+ Reply to Thread
Strana 9 od 9
PrviPrvi ... 7 8 9
Prikazivanje rezultata 81 do 88 od 88

Tema: Polazak na prvi porodjaj

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    ha ha ha.........samo kazi bebi da ne izlazi napolje i ostaces trudna koliko hoces.
    MaLeNa MaZa

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Navodnik Orginalno postovao zverka Pogledaj post
    ja se vama divim
    kako mi se blizi termin ( krajem marta ) sve mi se vise nece na to ...
    ja sam mojima rekla ima da budem trudna 10 godina ako treba meni lepo ovako nista mi ne fali
    a kad smo kod toga jel ima neka skorije iskustvo iz zemuna
    cula sam da su tamo JAAAKO ljubazni svi redom ...
    ne znam za druge bolnice stvarno ali za dm sve pohvale .

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Evo nesto sam nasla na netu:

"Ali u traženje olakšavanja porođajne boli, liječnici neminovno
    pribjegavaju prepisivanju lijekova, a zapravo postoje mnoge
    nefarmakološke metode olakšavanja boli. Na primjer, znanstvena
    istraživanja potvrdila su da su brojne tehnike bez lijekova djelotvorne
    u olakšavanju boli pri normalnom porodu uključujući: stalnu
    prisutnost babice ili voljene osobe tijekom trudova, sjedenje u kadi s
    toplom vodom ili tuširanje, slobodno kretanje i zauzimanje različitih
    položaja, masažu, akupunkturu, refleksologiu. "

Da, sve je to lepo, samo kod nas kad bi makar pokusao i da ustanes ispljuvali bi te kao stoku... Mozemo samo da sanjamo o ovim mogucnostima...
    Last edited by Barbarica; 12-29-2010 at 14:08.

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Navodnik Orginalno postovao Barbarica Pogledaj post
    Evo nesto sam nasla na netu:

"Ali u traženje olakšavanja porođajne boli, liječnici neminovno
    pribjegavaju prepisivanju lijekova, a zapravo postoje mnoge
    nefarmakološke metode olakšavanja boli. Na primjer, znanstvena
    istraživanja potvrdila su da su brojne tehnike bez lijekova djelotvorne
    u olakšavanju boli pri normalnom porodu uključujući: stalnu
    prisutnost babice ili voljene osobe tijekom trudova, sjedenje u kadi s
    toplom vodom ili tuširanje, slobodno kretanje i zauzimanje različitih
    položaja, masažu, akupunkturu, refleksologiu. "

Da, sve je to lepo, samo kod nas kad bi makar pokusao i da ustanes ispljuvali bi te kao stoku... Mozemo samo da sanjamo o ovim mogucnostima...
    e pa pogresila sam meni je anesteziolog koji je jedino i bio uz mene dao da ustanem i da lezim kako mi odgovara.. I non stop mi gaze kvasio

Senior Member zverka's Avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    malo smo uhvatili vremena pa da kazem i ja moju komediju
    ceo dan u pokretu i ceo dan bas na ovom forumu ...cak sam dobila i po nosu od nase ZOKE sto sam popila koje pivce sa sve onim sram te bilo ...to se pije posle porodjaja a ne kad treba da se porodis ...znam da sam cak i komentarisala ma necu ja danas moram da sacekam da popusti pivce
    no salu na stranu ...
    posto nisam mogla danima da spavam blejala budna do ko zna kad ...negde taman kad me savladao san oko 4 meni se nesto promeskoljilo po mozgu - mogla bi danas al ..ubrzo nakon toga zaspah
    uz urlikanje filma nekog sa lapa ... samo sam osetila "SLJUS" -puko vodenjak i moja reakcija ko da se desilo nesto strasno ...u tom momentu muz skace sa kreveta i krece dzumbus...
    moja malenkost sa sve "stisnutim nogama i X hodom ko u crtanom filmu jurcam do wc-a ne bi li zadrzala to sto je krenulo ...ahahahah muz koji pokusava da ostane pribran al mu neide od ruke jer tek sto je usto pa ne zna ni kako se zove a kamo li kako se stoji na nogama a KRENULO JE i postace tata ...PA SVE DOBACUJE a da sacekate malo vas dvoje do sutra
    I JA KOJA GA GADJAM ROLNAMA TOALET PAPIRA
    nije bilo bola nije bilo nicega samo uzasno neprijatan trip piskenja po celoj kuci i vristanje od smeha jer je cak i mene krenula da fata panika na kraju( ona slatka ) kad se sav treskas a u stvari nisi uplasen nego valjda adrenalin sta li je
    i tako spakovasmo se u kola uz divljanje po a.putu pozaboravljali POLA SPAKOVANIH stvari za porodiliste al bitno da smo u isto stigli u roku od 15 minuta
    a tamo ...teta koja je tek ustala odkljucava vrata sa sve recenicom GOSPODJO A GDE VI ZURITE a ja samo sto sam pokucala na vrata
    teta sa sve razmuljanom maskarom od spavanja me doceka i jedva me pusti unutra - a kamo li mog muza...
    ja sva srecna " STIGLI SMO " a muz .... joooj pogled koji vredi zilion dolara neopisiv ...izljubismo se ...
    oteo mi covek patike i moju omiljenu trenerku i ode kuci a ja ... eeeeee ostalo je prica za seeebeee
    i love to love just let me

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    hahaha big lajk!nego i meni je kuci pukao vodeljak ali mi nije curilo toliko kao tebi.mada ja sma imala ulozak pa mozda zbog toga.vazno je da se nisi uspanicila mnogo! sve je to sad iza tebe...do sledeceg puta! nego sad kad razmislim ja o meni i ovim dvoje koje trebam roditi...cccc.... jedva cekam.pocela sam dane da brojim!nego zverkic ne znam jel ti pivo pomoglo da olaksa bol?da probam?!

Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Ja pri prvom porodjaju nisam imala toliko komicne situacije. Posto sam prebacila nedelju dana, morala sam da odem u porodiliste da me prime, i tek su mi tamo krenule kontrakcije. Jedino sto mi je bilo malo smesno je kad sam u Zemunu na putu za bolnicu, srela drugara, i ono, kako si, sta ima, a ja njemu- evo nista, idem da se porodim! On me gleda, misli zezam ga, a ja ga jos ubedjujem... I tako, odem i porodim se.

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    jooj evo sad nasla ovu temu!ukratko.........ono sto vec nisam pisala!ja sam zemunskom odusevljenja na neki nacin!porodjaj je bio super jedino sto sam necu moralaa na carski ali mnogo mi smeta nehigijena zarazili su me serihijom koja je necu napala i zbog toga je imao dodatni problem kad je bio u inkubatoru.sve ostalo moze da prodje osim onih debelih sestara mnogo su uzasne!mame koje su se prirodno porodile su imali tu privilegiju da im daju neki stocic za stvari kad su isli kuci a ja sa carskim rezom nisam dobila ni kako si morala sam da molim da mi neko pomogne sa stvarima kad sam izlazila!tu sam zapamtila i boga mi ima da je prijavim kod nacelnice iz zemuna kad je budem srela jer me zena zna i saslusace me!to je bilo drsko i bezobrazno!!!!!!!!!uf kako sam besna!

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove