+ Reply to Thread
Strana 1 od 2
1 2 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 19

Tema: Pranje zubica

Member mama Mina's Avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010

Pranje zubica

Zdravo svima, imam jednu dilemu. Kad da pocnemo sa pranjem zubica detetu. Moj ima 16 meseci i jos se nisam usudila da se upustim u tu akciju. Ako mozete recite mi i kako da pocnemo da mu ne stvorimo odbojnost prema pranju zuba.

Senior Member
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Mina moj sin ima dve ipo godine i već uveliko pere zubiće. Mi smo u početku imali glodalice u obliku četkica i to mu je bilo zanimljivo, da je sam tražio da pere zubiće. Ti slobobodno kreni jer tvoje dete sigurno uveliko jede. Ja mislim da ne bi trebalo da ima odbojnost prema tobe, ima mnogo lepih četkica još ako voli vodu, to je onda uživancija. Pudti dete da gleda dok ti pereš zube sigurno će mu se svideti.

Datum pristupanja
    Nov 2010
    Hvala puno na odgovoru. Jede svasta, a i slatkise i zbog toga se i brinem. Obozava vodu, ali jednom smo probali i bunio se. Problem je sto mu jos uvek ima malo zuba pa se plasim da ga ne boli kad ih peremo zbog otecenih desni. Imam jos jedno pitanje. Uvece ga okupamo, pa u krevecu pije mleko pa zaspi. Ako mu peremo posle mleka razbudice se, a ako mu operem pre mleka kao da nisam ni prala. Da li za pocetak da pocnemo ujutru. I koju pastu da koristimo.

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    deci zubice treba prati od trenutka kada krenu sa hranom iako nemaju zubice,gayica se natopi i brisu se desni... a kada zubici izniknu,kupuje se cetkica adekvatna za decu,6+ ili 12+ vec po starosti deteta,i ne koriste se nikakve paste,bar na pocetku,iako postoje decije nema potrebe bar u prvo vreme za njima,cetkica se NE kvasi i zubi se peru u pravcu nicanja,tj kako bi deciji stomatozi objasnili,gornji zubici u pravcu u kojem kisa pada,a donji u pravcu nicanja trave!!!!! i da,odvedite dete na kontrolu,ja sam mog decaka sa devet meseci ako ne i ranije odvela,otvorila mu karton i sada na svaka 3 meseca idemo na kontrole...tamo vam sve lepo objasne... i da Mina,posle pranja nema vise jela,mada priznajem malo je to tesko,i ja se mucim sa tim posto moj sin pije mleko posle kupanja i pranja zubica,drugacije bi se razbudio....mislim da ce mo to iskoreniti kad jos malo odraste!!!!

Datum pristupanja
    Nov 2010
    Hvala puno. Preksinoc smo uspeli da operemo zubice. Svi kolektivno. I Ivan i muz i ja, ali juce ujutru ni da cuje. Malo po malo, valjda cemo se uhodati

Datum pristupanja
    Jun 2010
    ma polako,sam ce to prihvatiti videces...ako ide u vrtic bice jos lakse,ono ih tamo svemu nauce a i klinci u drustvu sve hoce...

Datum pristupanja
    Nov 2010
    Uspeli smo. Sada peremo zubice svako vece, cak se i raduje kad vidi cetkicu. Samo nam je jos uvek problem sto posle pije mleko, ali i to je nesto

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Bravooooo!!!!!!!!!!!!!

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Navodnik Orginalno postovao Skarlet Pogledaj post
    deci zubice treba prati od trenutka kada krenu sa hranom iako nemaju zubice,gayica se natopi i brisu se desni... a kada zubici izniknu,kupuje se cetkica adekvatna za decu,6+ ili 12+ vec po starosti deteta,i ne koriste se nikakve paste,bar na pocetku,iako postoje decije nema potrebe bar u prvo vreme za njima,cetkica se NE kvasi i zubi se peru u pravcu nicanja,tj kako bi deciji stomatozi objasnili,gornji zubici u pravcu u kojem kisa pada,a donji u pravcu nicanja trave!!!!! i da,odvedite dete na kontrolu,ja sam mog decaka sa devet meseci ako ne i ranije odvela,otvorila mu karton i sada na svaka 3 meseca idemo na kontrole...tamo vam sve lepo objasne... i da Mina,posle pranja nema vise jela,mada priznajem malo je to tesko,i ja se mucim sa tim posto moj sin pije mleko posle kupanja i pranja zubica,drugacije bi se razbudio....mislim da ce mo to iskoreniti kad jos malo odraste!!!!
    cek cek ako sam dobro razumela vodila si dete kod zubara sa 9 meseci ,moj sin ima 9 meseci i 8 zuba nisam mu jos prala ali ako kazes da ti je stomatolog preporucio zasto da ne.Super,hvala!

Datum pristupanja
    Nov 2010
    Blago vama. Moj je sa devet meseci imao tek jedan zub... Pokusajte da perete, pogotovo ako jede sve i svasta kao i moj, sto se pre navikne posle ce ici lakse

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove