+ Reply to Thread
Strana 3 od 4
PrviPrvi 1 2 3 4 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 21 do 30 od 40

Tema: Oko cega se najvise svadjate?

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    xaxaxaxaxaxaxa

Junior Member nina 88's Avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Hm.....dnevno pa jedno 10 puta...Boze kolika je muka ponijeti tanjur sa sobom a ne cekati da on sam odseta sa stola...ili toliko se zagledati u rezultate utakmica da izgleda kao da nije sa ovog svijeta...ili da nije u ovom svijetu...Nekad bi pozelila da malo ode negdje da ne moram da se ljutim na njega svako pola sata...

Datum pristupanja
    Aug 2010
    svadjam se jer covek ne razmislja svojom glavom svi su dobri i sa svima treba biti ok,ne zna nikakv red,nema osnovno vaspitanje ne smeta mu nista i kako da se ne svadjam ponekad pomislim da ga je ulica vaspitala.

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Hm, nase svadje su prestale, sad se samo cacnemo oko neke gluposti i to je to...

Member stich2leeloo's Avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Ne volim da se svadjam, u smislu nastavljanja, kada me nesto muci ja kazem sta mi ne odgovara, to uradim normalnim ali ozbiljnim tonom, kazem zasto i pitam moze li to drugacije. Dreku i buku ne podnosim, odrasla sam u kuci u kojoj su grlate svadje bile normalne, nikada produktivne, sa raznolikim repertoarom uvreda. I onda, posle dva sata - kao da nista nije bilo! Da meni moj muz tako nesto kaze, ODMAH bih se razvela! Isto, ne vredjam, ne koristim pogrdna imena, trudim se da ne manipulisem i navodim vodu na moju vodenicu, vec ako je nesto uradio, ili nije uradio, a tice se zajednice i zajednicki dogovorenih stvari, onda opomenem.
    Npr. Juce je posle posla otisao nesto privatno da uradi, pa se polse nasao sa nekim prijateljima (javio mi se sa posla). nas DOGOVOR je da se dete kupa zajednicki, tj. on ga kupa (od rodjenja), posto je tezak. Culi smo se telefonom 2x u toku veceri, bio neki nesporazum, uglavnom poslednji put kada sam ga pozvala rekla sam da moze da krene za 10min pa se nadjemo kuci za 20 jer je bebac bio vec mrtav pospan, da ga bucnemo i spakujemo u krevet. On je rekao OK ali je dosao kuci tek za 45min, kada sam ja vec okupala, nahranila i uspavala dete. Ako je morao da ostane duze onda se lepo kaze tako, a ne OK.
    Da me drugarica ispali tako i kasni 45 min i onda dodje i ne kaze, izvini zadrzala sam se (da ne pominjem da je 21v i da je normalno javiti nekome - kasnicu, pa ti cekaj ili nemoj), mislim da bi nase sve sledece kafe bile dovedene u pitanje, a kamoli momak, takve bih otkacila kao jedan (i jesam). Nisam shvatila kako je to brak dozvola da se prestane sa postovanjem dogovora 2 osobe? Sinoc nista nisam pokretala jer je i cugno malo a onda prica bez kraja i konca, a ja sam bila razocarana i vrlo nevoljna da slusam njegova opravdanja. kada su takve situacije (ja nadrndana, a on "veseo"ili isto nadrndan) ja sacekam 24h da se meni slegne i skontam STA je to sto mi je tako jako zasmetalo, a i da on moze da vodi razgovor bez nervoze sa posla i zdravog razuma.
    ostale stvari su banalne i ne svadjamo se ali umemo da se nastavljamo, pa to preraste u zezanciju - ko ce datoi gluplji i uvrnutiji argument. Stvari koje su bitne (beba) vec smo u nacelu dogovorili i samo oko toga se vode ozbiljni razgovori, za ostalo smo prilicno slobodni da radimo sta nam odgovara (npr. mogla sam da mu popujem kako nedeljno provede sa sinom, kada se sabere, oko dan, dan i po - ima covek i drustvene obaveze - ali ne mogu ja da ga nateram ako on nema poriv da dodje kuci i gleda u to dete. Ja znam sta sam htela kada sam ostala trudna i spremna sam da se posvetim 100%, a to ne znaci da od njega zahtevam da to isto radi. Poslovi po kuci NISU stvar izbora, obaveze su zajednicke).
    U zivotu se trudim da ljude prihvatim takve kakvi jesu, bez potrebe da ih menjam da se uklope u MOJU sliku sveta, porodice, itd. Znam sta su moji prioriteti, sta volim, pa ko se uklopi, uklopi...

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ja sam odavno shvatila da kad MM kaze dolazim za 15 minuta to znacisat dva. Vise se ne potresam i ja sam pocela da primenjujem isti obrazac.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Datum pristupanja
    Aug 2010
    i ja sam skapirala da kako radi on treba i ja ali ni to ne pali ali je meni dobro

Junior Member
    Datum pristupanja
    May 2011
    ma nema kod nas svadje u pocetku tu i tamo sada smo 12 godina u braku njega ne menjam promenila sam sebe i to je super recept za srecan brak....ima i neki stari film kako dresirati muskarca ne znam tacno kakao se zove ali je delotvoran :-). Jedino jos oko cega poludim a to je sto prljav ves je jako tesko ubaciti u korpu vec se samo spusti pored korpe grrrrrrrrrrrrr. E a ime ovog filma cu se setiti pa cu napisati treba svaka zena da ga pogleda.

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Bravo, napokon neko razuman Ponekad mozda treba sebe da promenimo, mozda nije problem u njima...
    Tona zena kuka na muzeve... Hm, pa nemoguce da bas svaki ne valja. Mozda je ipak problem u njima samima

Datum pristupanja
    Aug 2010
    ja jako volim zene koje kazu da im je brak sjajan a onda iz vedra neba cap i pada razvod tu zena puca i kaze kako vise nije mogla da izdrzi...zar je svrha braka menjati sebe a ne praviti kompromise...ne kazem da zena ne treba da se menja ali koliko zena toliko i muskarac.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove