+ Reply to Thread
Strana 1 od 2
1 2 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 20

Tema: Rodjendanske torte

Administrator
    Datum pristupanja
    Apr 2010

Red face Rodjendanske torte

Drage moje, videla sam da ste pominjale neke torte (mmm...), a uskoro se blizi rodjendan mom mladjem sinu. Saljite mi predloge (i recepte ) za decje torte jer najvise volim kad ih sama napravim (a i gosti )

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ja znam plazmu da pravim savršeno, ali sam totalni duduk za ukrašavanje torti. Kupim sliku za tortu ili ukrase i to je to.
    Moja snaja pravi super tortu, koja je mnogo lepa i izdašna. Kad pronađem recept napisaću ti. Kad je divan dan?

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Ja sam ranije pravila OPAJDARU, pravila sam je sa crnom i belom Milkom... treba po 0,5kg cokolade za oba fila 30 jaja za korice... sada je ta torta skupa...ali ima jedan super recept za vocnu tortu, svi klinci koji dolaze kod Acija je obozavaju...jednostavno se pravi, iydasna je i moze ludo da se ukrasi...Idem da vodim dete u skolicu, pacu vam posle ispisati recept.

Administrator
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Divan dan nam je 02.juna. Brze malo sa tim receptima, uzdam se u vas

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Ne brini, divan dan je 21. 5... smislicemo mnogo toga...

Datum pristupanja
    Apr 2010

Vocna torta

Spremam veliku vocnu tortu...Korice su biscuit, naprave se kao patispanj, samo se malo vise isuse i moraju da budu tanke... 2 kom.U zavisnosti od pleha, ili kalupa...pravite patispanj.FIL treba vam 1,5 kg crvenog voca, jagode, maline ribizle, visnje...kisela pavlaka, mada je bolji mileram, 1kg, slag pena(ja je uzimam na meru) o,6kg...malo secera, malo mleka dugotrajnog, za slag.Umutiti mileram sa 3-4 kasike secera, kada se dobro umuti dodati 0,3kg slag pene, mutiti mikserom i lagano dodavati mleko dok ne postane gusto...Na kraju dodati iseckano voce i lagano kasikom umesati(voce moze biti i zamrznuto).Prvu koricu staviti na posluzavnik ili na sta vec , zatim polovinu smese rasporediti na koricu, odozgo staviti drugu koricu pa preko sipati ostatak fila.Sve to staviti u zamrzivac da stoji 1 ceo dan(bar 24 casa).Na dan kada se koristi torta izvaditi je iz zamrzivaca, umutiti slag (onih 0,3 kg stoje preostalo) i premazati je i ukrasiti i obavezno je staviti u frizider da bi mogla lepo da se iisece... prijatno. Kolicinu fila, tj voca, milerama, mozete povecati po potrebi jer je veoma izdasna, i mozete i u delovima da je spremate jer se nista ne kuva ...PRIJATNO i obavezno mi javite kakva je bila...
    Last edited by mama Taca; 05-15-2010 at 14:20.

Administrator
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Hvala puno, Taco, na receptu! Spremala sam slicnu tortu sa piskotama umesto kora i deci se bas svidela! Deca stvarno vole vocne torte! Ove godine bih opet rodjendan proslavila u prirodi. Ne znam kako cu s tortom. Mada mozda i nije lose da je izvadim smrznutu i ponesem, a ona ce se do posluzeja i otopiti!
    Pa vas divan dan se skroz priblizio! Jesi li vec napravila tortu? Kako ces je ukrasiti? Posalji neku fotkicu, hoces? U svakom slucaju zelim vam lep provod!!

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Naravno , poslacu fotkicu, a, u medjuvremenu sam iznasla jos neke recepte, za vocne torte u prirodi...Mozda ce ti neka odgovarati.

Administrator
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Salji.....

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Nasla sam neki novi recept za Ledene kocke, sad pravim mom Aciju za sutra, pa, cu da vidim kako ce da ispadne.Ovu vocnu tortu sto sam ti poslala recept za nju...pojeli su...neka su zivi i zdravi, tortu nisam stigla ni da slikam jer sam bila sama sa 28 dece,gostiju,i mojih 5 (mojih licno 3 i bratovljevih 2)...Ne znam ni kako mrdam...U svako m slucaju ti imas vremena... nece okasniti.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove