+ Reply to Thread
Strana 3 od 9
PrviPrvi 1 2 3 4 5 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 21 do 30 od 88

Tema: Polazak na prvi porodjaj

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ovakva pozitivna iskustva ohrabruju nas koje razmišljamo o drugom detetu...

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    O drugom, trcem, ...Nista lepse, nista me vise nije ispunilo nego saznanje da nesto maleno raste u meni...a tek osecaj kada je poceo da se mrda...
    Last edited by mama Taca; 06-18-2010 at 12:46.

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Mogu reći da je moj porođaj bio i brz i lak. I da mi je ostao u najlepšoj uspomeni. Iz ličnog iskustva znam da porođaj nemora da bude traumatičan. A rodila sam bebu od 4kg i 100grama i 54 dugačak. Boba me je spremila za carski rez ako nešto krene naopako, ali hvala Bogu sve je prošlo u najboljem redu. Meni je samo jedna misao bila u glavi, da sa mojom bebom sve bude u redu a nema veze koliko će da boli i traje. Slušala sam babice i doktore, a bilo ih je oko mene po troje, i da su rekli da dubim na trepavicama to bih i uradila.

Datum pristupanja
    Apr 2010
    porodjaj kao porodjaj, nije nista... neko cudno iskustvo koje ne mozes da uporedis ni sa cim drugim, cudno i lepo, mislim sam cin poradjanja...

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Mene je istraumirala doktorka kad je počela da ciči na mene da se napnem jer beba "nije dobro", inače nije bilo tako strašno, samo je dugo trajalo.

Senior Member
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Navodnik Orginalno postovao mama Taca Pogledaj post
    porodjaj kao porodjaj, nije nista... neko cudno iskustvo koje ne mozes da uporedis ni sa cim drugim, cudno i lepo, mislim sam cin poradjanja...
    Da, porođaj je iskustvo sasvim drugačije od bilo čega. To je događaj koji se ne zaboravlja.Čudno i lepo - prave reči. Nikada neću zaboraviti kada sam prvi put videla svoju bebu, to je nešto što se rečima ne može opisati. Sam čin rađanja nije prijatan, ali je divan. Tek posle porođaja mogu sebe da nazovem pravom pripadnicom ženskog roda, tek sada znam da su žene čudo!!!

Datum pristupanja
    Apr 2010
    To Rossana, mi smo cudo prirode, i stvsramo mala cuda...Divan osecaj, slozicete se!

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ja sam svo troje rodila po dve nedelje pre termina. E, sad najsmesnije je to sto treci put nisam bila sigurna da mi je porodja krenuo.Dodju nama neki prijatelji na kafu, oko deset uvece i sve super ja sa njima pricam, kad kao nesto me boli stomak, ali bez prestanka.Sad, ja koliko se secam, trudovi krenu prvo po malo , pa u odredjenim razmacima, a ovo nekako drugacije. Odose nam gosti, ja rekoh da se istusiram pa da vidim kako ce dalje da se odvija situacija. Ono bolovi se nastavljaju i dalje, ali nije to onaj klasican porodjajni bol ne znam ni ja kako da opisem. Moj muz me strpa u kola, ja se pozdravih sa decom negde oko ponoci, rekoh ode mama da se poredja. A, u porodilistu ludnica, 12 porodja te noci ( od toga 1 carski rez) na dva dezurna lekara. Kada sam stigla, brzo na pregled, kazu otvorena sam ceo dlan i malo vise. Hitno na sto, ja bih do wc-a, ali mi ne daju.I tako ja pocnem da se poradjam, a lekari u drugoj sali. Studentikinja koja je bila pored mene kaze, sacekajte samo malo. Ja hocu, ali ovaj mali dole nece. Na srecu stigose da uhvate na vreme i doktor i babica.

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Ha ha ha ha , stigose da uhvate na vreme ha ha ha... a studentkinja ti kaze da sacekas?!? Ha ha ha pa imala si super provod

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Extra!!! Bila je igranka bez prestanka!!!

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove