+ Reply to Thread
Strana 3 od 6
PrviPrvi 1 2 3 4 5 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 21 do 30 od 54

Tema: Anksioznost

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Draga zvrk, ja takođe imam panični poremećaj i aorafobiju ali u podnošljivoj meri. Obično tome prethodi neki stresni period, traumatično iskustvo ili nerešeni konflikti. Ja sam imala izuzetnu tešku godinu iza sebe, pobačaj, saznanje da mi dete ima razvojni poremećaj, potencijalni razvod i kako smo svi inače pod stresom nije mi više ni bilo potrebno. Počne iznenada kao lupanje srca koje se ubrzava, hvata me panika šta mi je, grlo se suši i što više pažnje obraćam na to sve mi je gore. Dva puta sam imala jake napade, hitna je intervenisala i tada nisam znala šta je to. Pisala sam i na forumu o tim tegobama sve dok im psihijatar nije dao ime. Od tada je lakše, naučila sam da kontrolišem strah, usporim disanje,mislim na nešto, gledam ljude oko sebe i preguram izlazak. Teško je i meni da razumem da ja koja sam mogla da prošpartam gradom uzduž i popreko sad pri samoj pomisli da treba da odem u prodavnicu osećam nelagodnost i lupanje srca. I nekad mi se čini da nikad neće proći ali prolazi polako! Samo treba biti uporan i ohrabrivati sebe. Svaki put kad uspeš da izađeš i prošetaš, čestitaj sebi. Nemoj da dozvoliš da zbog panike lišiš sebe izlazaka,druženja. Zamoli nekog u koga imaš poverenja da ti pravi društvo kad misliš da će te uhvatiti panika. Pomažu vežbe relaksacije, joga,pilates a najviše vežbe disanja. Sama činjenica da si zdrava i da je sve to u glavi treba da ti bude motiv da se sa tim izboriš. Možda će ti dati nešto za smirenje ili antidepresive, ali probaj bez toga, prvo samokontrolom.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    I još nešto, taj strah od izlaska je strah od napada koji je jako neprijatan ali prođe. I ja sam se zainteresovala za taj preparat, baš bi ga probala.

Senior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Mnogo mi je lakse kad cujem da neko ima slicnih problema i prevazilazi ih polako... Mene nervira sto nekad izdjem normalno i nista od napada a nekad me stisne i drzi me non stop... Eto juce bilo u DZ i ulazim kod doktorke i tresem se... Taxijem sam se vracala kuci i nisam stala uospte u apoteku nego pravac kuci... Rekla mi je da ne pijem antidepresive i sl. nego da uzmem bedoxin 3x2. kaze ima sedativno dejstvo...
    Ja otisla da kupim YIN u apoteci i rece mi apotekarka da ne smem da otvaram kapsulu i ja se vratila kuci...

Hvala ti puno <3

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Navodnik Orginalno postovao MaliZvrk Pogledaj post
    Mnogo mi je lakse kad cujem da neko ima slicnih problema i prevazilazi ih polako... Mene nervira sto nekad izdjem normalno i nista od napada a nekad me stisne i drzi me non stop... Eto juce bilo u DZ i ulazim kod doktorke i tresem se... Taxijem sam se vracala kuci i nisam stala uospte u apoteku nego pravac kuci... Rekla mi je da ne pijem antidepresive i sl. nego da uzmem bedoxin 3x2. kaze ima sedativno dejstvo...
    Ja otisla da kupim YIN u apoteci i rece mi apotekarka da ne smem da otvaram kapsulu i ja se vratila kuci...

Hvala ti puno <3
    a sto da ne otvaras kapsulu?

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Bedoksin su B vitamini. Ne verujem da imaju sedativno dejstvo ali povoljno deluju na nervni sistem. Pomaže i magnezijum! Uzmi šumeće tablete. E sad kad sledeći put kreneš negde, misli na te situacije kad ti se ništa nije desilo, diši polako, ne brini jer imaš kod sebe mobilni, ljudi su oko tebe, uvek možeš da se obratiš za pomoć za nedajbože!
    Nadam se da imaš podršku tvojih i da možeš o tome da pričaš, mada to teško razumeju oni kojima se to nikad nije desilo.

Datum pristupanja
    Aug 2010
    znas kako kazu kucaj i vrata ce se otvoriti...mislim da treba pricati o problemima tako ce se resitit.A bolest je svacija ne bira!

Senior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Da, vitamin B je ali rekla mi je da u dozi 3x2 deluju i sedativno... Imam podrsku i mame i mV, jer ostalima ne zelim nista vise da kazem... ali sto kazes ne razumeju dovoljno oni koji nisu prosli to... Bitno mi je sto sam svesna problema i pokusavam na sve nacine da si skrenem paznju al nekad ne uspem

zoranabat i ja mislim da treba pricati o problemima... I stvarno se trude da mi pomognu...

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Kako si Zvrk? Volela bi da se neko javi ko sa tim u potpunosti izborio da nas malo podrži! Pila sam jedno vreme bedoksin, oni jako otvaraju apetit što i nije loše s'obzirom da si smršala.
    Ne znam zašto mi se nekad javi strah od izlaska kad napad panike može da se desi i u kući. Vidiš kako se bez veze opterećujemo. Od kad sam naučila tehnike trbušnog disanja lakše se nosim sa tim. Pomaže i kad te na ulici nešto okupira, priča, dete na primer, jer onda ne razmišljaš o strahu. Ima na forumu Ana (www,ana.rs) ta tema ali ti ne savetujem da sve to čitaš jer tuđi strahovi mogu dodatno da te uznemire. Ali možeš da izneseš problem i da vidiš koliko ljudi se bori sa tim i da nisi jedina, niti ti nešto fali. To je neka prolazna kriza i tako neki ljudi reaguju na stres i probleme.

Senior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Evo me.. Ma ja isto... Juce sam isla do biblioteke i jedva uspela da se vratim kuci a biblioteka mi je na 50 metra od zgrade...
    Bzvze...
    A danas isli mV,njegova mama i ja do susednog grada i kao nista mi nije bilo... MA nemam si pojma vise... Al bas me ubija u pojam...
    Uzela sam bedoksin, to mi je rekla doktorka sa opste prakse...
    3x2 i kaze u toj dozi ima sedativno dejstvo...
    I ja bih bas volela da se javi neko ko je uspesno pregurao ove stvari... Bas je tesko i stvarno ne moze da razumeju ljudi u potpunosti koji nisu osetili to...
    <3

Datum pristupanja
    Aug 2010
    ja uredno cita vase postove na ovoj temi ne oglasavam se jer ne zna sta da napisem razumem o cemu pricate ali nisam tip koji ce vam reci polako pregurace se sve..mislim da morate da se suocite sa problemom i resice se..KAKO LEK BEDOXIN® DELUJE

BEDOKSIN je lek koji pripada grupi hidrosolubilnih vitamina. To je sintetski vitamin B6. Ima značajnu ulogu u metabolizmu, prvenstveno amino-kiselina, ali i ugljenih hidrata i masti, kao i u stvaranju hemoglobina.

KADA SE LEK BEDOXIN® UPOTREBLJAVA

BEDOKSIN se koristi kad postoji nedostatak piridoksina (vitamina B6) u organizmu, u toku terapije nekim drugim lekovima (izoniazid) da bi se sprečila njihova neželjena dejstva na nervni sistem, u terapiji sideroblastične anemije, u premenstrualnom sindromu.

nadjoh ovo o bedoxinu ali zasto ne trazite od strucnog lica jos nesto?

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove