+ Reply to Thread
Strana 1 od 9
1 2 3 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 84

Tema: Kada ste prestale dojiti i kako?

Senior Member mihajla's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010

Kada ste prestale dojiti i kako?

Ja dojim, evo sad će bebi 7 meseci... ali poslednjih nekoliko dana mi se čini kao da je više ne zadovoljava moje mleko a i kao da ga nemam više dovoljno, budi mi se po noći češće nego do sada i duže sisa, itd.
    Da li je vreme da pređemo na nešto drugo? Ne znam, mislim da bih je trebala početi dohranjivati... mislim mlekom pošto kašice već klopamo...
    KAda ste vi prestale da dojite i jeste li imale neke smetnje nakon toga?
    KAko je vaša beba to podnela?
    Čitala sam na netu, da je beba spremna za odvajanje od dojke ukoliko joj je lako odvratiti pažnju dok sisa, a moja Sole već odavno preživa, i nikako mi ne jede sa slašću... malo sisa, malo se igra i gleda tv...pa opet sisa, pa to tako traje i traje i više ne kraju nisam sigurna ni da se najede kako treba!
    A ako neko progovori, ona se odmah okrene i neće više da jede!
    Ujedno sam razmišljala i zbog toga što ja imam jake glavobolje u poslednje vreme, a ne smem piti lekove zbog mleka, i ja se tako mučim već mesec dana konstantno, možda i to utiče na moje mleko...
    Ne znam šta bih, podelite sa mnom svoja iskustva...
    Volela bih da je dojim još uvek, ali najvažnije mi je da učinim ono što je najbolje za nju a i za mene.
    ...deca su ukras sveta...

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    e ovako ja sam dojila punih 6 meseci i sto kazes.....stalno je sisala.......
    Kolicina mleka ti se smanjila zato sto Sofi klopa pa je manje gladna......
    Ja Kiki dajem mleko jer sam morala da prestanem sa sisanjem,uzasno me jako grize i vuce,nece da sisa ali uvece pred spavanje sisa i ujutro,tad me ne gnjavi.Na tebi je da odlucis,mozes i dalje da je samo dojis a mozes i posle podoja da joj das mleko na flasicu.....
    samo pazi da se ne navikne na flasicu.....to mozes ovako:
    ako joj budes davala mleko na flasicu,neka ono bude manje slatko ona ce da ga pije ali nece biti ukusno kao tvoje pa se nece odbiti od sise isto i nemoj uvek toplo mleko da joj dajes,neka bude mlako.....tako ce ona da shvati da je tvoje mleko i sladje i toplije....tako ja radim.
    MaLeNa MaZa

Datum pristupanja
    Oct 2010
    A daješ joj kravlje, je li?
    KAko, pomešano sa vodom ili?
    Kako si počela, to me zanima?

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    kad pocinjes sa kravljim stavlja se 2\3 mleka i 1\ 3 vode mleko je recimo 3,2% mlecne masti.Ako po obroku popije 210ml mleka stavices 140 ml mleeka i 70ml vode ok?
    i takvo mleko dajes 7 dana a posle mozes cisto mleko u tih 7 dana prati kako ce prihavtiti mleko da ne dodje do alergije ako dodje do bilo kakave nus pojave prekines i vodis je kod lekara.

Datum pristupanja
    Oct 2010
    Mislim da ne bi trebalo biti takvih problema, jer sam joj već u kašice stavljala kravlje mleko, i nije bilo nikakvih nus pojava... A čime sladite mleko? Ja sam mislila staviti joj mrvicu plazma keksa čisto da ga zasladim...
    Ne znam da li smem šećer?

Datum pristupanja
    Sep 2010
    cisto kravlje punomasno.....pocela sam odjednom,puna flasica nisam razblazila sa vodom,u pocetku nije htela puno jer je zasiti a sad cepa.Mozes i plazmu da stavis ali malo jer ce da zapusi rupicu na cucu i beba ima da vuce prazno.Secer mozes da joj dajes.....u normalne kolicine a mozes i bagremov med u mleko,on je za zimu odlican protiv prehlade....
    MaLeNa MaZa

Datum pristupanja
    Sep 2010
    a da za prehladu je dobro da beba svako jutro dobije po malo na kasicicu bagremov med....ali posto ne znaju da tope med u ustima razblazuje se sa vodom,ne sme da guta cist med da joj se ne bi iritirao zeludac.
    MaLeNa MaZa

Datum pristupanja
    Sep 2010
    a za 2/3 mleko Mihajla mozes i ne moras.Ne boli svaku bebu stomak.....probaj malo da joj das cisto kravlje,malo i ako u roku od sat vremena ne pocne da se grci.....ne moras da rastvaras.
    ona je vec 6/5 meseci,mislim da neces imati problema ali proveri.
    MaLeNa MaZa

Datum pristupanja
    Sep 2010
    a za to sto te zeza dok jede.....moras da je pustis dobro da ogladni,i onda joj daj da sisa pa ces da vidis razliku.To sam ja naucila od Zoke,dojenje na tri sata a izmedju je hrana.....znaci sisa i posle sat i po jede......ima nekih dva tri dana da zeza ali mora da se uvede red,ona se ovako ne najede i vecito je gladna.
    MaLeNa MaZa

Datum pristupanja
    Oct 2010
    Ja sam kupila Dukat 7 vitamina mleko, na njemu piše da je odlično za trudnice, dojilje, decu u razvoju i sportiste jer je obogaćeno vitaminima... ne bih baš punomasno odmah odjednom, ipak me strah da joj ne bude šta! ZA početak ćemo ovo pa ćemo videti dalje... A što se tiče stresa, znam ja sve to, i ne nerviram se nešto posebno ali me muče te glavobolje! Pravi sam meteoropata, sve ove promene vremena na mene baš utiču i jedino me to čini nervoznom... Sve u svemu, još malo pa ću morati i na posao da se vratim a do tada moram odvići Sofiju od dojke, ili bar dojiti samo uveče. Tako da je bolje na vreme početi.
    Mi smo do sada imali sledeći šemu ishrane:
    ujutro po buđenju podoj
    zatim slatka kašica (voćna, mlečna ili voćni jogurt)
    zatim slana kašica (povrće sa mesom)
    i onda još dva podoja

i sve to na svaka tri sata.
    Meni je doktorica savetovala, nakon što sam počela da joj dajem čvrstu hranu, da joj i dalje dajem da sisa ujutro i uveče, a ne da je hranim između podoja. Tako sam radila samo dok se nije navikla i nije mogla pojesti dovoljnu količinu kašice koja bi je zasitila...
    Korisni su mi vaši saveti, pokušaćemo sa kravljim, ovim što sam uzela pa ćemo da vidimo šta dalje...
    Nego imam ja još jedno pitanje.
    Da li dajete bebama meso svaki dan? Mislim u kašicama?
    Ja sam davala svaki dan drugu vrstu, ali onda sam pročitala da za njenu krvnu grupu nije potrebno previše mesa, nego više voća i povrća.
    Inače, ona je A+...
    Pa sad sam u dilemi...

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove