+ Reply to Thread
Strana 1 od 4
1 2 3 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 34

Tema: Pije li vaše dete vodu?

Senior Member mihajla's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010

Pije li vaše dete vodu?

Imam problem...
    Moja Sofija nikako neće vodu, samo ispljune...
    Bilo je ok, dok sam je samo dojila jer nije ni bilo potrebe za vodom, ali sada kada klopa i čvrstu hranu treba da pije i vodu, ali ona neće nikako!
    Ja je zeznem, pa joj sokić razblažim sa vodom (npr. 60ml soka+40ml vode) ali opet to nije to...
    Kako da je naviknem tj. nateram da pije vodu?

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    E pa to je ono po novom ne dajte detetu vodu.Kad sam bila u porodilistu razgovarla sam sa sestrom koja je u boxsovima sa bebama i kaze da kad beba nec da spava to se desilo dva puta dok sam bila u bolnici detetu daju vodu,a posle svakog podoja oni napoje decu.Bebama treba da se daje prokuvana voda od prvog dana.

Datum pristupanja
    Oct 2010
    JA nisam davala jer su mi rekli da nema potrebe, jer dojim... nego samo u slučaju ekstremnih vrućina da joj dam malo na kašičicu... Sad neće, nema šanse, a kad joj pokušam dati na kašičicu, proguta samo onu prvu jer je iznenadi, a sledeću samo pljune!

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    da u pravu je zorana,tesko ce ti sad ici....detetu od rodjenja treba davati vodu,kasnije je tesko prihvate...moj klinja pije od kad se rodio iako sam ga dojila mesec dana davala sam mu i vodu,manje a kasnije kad smo presli na formulu pio je bas dosta i vode i caja...sada kada ima godinu dana popije i po 400 ml vode na dan,plus cajevi i ponekad mu dam sokic,ne tako cesto...probaj da joj u prokuvanu vodu stavis nekoliko zrna zutog sesera za pocetak dok je ne privolis da pije

Datum pristupanja
    Oct 2010
    hm, to je dobra ideja, s obzirom da je majčino mleko slatko, možda je ovo namami!

Datum pristupanja
    Aug 2010
    prestani malo sa sokovima daj joj samo voduznas kako kazu babe ako ne pije vodu kasnije ce progovoriti.

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    ih moj loce od rodjenja a jos nista ne prica, 13 meseci ima... ma smanji ti sokice zbog zuba.... znam da mi je keva pricala da je tako mog brata naucila da pije vodu....ja srecom nisam imala problema.

Datum pristupanja
    Oct 2010
    Pokušaću, mada ja njoj ne dajem ni sok puno, maksimalno 125 ml, odnosno jednu flašicu mada ni to ne forsiram da popije i često nam ostane...

Datum pristupanja
    Aug 2010
    Navodnik Orginalno postovao mihajla Pogledaj post
    Pokušaću, mada ja njoj ne dajem ni sok puno, maksimalno 125 ml, odnosno jednu flašicu mada ni to ne forsiram da popije i često nam ostane...
    a zasto joj ne pravis prirodne sokove?Za pocetak mozes u sokovnik da stvais jabuku i sargarepu i nemoj da seseris.

Datum pristupanja
    Aug 2010
    dobra fora je da joj das i prokuvanu suvu sljivu,mislimna sok prokuvas sljivu i das joj vodicu a sljivu pomesaj sa nekim vocem.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove