+ Reply to Thread
Strana 2 od 3
PrviPrvi 1 2 3 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 11 do 20 od 23

Tema: Kolicna mleka za obrok?

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao Lanina Mama Pogledaj post
    A pa i htela sam da uzmem milupinu ali neznam da li da uzmem samo rizu,rizu i kukuruz ili riza i banana sve su iste od 4 meseca bez glutena....? znaci na kasicicu bolje....
    da,na kasicicu tako je najbolje i za zubice a i za zeludac na cuclu moze da se prejede....znas kako ja sam pocela samo sa rizom jedno nedelju dana,onda presla na rizu i kukuruz i tek kasnije nekad sa 5 ipo meseci na rizu i bananu....ne znam ni ja zasto al eto...

Senior Member mihajla's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Da, za početak ti je bolje po jednu namirnicu, pa u slučaju da se pojavi alergija, znaš od čega je...ako bi joj dala rižu i kukuruz, kako bi znala od čega je alergija, ukoliko se pojavi?
    ja sam uvek za domaće spremljenu hranu, mislim, nije da ne dam i ja ponekad gotovu ili instant kašicu, ali ja sam uvek skeptična i sumnjičava po pitanju toga šta sve unutra stavljaju i koliko sadrže aditiva i konzervansa...što moraju sadržati da bi bile dugotrajne...
    Kako nešto može trajati godinu dana, a da nema u sebi konzervans???
    Ja čak i mleko kupujem koje nije dugotrajno....
    Ako se neću sad posvetiti ishrani svog deteta, kad sam na porodiljskom, kada ću onda?
    KAsnije znam da neću imati vremena kao sada da spremim domaću klopicu...
    Moj savet:
    šta god možeš domaće da spremiš, uradi tako, bar dok dete ne izgradi imunološki sistem...
    ...deca su ukras sveta...

Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Ne za kasice cu sigurno sto vise domace da joj spremam,ali za ovo reko ajde svi mi preporucuju da krenem sa tim milupinim zitaricama pa sam odlucila da probam prvo sa njima.....

Senior Member mihajla's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Pa ok, svi kažu da su dobre, i ja to poštujem, mada ja lično nisam koristila...
    Nemoj samo često da joj daješ, kad god siu mogućnosti napravi joj ti...
    ...deca su ukras sveta...

Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    E upravo smo probali...jela je al sva je smesna i zacudjena pa mulja nesto lize xaxaxxaax umrla sam od smeha,e al na kutiji pise 150 ml 4 kasike i ja kao da joj napravim za pocetak pola i stavim 2 kasike u 75 lm a ono ko voda i dalje pa ja dodala jos malo tako da ne razumem sad sto to tako?

Datum pristupanja
    Jun 2010
    E upravo smo probali...jela je al sva je smesna i zacudjena pa mulja nesto lize xaxaxxaax umrla sam od smeha,e al na kutiji pise 150 ml 4 kasike i ja kao da joj napravim za pocetak pola i stavim 2 kasike u 75 lm a ono ko voda i dalje pa ja dodala jos malo tako da ne razumem sad sto to tako?
    e to nikad nije ko sto pise na kutiji...sipaj mleka koliko mislis da ce popiti, tj.pojesti, pa zasiti milupa prahom...i ja mislim da kada su zitarice u pitanju,lepsa i ukusnija verijanta su ove ceraljije,nemoguce je napraviti takve,ja pokusavala...a kada je klasicna hrana u pitanju,voce,povrce meso,tu sam ja licno za domace spremljenu hranu,ne teglice!!!!

Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    pa da jako su ukusne ja sam probala danas;0))))) e pa dobro onda nego reko otkud znam da li smem da stavim vise nego sto pise,a ove sto sam ja kupila vec imaju mleko u sebi pa se prave sa vodom,ali jako su lepe i ove su mi milupine najukusnije....

Datum pristupanja
    Jun 2010
    pa da jako su ukusne ja sam probala danas;0))))) e pa dobro onda nego reko otkud znam da li smem da stavim vise nego sto pise,a ove sto sam ja kupila vec imaju mleko u sebi pa se prave sa vodom,ali jako su lepe i ove su mi milupine najukusnije....
    o da,moja greska voda se sipa...malo sam pobrkala loncice,posto moj sin jede sad one koje se prave sa mlekom za godinu dana....

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Mi pijemo Aptamil po 120ml na 4h...

Junior Member Ilana's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Ja isključivo dojim sina, 4,5 meseci, jede na 2-3 sata preko dana po 70-90ml ne znam tačno jer ga retko hranim iz flašice a noću se budi jednom.Sad, mene zanima, kako znate da detetu nije više dovoljno majčino mleko?Ako počne češće da jede?Mislim, ako češće jede a zadovoljan je i napreduje kako proceniti da li uvesti ranije još neku hranu ili ne?To mi je malo zbunjujuće, naročito što svi sad forsiraju da deci koja se doje na zahtev nije potrebno ništa do 6 meseca, i dobri su im argumenti za to, sve su lepo objasnili, logično, razumem, a opet..zašto onda toliko mama ranije mora da uvodi čvrstu hranu?Ne bih da mi dete gladuje a ne bih ni da pogrešim da mu nepotrebno uvodim nešto za šta mu želudac nije spreman...

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove