+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Prevnar - Prevenar vakcina

Senior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2010

Prevnar - Prevenar vakcina

Kakva su vaša iskustva sa ovom vakcinom?Lutala sam internetom,pitala našeg pedijatra i mislim da ću je dati svom detetu.

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ja nemam iskuskustva sa njom, ali sam nasla ovaj tekst:

Izuzetno efikasna vakcina je ona protiv streptokoka koja nosi naziv Prevnar. Ona sadrži oslabljene sojeve streptokoke, odnosno sedam podtipova bakterija koje kod beba mogu da izazovu veoma teške bolesti kao sto su meningitis, zapaljenje pluća, sepsu.

Ako se ove bolesti jave u prve dve godine bebinog života, mogu biti fatalne. Preporučuje se da se ova vakcina da bebama uzrasta od 6 meseci i to u četiri doze. Prvu dozu bi beba primila u trećem mesecu života i svaka sledeća se daje u razmaku od 8 nedelja. Četvrta, odnosno završna doza se daje bebi uzrasta od 12 do 15 meseci.

Ukoliko se dete vakciniše u uzrastu od 6 do 12 meseci, potrebne su tri doze sa razmakom od 8 nedelje. A ukoliko je dete uzrasta 12 do 23 meseca daju se dve doza sa razmakom od 8 nedelja.

Vakcina se preporučuje i deci starijoj od 2 godine ukoliko spadaju u takozvanu rizičnu grupu, odnosno boluju od određene bolesti (šećerna bolest, određene anomalije, hronična upala pluća).

Ova vakcina je odobrena za decu do devete godine života, mada se smatra da decu nakon navršene pete godine nema smisla vakcinisati ovom vakcinom zato što zdrava deca ove dobi veoma retko oboljevaju od bolesti prouzrokovane pneumokokom.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Na osnovu svog neprijatnog iskustv, gledano iz ove perspektive i ja bih je dala detetu. Na zalost nama je niko nikada nije ni u prolazu spomenuo iako se radilo o detetu sa povecanim rizikom.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Senior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Mislim se...

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ma ljudi mi smo zaostala sredina, kod nas jako teško dopiru nove stvari,pogotovo u manjim gradovima. Ja viđam mlade pedijatre kako se brzo utope u rutinu i rade isto kao njihove starije kolege.

Senior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    .................................................. .................................................. .....................

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Sta si odlucila?
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Senior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Ne znam,raspitujem se.U Evropi se daje Prevenar 13 kao redovna vakcina,videcu kako stoje stvari ovde.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove