+ Reply to Thread
Strana 3 od 3
PrviPrvi 1 2 3
Prikazivanje rezultata 21 do 29 od 29

Tema: Prirodni porodjaj

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Pih, ako imas koga da slusa... Ja sam osoblje videla par puta na par minuta... A nisu mi vala ni trebali...

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Jao i ja se moram dodati ovde....istina je da boli ali zena je rodjena za to i moze to da podnese.Bio mi je prvi porodjaj a u opste se nisam bojala,izgleda da sam zbog toga porod lako podnela,pravilno sam predisala svaki bol i imala sam snage da rodim iz jednog napona a bila sam otvorena samo za mali dlan,zasekao me doktor i to fino ali i sivenje sam istrpila jer mi je bilo vazno da zavrsi sto pre da bih uzela svoju bebicu u ruke.Nekakva muka za neko dobro!

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ja sam se po drugi put porodila carski,bila mi je veca frka nego prvi put valjda zato sto sam znala sta me sve ceka,ali sve je proslo ok,posle samo 5 minuta kad sam izasla iz sale,bila sam potpuno svesna,anesteziju nisam ni osetila,ma milina...i eto,23.12.2011. se rodila moja Srna!!!!! pa za jedno 5-6 godina i trece radjam!!!!!!

Junior Member
    Datum pristupanja
    May 2012
    Moje iskustvo iz Visegradske je ...bolno. U petak ujutru mi je napukao vodenjak, oticala je plodova voda ali se nisam otvarala.Kontrakcije sam imala na 5 minuta nisu bile mnogo bolne, kao bolnija menstruacija. Davali su mi injekcije penicilina zbog oticanja vode. Do nedelje ujutru sam lezala u bolnici ni trena nisam spavala od bolova. U nedelju ujutru sam pocela da se otvaram.Ali je beba bila visoko.Dobila sam jednu dozu epidurala koja me drzala 2-3 sata i tada sam se malo odmorila bez bolova mada me je svaki pregled jako boleo i pod epiduralom. Procena lekara je bila da cu se brzo poroditi pa mi nisu vise davali epidural ali od tada do samog porodjaja je proteklo jos 2-3 sata u najgorim bolovima.Beba je bila visoko pa sam morala 2 sata da se napinjem.Mislila sam da ne moze vise od toga da se izdrzi i da ne mogu vise , uzasno.Bebu sam izgurala u 4 napona za par minuta i skupila sam svu snagu samo da se zavrsi.Ukupno je porodjaj od otvaranja 4 cm do izlaska bebe trajao 11 sati.Beba je rodjena sa dva puta obmotanom pupcanom vrpcom oko vrata ali sve je ok. Usivanje je bilo na zivo dok jos anestezija nije delovala i to je bolelo koliko i kontrakcije i naponi.Jako bolno. Muz je bio prisutan i to je dragoceno iskustvo. Svaki muskarac treba da vidi kroz sta zena prolazi. Meni je muz samo rekao da sam ga odusevila i da je sve neponovljivo iskustvo.Kasnije sam imala problema sa ranom jer su mi dva puta u Visegradskoj vadili konce koji su trebali sami da ispadnu ali nisu to dobro uradili i tek kad sam otisla privatno kod svog ginekologa videla je da mi nisu dobro izvadili sve konce i da mi se napravio granulom i zagnojilo zato sam imala mesec dana jake bolove u predelu rane.Eto ukratko jos uvek imam osecaj da sam bila u nekom logoru gde su me mucili i trebace mi puno vremena da sve zaboravim i pozelim da opet budem trudna.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Ok pitanje za zene koje su se ovako prorodile, da li je ovaj video dobar prikaz prirodnog porođaja?

Junior Member
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Našla sam fenomenalan text o prirodnom porođaju u Pančevačkoj bolnici, koja je inače fenomenalna bolnica u kojoj je dozvoljeno da imate porodjaj kakav vi želite, ako hocete bez nenskih skandal svetala, ako hocete čučeći pa da ne morate da ležeći katapultirate bebu i td.. Možete da slušate muziku,da vam muž bude sa vama, možete da budete na lpti za pilates dok su kontrakcije, jer je tako uglavnom najlagodnije.. Šta da vam kažem, slučajno se zadesite u Pančevu kad krenu trudnovi
    Inače, postoje organizovane posete porodilištu ,ali još uvek ne znam kakva je procedura sa zakazivanjem i td..

Junior Member
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    zaboravih da kažem, prirodan porodjaj je tamo preporuka , a naravno rade i druge.
    Takodje babica masira dno ledja kad naidje kontrakcija, zvuci bukvalno kao privatna bolnica

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Moje prvo iskustvo u Visegradskoj je super. Porodila sam se tako brzo da nisam ni bila svesna a sam porodjaj nije me boleo al zato sam zavrsila sa 3 kopce jedino za to mi je trebao malo oporavak inace sve ostalo je proslo kako treba. Al kontrakcije da bole u to nema sumnje al sve se prezivi. E sad kako cu proci drugi put to se nikad nezna, drzite mi fige da sve bude ok kad dodje vreme

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2013

Wink Iskustvo sa prirodnog porodjaja

Drage moje trudnice,

kao znak ohrabrenja zelim da vam prenesem svoje iskustvo prirodnog porodjaja.
    Otisla sam na porodjaj - kao jedna velika kukavica koja se otima cak i pri vadjenju krvi ocekujuci da ce opet pasti u nesvest, sa izvesnim pripremama i vezbama disanja, bez ikakvih kontrakcija a po dogovoru sa doktorom da se pojavim u bolnici dan jedan nakon predvidjenog termina. Do tada smo redovno obavljali preglede ctg i bila sam 7 dana otvorena samo pola jagodice da bi do dolaska u bolnicu bila otvorena 2 prsta.
    Dakle indukcija, mislila sam i hvatala me panika od prica kako je tek sa indukcijom izuzetno bolno. Kao plasljivica od igala epidural je bila samo bezizlazna opcija - ako bas bas ne izdrzim moracu da trazim.

Suprug je bio podrska na porodjaju i preporucujem svim parovima da ukoliko se zajedno odvaze na takav koraku idu skupa na porodjaj, sve je mnogo lakse, brze i osoblje u bolnici je drugacije.

Dakle u bolnicu dolazim sa 2 prsta, doktor mi prokida vodenjak i saopstava da sam sada otvorena 5 prstiju. Daju mi indukciju i inekciju u bok (saznajem da je to bensedin da se opustim, posto sam vec pocela da se tresem od straha sta sad sledi i koliki bolovi). Kazu nam da nas ostavljaju sat vremena pa da vidimo kako napreduje. Pricam sa mm, on me slika, pratimo ctg, osecam blagu gotovo neosetnu napetost u donjem stomaku i pitam s vremena na vreme mm koliki su pikovi linije koja prati kontrakcije, on kaze milimetarski, tako prolazi vreme.
    U jednom trenutku osecam malo vecu napetost i pocinjem da pricam kako mi se kaki, pocinjem zaista (kao blaga dijareja, verovatno zaostatak od klistiranja), podizem se na bok a mm zove babicu. Ona dolazi i na moje saopstenje da mi se ide u wc, ona pita - zar vec, cekaj da te pregledam... neverovatno, pa ti si skroz otvorena, zove doktora koji stize brzinom svetlosti sa jos dve zenice. svi su oko mene, pocinje kazu i moram da slusam, beba se spustila, ja se skroz otvorila i samo treba da se napnem...

e tu sam drage moje ja zakazala tako da posto nisam znala ni kad treba da se napnem, a ocigledno od straha zaboravila i kako doktor i babice su morali da mi izguraju bebu (inace koliko nisam bila aktivna bilo je nadomak da koriste forecps) i uz epiziotomiju dobila sam svoje malo cedo!!!

Neopisiv osecaj zaista!!! Potom usivanje i mirovanje 2h pa tek onda vasa soba i odmor.

I ja sam slusala price slicne mojoj ali nisam verovala u njih, obicno slusamo teska iskustva sa porodjaja pa sam zato i htela da vas ohrabrim da se ne stresirate unapred. Porodjaj je individualan i ne mora da znaci da ce vas liciti i na jedan o kom ste slusali, sem naravno da cete se na kraju ipak poroditi!!!!!! Na to mislite i budite sto je moguce vise opustenije.

Pozdrav svima i srecno!

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove