+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 10

Tema: Carski rez

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010

Carski rez

Iskustva....

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    hm........znam da se malo teze oporavnja porodjaj carskim od normalnog ali mislim da je najbezbedniji carski.pogotovo za vise plodne trudnoce!potrazucu nesto o ovome na inyternetu pa cu da objavim odg za sve koje interesuje,od cene pa do samog carskog reza.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    ja sam prvo dete rodila na carski,a evo za koji mesec cu i drugo isto tako....naravno ne svojom voljom nego zbog komplikacija! Ne znam kako bi da idem na prirodni jer to nism prosla,ovo bar znam sta me ceka...Budjenje iz anestezije je meni bilo uzasno,osecaj da ne mogu da pomerim ruke i noge je grozan,cak sam trazila kiseonik jer sam osecala da ne mogu da disem,a onda lezanje na ledjima,jer kada legnem na stranu zatezem ranu i bol je nenormalan,a o kaslju i da ne govorim teralo me je svaki minut da kasljem a time naprezem tr.misice i opet bol...,a naj gore je kada ti bebu donesu tek sledeci dan,ja sam se nasla u cudu nikakav osecaj (glupo reci ali tako je) mislim da je kljucni trenutak kada se prirodno poradjas i odma vidis svoju bebu tada se stvara veza,a ovako nista ,infuzije injekcije temperatura 7dana,ma horor...moja preporuka PRIRODNI JE ZAKON...

Member stich2leeloo's Avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    imam isto iskustvo sa carskim kao i Andrijana83, anestezija, bolovi, oporavak... Zene koje se porode carskim misle da je prirodno bolje, a opet neke koje su se porodile prirodno zale za carskim... Ja sam se nadala prirodnom porodjaju ali je beba bila velika a moja karlica uska. Rekli su mi posle porodjaja da su se nekad kod prirodnih porodjaja sa mojim problemom bebi lomile kljucne kosti da bi izasla. Hvala bogu sto postoji carski za komplikacije ali smatram prirodni porodjaj - prirodnim, posle njega se telo daleko brze oporavlja a iskustvo je jedinsteno. Zelela bih da se sa drugim porodim prirodnim putem, kada bude red za drugo Ima mama koje imaju oba iskustva i mogu da uporede.

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    ja sam se porodila carski,vec smo o tome i caskali negde cini mi se,i moje iskustvo je nasuprot vasih divno!!!! budjenje iz anestezije normalno bez mucnina,malo imala bolove,nista strasno,bebu su mi doneli posle par sati,jedino me je kasalj izludjivao,zatezao mi je ranu,nije to toliko bolelo koliko sam se ja tripovala da ce rana puc-smesno znam al eto...isto vece sam i malo hodala ,a sutradan vec i setala,bolelo je al kazem ne tako strasno...moja doktorka je prokomentarisala da imam visok prag bola verovatno,cim se tako brzo oporavljam....ja skidam kapu zenama koje su se prirodno porodile,meni to izgleda strasnije!!!!

Junior Member Ilana's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Ja sam se por. CR zbog komplikacija, da sam mogla insistirala bih na CR uz spinalnu anesteziju.Nema kašlja(to je jer ti tubusom izgrebu grlo),odmah ti stave bebu na grudi, lakše se oporavljaš, manji su rizici, ma mnogo bolje.U bolnici gde sam ja bila su nudili spinalnu svojim koleginicama doktorkama a nas druge ko pita, totalna i piči-pa se neko kao ja probudi još na stolu a neko u šok sobi.Sve najbolje u svakom slučaju ti želim brz i lak porođaj.
    I da znaš-koliko god da boli svi izdrže i brzo prođe,par dana je najgore a posle si ok,ja sam 4-i dan došla kući sa bebom a onda je već sve lepše))

Datum pristupanja
    Oct 2010
    drage ja mogu samo da vam kazem da sam razocarana carskim rezom!
    da sam oboje rodila prirodno sad bi mogla trcati a jos uvek nemogu spavati kako treba!ali iskomplikovlo se i morali su carski rec!
    znaci ovo je moje misljenje pre bi se sto puta prirodno porodila neko isla na carski rez!vama koji ste platili svaka cast na izboru ja iskreno nebi mogla izdrzati jer pre bi se porodila prirodno i gurala i stenjala nego posle carskog da nemogu da ustanem ni da lezim a ni da hodam!
    drage nemogte misliti da se ja nisam uplasila kad sam bila tamo jesam naravno u wc sam pocela plakati i molila sam boga da se porodim vise nisam mogla izdrzati onaj ogromni stomak.i naravno bolelo je ali draze mi je taj bol bio nego bolovi posle carskog koje i dalje imam!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    ja mogu da poredim oba porodjaja i takodje se slazem da je prirodan neuporedivo laksi i bolji. posle pp nisam imala zaostake krvi u materici ko kod cr,rana je brze zarasla i mogla sam odmah sutradan da trcim,dok kad se setim carskog i onog mucenja da hodam sa jednog krajaa hodnika do sobe na drugom muka me hvata. a pritomsam pala drugarici na ruke u nesvet posle carskog. muke ziveeeeeee. zato buducim mama toplo preporucujem prirodniiiiiiiiiiii ))

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ja sam se pre dva meseca opet porodila carski...i moje iskustvo je isto-ma i bolje...ovaj put sam se probudila u sali,kao iz sna obicnog,ma nista...gotovo da oporavak nisam ni osetila jos me je manje bolelo nego prvi put...nisam ni kasljala toliko...bebu videla posle par sati...milina...moje preporuke su carski-iz mog ugla bezbolna stvar,i ponavljam se-skidam kapu zenama koje se porode prirodno!!!!

Datum pristupanja
    Oct 2010
    Navodnik Orginalno postovao Skarlet Pogledaj post
    Ja sam se pre dva meseca opet porodila carski...i moje iskustvo je isto-ma i bolje...ovaj put sam se probudila u sali,kao iz sna obicnog,ma nista...gotovo da oporavak nisam ni osetila jos me je manje bolelo nego prvi put...nisam ni kasljala toliko...bebu videla posle par sati...milina...moje preporuke su carski-iz mog ugla bezbolna stvar,i ponavljam se-skidam kapu zenama koje se porode prirodno!!!!
    draga nisam znala da si se porodila cestitam ti!blago tebi kad ne nije bolelo posle carskog...

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove