+ Reply to Thread
Strana 1 od 9
1 2 3 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 88

Tema: Polazak na prvi porodjaj

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010

Polazak na prvi porodjaj

To je dan koji necu zaboraviti, ne zbog toga sto je bilo u jeku bombardovanje, vec zbog toga sto su svi oko mene odlepili, ukljucujuci i mog supruga...Kao u komedijama, ja se mirno pakujem, a on u strci zove kola da dodju po mene,trpaju se i odlaze, dok ja sa osmehom stojim na parkingu i masem im... Pa sta sam mogla drugo? Pa, da vratili su se po mene, a ja sam mislila da cu se poroditi koliko sam se smejala...Celim putem su me gledali i zapitkivali...decko je vozio toliko sporo da nas je na cukarici zaustavila milicija...Pored sajma na petlji gede se odvaja put za grad i Nis zamalo da produzimo...A onda su se ponovo culi odjeci bombi, pa onda sirene , pa onda tresak jedan, dva... vise ih nisam brojala, jer mi se tada strasno islo u WC.U porodilistu u Visegradskoj, kao na traci , ovde svuci, ovde se obuci pozdravi se sa suprugom... odneo mi je torbu...kroz staklo masem ,zovem ga da se vrati... ko zna sta je on tada mislio...video je on da je odneo moje stvari, ali tek kada je dosao kuci.Tada su vec zatvorili puteve xbog aviona i bombardovanja da nije bilo sanse da se vraca za Beograd te noci....

Administrator
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    HAHAHA Nasmeja me, Taco. I ja sam imala slicnu pricu,samo sto nije bila za vreme bombardovanja. Meni je ujutru pukao vodenjak, probudila sam muza i rekla da je pocelo. Kad je shvatio sta je pocelo skocio je i trcao kao sumanut po stanu dok nije probudio svoju sestru, a onda su oboje trcali i sudarali se dok sam ja lezala i smejala se posmatrajuci ih. Jedva sam ih obuzdala!

Datum pristupanja
    Apr 2010
    O, da slatka sada je i meni smesno...A zamisli situaciju, ja na stolu, ova druga blizanacka trudnoca... dvojica akusera pevaju Stinga... u boksu do mene zena nece da se porodi... nece pa nece, hoce kuci i tacka...a ja vidi moju doktorku kako pije kafu i pusi nikotinski stapic... Hocu i ja.Ustanem, jos mi nisu prikacili ni infuziju ni indukciju, odsetam do njihove prostorije i izmolim kaficu i pljugu.U to, poce stomak da me boli../ ide mi se u WC.Pocnu kontrakcije, sve jace i sve duze... odnesu oni mene do stola, postave me ... amoja doktorka kaze Evo jedne!!U sred svih tih napona, ja lomim stalak za infuyiju i istovremeno pocinje telefon da mi zvoni, moja doktorka mi ga stavila ispod jastuka... Dam ga njoj da se javi, ja ne mogu da pricam...Moj suprug..."KAKO SI TACO???" Kako li sam, ????:

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Moj prvi porođaj je bio... uf, prilično dug i bolan. Vodenjak mi je pukao u 3 sata ujutro i ja totalno smirena (netipično za mene), istuširam se, probudim muža, uzmem svoje stvari i odosmo. Dežurnog ginekologa sam probudila i on uopšte nije registrovao da mi je vodenjak pukao pa je kasnije pokušao da ga probuši! Iako su mi non stop govorili da je sve ok, i da se sporo ali lepo otvaram za prvorotku ja sam imala užasne bolove i vikala sam tako da sam digla celo odeljenje na noge i isprepadala porodilje u ostalim boksovima. U našem malom gradu nema psihofizičke pripreme za porođaj a epidural je misaona imenica tako da nisam znala ni kad su naponi ni kako da dišem i trošila svoju energiju bespotrebno. Tek su mi u osam dali indukciju i bilo je gotovo za sat vremena. Nikad neću zaboraviti taj osećaj olakšanja kad je "izleteo". Očekivala sam malo ružnjikavo smežurano bebče a ono velik beban,lep kao lutka, malo plav i izmučen...Imala sam sreću da je iz mene bila jako dobra i staložena babica koja je puno pričala samnom.

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Svojih porodjaja se secam kao kroz maglu, jer me je uvek nesto okupiralo bas u to vreme...Kao bombardovanje cilja iza porodilista...pevanje dva ginekologa akusera totalni antitalenata...cupanje kose porodilje do mene i njeno odbijanje da se porodi bilo kako...

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Čula sam jednu tragi-komičnu priču iz našeg šora. Jedna đena se porađala i nikako nije sarađivala, vrištala je, otimala se ...Doktorka jeu jednom momentu ošamarila govoreći joj "Sad se dereš ko krava a dok si se ...... sa mužem bilo ti je lepo! Žena onako izbezumljena od bola i besa, skoči i ujede doktorku za dojku...

Datum pristupanja
    Apr 2010
    HA HA HA HA ludilo... kako li se zavrsila prica...pocepana "od pupka do bijela grla"

Junior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    ahahahahahhaahhaha....vi ste lude...a ja sam znala da mi pocinje porodjaj ,prokrvarila sam,ali mi se nije islo,prosto nesto nisam mogla da prihvatim tu cinjenicu.na stolu sam bila od 19h do sutradan do 14h,strasno...bebac mi jedva ziv ostao.....to su skotovi koji te drze do iznemoglosti.

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Sada pricamo ovako i zezamose na nas racun, koliko god da je bilo tesko i bolno, ali znamo da je proslo...Svaki sledeci put je isto ali i razluicito...i opet taj divan osecaj kada se porodis i kada ti bbebacu pokaze babica i pita hoces li da je pridrzis...ja uvek kazem" Nosi TO, tamo negde i radite sta treba da radite, ceo zivot ce biti samnom, ostavi me da uzivam ovih nekoliko trenutaka pod anestezijom...Onda se oni smeju i zezaju me da sam se uradila ...Sa oba porodjaja sam dosla izusivana kao da sam bila na frontu...Sekli su me, vise i ne znam gde i koliko, ali to i sada ponekad osecam, nije prijatno.Nisam mogla da sedim, da lezim, hopdala sam kao sestar....ali vredelo je svakog koncica,svake kapljice krvi, svakog uzdaha...

Junior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Imas pravo,svaki uzdah i jauk je vredeo....i iskreno jedva cekam kada cu drugo:-)

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove