Navodnik Orginalno postovao Skarlet Pogledaj post
Ja mojoj bebi (ima 7 meseci) svakog dana dajem meso(ima jako visok nivo hranljivih vrednosti,a i sadrzi gvozdje u HEM obliku u kome je najiskoristljivije),tj ima pored povrca i meso-jedan mesni obrok dnevno. Naravno da mu kuvam povrce (na pari) ono koje jednostavno mora (tikvica,brokuli,karfiol,krompir......),neophodno je slozices se jer se "zivo" ne moze jesti.... sto se sokova tice njih ne konzumira,prosto ne voli,sto i nije neka steta sobzirom da se zna koliko su oni stetni za zube (karijes) bez obzira da li su cedjeni domaci,ili jos gora varijanta kupovni...jede na kasicicu(zasada) pasiranu jabuku,krusku,bananu i u kombinaciji sa zitaricama....Sto se tice ulja koristim maslinovo i tikvicino,u malim kolicinama naravno....Slazem se oko mesnih preradjevimna-ali isto tako pastetu mozemo i same napraviti i to da budu jako zdrave....Ribu ce mo uskro uvesti i to tunu,losos i sardinu posto su izvor OMEGA3 masnih kiselina koja se ne stvaraju u organizma pa se treba uneti,posto se zna da su jako bitne za razvoj mozga i funkciju vida,i smanjuju nivo loseg holesterola....to su moja vidjenja nekih stvari....
Pa neznam kolika su ti decica ja govorim za onu decicu koja su 4, 5 i vise godina. Inace deca trebaju da sisaju po meni do godinu ipo dana jer ipak najhranjljivija hrana za bebe je majcino mleko