirnim formulama, pa su svi porasli. Moja deca su se radjala u rzmacima od po 7 godina i za svako je vazilo neko drugo pravilo i sto se hrane tice i povijanja i svega ostalog. Mislim da se malo preteruje sa svim tim"novim" stvarima.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove