+ Reply to Thread
Strana 2 od 2
PrviPrvi 1 2
Prikazivanje rezultata 11 do 15 od 15

Tema: Sta jede dete od godinu i kusur dana?

Navodnik Orginalno postovao Skarlet Pogledaj post
    Ja mojoj bebi (ima 7 meseci) svakog dana dajem meso(ima jako visok nivo hranljivih vrednosti,a i sadrzi gvozdje u HEM obliku u kome je najiskoristljivije),tj ima pored povrca i meso-jedan mesni obrok dnevno. Naravno da mu kuvam povrce (na pari) ono koje jednostavno mora (tikvica,brokuli,karfiol,krompir......),neophodno je slozices se jer se "zivo" ne moze jesti.... sto se sokova tice njih ne konzumira,prosto ne voli,sto i nije neka steta sobzirom da se zna koliko su oni stetni za zube (karijes) bez obzira da li su cedjeni domaci,ili jos gora varijanta kupovni...jede na kasicicu(zasada) pasiranu jabuku,krusku,bananu i u kombinaciji sa zitaricama....Sto se tice ulja koristim maslinovo i tikvicino,u malim kolicinama naravno....Slazem se oko mesnih preradjevimna-ali isto tako pastetu mozemo i same napraviti i to da budu jako zdrave....Ribu ce mo uskro uvesti i to tunu,losos i sardinu posto su izvor OMEGA3 masnih kiselina koja se ne stvaraju u organizma pa se treba uneti,posto se zna da su jako bitne za razvoj mozga i funkciju vida,i smanjuju nivo loseg holesterola....to su moja vidjenja nekih stvari....
    Pa neznam kolika su ti decica ja govorim za onu decicu koja su 4, 5 i vise godina. Inace deca trebaju da sisaju po meni do godinu ipo dana jer ipak najhranjljivija hrana za bebe je majcino mleko

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Slazem se da se dete treba doiti,ali sta ce mo kad to nije noguce,kao u mom slucaju!!'?? Ali u svakom slucaju to nije jedina hrana koju dete posle 6 meseci treba da ima na svom "meniu"! Mi smo poceli ranije sa hranom,iz razloga vestackog mleka,polako jedno po jedno uvodili. A kad sam pisala redhodnu poruku mislila sam i na stariju decu-i njima je iz istog razloga potrebno meso u vecim kolicinama nego 2 puta nedeljno,ni starija deca ne mogu jesti "ziv" krompir,ni njima nije bas zdravo davati puno soka(denticija se menja),OMEGA3 su im iso ntako preko potrebna.....

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    znate kako ja sam cerkici u trecem mesecu davala corbice,supice,pire,meso,riba.... ne znam sve sto mi jedemo samo njoj izmiksiram.Nisam imala bas nikakvih problema niti akergije hvala bogu.
    a i iskreno ne volim ja te gotove proizvode,vise sam za zdraviju ishranu.I dojila uz sve to.
    mislim ona je tipa nazdere se djuveca i odmah se uspava,sama,sita.....i tako da to posebno spremanje nisam primenjivala.
    MaLeNa MaZa

Junior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Vidim da ova stranica nije posecivana u poslednje vreme iako je jako vazna. Ja glasam za dojenje ali ne treba preterivati. I sama svoju devojcicu dojila do njenog 11 meseca i smatram da je to sasvim dovoljno. Imali smo problem jer nije htela da proba nista od hrane dok je sisala. Kasnije su se pojavila i alergija na odredjeno povrce ali je u pitanju bilo hemijski tretirano povrce. Sad lepo rucka ali mi je jako bitno da joj dajem sveze neprskano povrce. Danas se na pijacama moze naci organsko povrce ali je dosta skupo, ali vidim da se pojavila i zdrava korpica koju donose pravo iz baste. Jako mi je bitno da povrce bude sveze i neprskano, a danas to mogu da priustim svom detetu i u sred Beograda. Vidim da su neke bebe jako rano pocele sa corbicama, svaka cast Nama je to islo malo sporije ali sada, ankon godinu dana nemamo visew tih problema. Pozdrav

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Navodnik Orginalno postovao mmance Pogledaj post
    Ja svojoj deci najvise dajem voce i povrce ali iz sela a ne sa pijace jer je sa sela ne prskano (moji baka i deka) a meso dajem samo 2 obroka nedeljno (pod meso podrazumevam i sira, kajmak, bifteke, mleko i sve ostalo sto je zivotinjskog porekla). Meso takodje donosimo sa sela a stoka ne konzumira koncentrate sa hemikalijama i hormonima. Takodje i sto se tice jaja, mleka, sira itd. Medjutim voce i povrce naravno ne kuvamo nikada vec iskljucivo taze jedu. Najvise piju sokove i vitaminske bombe (desetak voca i povrca smeljes u napitak). Sokovi nikad ne kupujemo iz prodavnice niti ista sto je konzervirano bilo kako, niti ulje suncokretovo niti bilo koje drugo. A mesne preradjevine tipa kobasice, salame, pastete i slicno ni u snu ne dajem jer je to zivi otrov. Ranije je i moglo u Titovo vreme ali danas je to zivi otrov. na zalost nikada ne dajem kupljenu ribu bilo zivu ili smrznutu jer je to zivi otrov. Riba se cuva i po 20 godina zamrznuta po skladistima dok dodje u Srbiji jer nasi trgovci kupuju smece iz inostranstvo jer je bagatelno a ovde prodaju kao da je to prvoklasna roba. Takodje mnoge zive ribe se uvoze iz Vijetnama a one se cuvaju u kanalizacionim kanalima. Znaci 90% ono sto je po prodavnicama i po pijacama je zivi otrov i nije cudo sto je 300% skocilo obolevanje od kancera u Srbiji zadnjih 10 godina.
    Jedno pitanje, ali bez uvrede. Da li mozda lizete guzu svojoj deci nakon velike nuzde, jer toalet papiri su takodje stetni jer postoji niz procesa dobijanja toalet papira, kao i vlaznih maramica, a o nasoj vodi necu ni da pricam...

Elem, ja praktikujem sledeci nacin ishrane: Ujutru kad se probudi, prvi obrok je Cokolino, Medolino, Karamelino, Plazma sa HA mlekom(dete nam je alergiccno na mleko), nakon 2 casa dolazi "dorucak" -> Burek sa sirom i jogurt, burek je inace "najzdraviji" pekarski proizvod, ne sadrzi aditive (licno mi je pekarka rekla) dok ostala peciva bez obzira sto pise da ne sadrzi aditive, sadrze ih. Palenta sa sirom. Poparu i slanu i slatku je obozavala. Slanina, kifla, kiselo mleko. Mazane kifle, puter kifle, ustipci, kukuruzne sapice, u kombinaciji sa k.mlekom(sto manji postotak masnoce) ili jogurtom. Nakon godinu dana ubacili smo cureca prsa koja kostaju oko 110din/100g i kackavalj...Rucak: Sada sa 14 meseci jede skoro isto sto i mi (manje zacinjeno). Npr. Pire sa spanacem i piletina; Pohovana riba; Pilav ; Pasulj; Corbice : natrpas povrce(luk, mladi, crni, sargarepa, celer, krompir) i neko mesce(junetina, teletina. piletina), zapska brasno, uzlje i moze a ne mora aleva. Grickalice ne dajemo. Sokice jos uvek Juvitana. Neka vocka oko 16-17h, banana, jabuka, kruska...Jedino mi zao sto nista sto ima jaja ne smemo dati(alergicna), pitam se da li ce to proci nakon nekog vremena, recimo do 2 godine...

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove