+ Reply to Thread
Strana 10 od 10
PrviPrvi ... 8 9 10
Prikazivanje rezultata 91 do 93 od 93

Tema: Babinje???

Senior Member mihajla's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    To ti je pametno... mada kod mene nisu ni dolazili ostali dok nije rodbina prošla, ali ja imam jako puno rodbine tako da su me smorili!
    Mislim da ti je najpametnije da ne dozvoliš uopšte da iko dolazi, osim naravno tvojih i muževljevih roditelja, sve dok se sasvim ne oporaviš! Veruj mi na reč, treba odležati nakon porođaja i imati mir i tišinu! KAda budem drugo rodila, mesec dana niko nema da mi uđe u kuću, samo moji i njegovi i to po mogućnosti i oni što manje!
    Mi u garsonjeri živimo, pa zamisli samo kako mi je bilo...nisam imala dana odmora, svaki dan je neko dolazio!
    Zato me sada boli sve živo, jer nisam imala kada da ležim i oporavljam se!POslušaj moj savet, uopšte nije sramota reći da želiš mir i tišinu... pa kada prođe neko vreme, i kada i ti za to budeš spremna biće ti zadovoljstvo kada neko dođe...
    ...deca su ukras sveta...

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Pametno!!!

Ma rekla sam ja vec... Dok mi ne bude ok, nema gostiju i pune kuce...

Samo tetke mogu da dodju da ga vide, roditelji(moji, posto ih muz nema ), i to je to... A prababe, drustvo i ostalo... Bice vremena...

A ne sad da mi dolaze tu sa bakcilima, jos zima, svakojaki virusi... Ma idi bezi bre...

Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    :Nasi preci nisu bili ludi. Veoma dobro su znali mnoge stvari, pa otuda i raznih verovanja, koje, u stvari, u svojoj osnovi imaju mnogo toga racionalnog. Nisu babinje za dzabe izmisljene. Naime, prvih sest nedelja beba nema izgradjen imuni sistem. Iz tog razloga ne bi trebalo niko da dolazi u tom periodu, da se beba ne bi, ne daj Boze, razbolela. Nemojte imati pardona prema ljudima koji insistiraju da dodju, jer niste vi nevaspitani nego oni. Ako bas ne mozete da odbijete, iz nekog razloga, OBAVEZNO naglasite da NE dolaze ako ima i najmanjih naznaka da je neko virulentan, i neka vam ne bude neprijatno zbog toga. To je vasa beba i vas dom, i drugi treba da se upravljaju po vama, a ne vi po njima. Ja sam srecna sto imam lepo vaspitanu rodbina, pa te probleme nisam imala. Svekrva mi je, NA ZALOST, preminula jos dok sam bila trudna sa prvim detetom, i veoma mi je zao zbog toga. A za svekra mi svi kazu da je najdobrocudnije stvorenje na svetu, sa cime se slazem. Muza sam "izdresirala" na vreme, pa se oko svega lepo dogovorimo, i na kraju, naravno, bude kako ja kazem. Hahahaha

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove