+ Reply to Thread
Strana 2 od 2
PrviPrvi 1 2
Prikazivanje rezultata 11 do 18 od 18

Tema: Trudnoca i godine...

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao zoranabat Pogledaj post
    ja mislim da svaku mentalno stabilnu osobu detemora da promeni i shvati da je to ono pravo zadovoljstvo u zivotu ,svi bi zeleli da ceeo zivot ludujemo ali kad se desi ta zvezda vodilja sve se menja meni je bitno da je on zdrav prav i sladak ako med a da li sam bila spremna ili ne ma da li je bitno...znam da sam srecna jer je sunce tu..
    da,tacno je da dete normalnu osobu treba da spusti na zemlju i da je promeni,ali zar nije lepse da se to dogodi kad se oseti da treba,a ne da neko menja posojecu situaciju??? ja sam pola zivota provela u istocnoj Srbiji,tamo sam i osnovnu zavrsila,a tamo se devojke jako mlade udaju sa 16,17,18 god...imam puno skolskih drugarica koje su u tim godinama i decu radjale,sve su one divne majke,deca su ih ``naterala`` da brzo odrastu,ali od njih cesto i cujem da kada bi ponovo mogle da biraju nikada ( iako naravno obozavaju svoju decu) ne bi rodile tako rano...poenta je u tome,da ipak moras da sazris,naravno neko pre a neko kasnije,za dete a ne da te ono ``natera`` na tako nesto... eto moj primer,ja sam se zasitila i izlazaka i lencugarenja,svega,nasla pravu osobu,malo zajedno ludovali i shvatili posle 2 godine da zelimo bebu!!!!

Senior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Navodnik Orginalno postovao Srna Pogledaj post
    i ja sam htela da rodim u dvadeset nekoj ali mi se nije dalo.
    Pa upravo tako, ti si htela al se nije dalo...

Ja mislim na ono da imaju po 30+ i zele da putuju, provode se i sl... i kao za decu ima vremena...
    Evo moja kuma ima 36,37 i sad je tek u trecem mesecu... ali jednostavno pokusavali jedno 10 godina i isli na VTO i svasta nesto i tek ova VTO uspela...
    <3

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ja sam rodila i sa 21. i sa 35.godina. Iskreno mislim da sam bolja mama bila u ovim "poznijimi" godinama. Verovatno zbog samog stecenog iskustva i samopouzdanja. A, sve sam trudnoce nosila lako.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    ja imam 19 i trudna sam...smatram da trudnoca nema veze sa godinama vec sa psihickom spremnoscu i zreloscu...

Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Psiha je i te kako bitna za trudnocu i sve ono sto sledi posle porodjaja, ali mi se cini da je sve nekako lakse kad si mladji, mislim fizicki, tj. da se sve lakse podnese. Volela bih da sam prvo dete rodila u 21, a ne u 25. Naravno iz sadasnje perspektive, jer kad sam imala 21, nisam ni pomisljala na decu u tim godinama.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Ja se ranije nisam osecala spremno da rodim bebu u 20-26 na primer nisam ni imala ozbiljnog decka, muza niti nisam bila dovoljno samostalna,
    ali sad kad sam se udala, srecna sam, osecam se dobro i spremno sada u 29 godini (u 11 sam nedelji trudnoce i super smo srecni).

Znam devojke koje su rodile u 17, 18 i znam gospođe koje su rodile u 47 godina.

Prva je rodila sa 17 i kasnije rodila jos jednu bebu, udala se super se je sredila iako su se svi brinuli da je mnogo premlada bila je mnogo odgovorna i sve.

Znam jednu koja je rodila sa 21 i nije bila sa ocem deteta i jako se je mucila kao samohrana majka, a kasnije je nasla nekog drugog i imala
    jos dvoje dece. Sada je u redu ali zena je mnogo nervozna prvi sin je bio jako zbunjen jer je do 5 godine zvao vec 6 maminih decka "tata"
    mnogo je bila nervozna i vikala je. Mislim da ce prva beba da ima neke vrste posledice psiholoske je nije bas odrastao u zdravoj okolini.

Trecu koju znam je imala dete sa 17 i onda se je razvela i tek ponovno se udala i u 42 opet zatrudnela. Nazalost je rodila bebu sa W.A.T.E.R sindoromom i beba je umrla posle
    10 dana. Mislim da su to ti rizici starijih rodilja posle 35. Zena je opet zatrudnela u 44 i rodila ponovno zdravu devojcicu bas pre pola godine.

Znam i jednu gospodu koja je rodila u 47. godina pre toga je imala 2 cerke od 20 i 23 godine. Zena je imala vezu sa nekim mlađim muskarcem koje se na kraju trudnoce
    vise nije ni javio tako ta se je porodila sama. Beba je bila ok.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To su neki primeri koje znam ja sam odgojena tako da treba porodica da je kompletna (ako je moguce da su roditelji zajedno) i cvrst stub za decu,
    i mnogo se trudim da pruzim svojoj bebi najbolje sto mogu, zdravu okolinu, i mamu i tatu. I mnogo ljubavi

Kako je vase misljenje o ovim stvaruma?

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Cao, ja sam prvo dete rodila u 24 toj, evo sada sam trudna u 32 goj, a cini mi se da kroz trudnocu prolazim mnogo teze, ne znam kako ce biti sa bebom, ali ova trudnoca mi je teska tek sam seta nedelja a samo spaam kada ne spavam onda sam nervozna i derem se aaaaaa

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove