+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Alergija na mleko

Threaded View

Junior Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010

Alergija na mleko

Ja sam iz Makedonije i nadam se da necu napraviti neku smesnu jezicnu gresku Moja beba ima 8.5 ipo meseci i ispaloje da je alergicna na mleko. Ne smem da joj dam niti sir, ni jogurt, nista sta sadrzi mleko, tako da jede samo voce, povrce i unela sam teletinu. Dali neko ima neka ideja? Tesko mi je za veceru, neznam sa cime da joj zamenim nocnu mlecnu kasu? Znam da ima hipoalergena mleka ali joj se ne dopadaju.

Senior Member
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Uvedi žitarice bez glutena. Pirinač ti je odličan. Možeš da spremaš pirinčani griz, a takođe možeš da spremaš i neke žitarice od onih u prahu (milupa, rižolino, nestle...) koje ne sadrže gluten (pirinač, kukuruz, proso). Umesto sa mlekom spremi žitarice sa sokom ili kompotom (kuvanim voćem). Možeš da ubaciš u to i svežu gnječenu bananu.

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Dala ti je super savet Rosana imas kasice koje ne sadrze gluten,tako da ja sam kupila neku od 7 zitarica a ne sadrzi gluten.A sta je sa piletinom,knedlama od kukuruznog brasna cak imas u zdravoj hrani milion proizvoda za bebe bez glutena.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Dala sam joj Rizolino jedanput ali sa Nan (Nestle) Hipoalergeno i nije htela. Nece da ukusi drugo melko osim moje. A na gluten nije alergicna, istestiraliu su taj alergen. Pokusacu sa zitarce i kompot, nadam se da ce nesto da upali Bas sad sam joj dala za dorucak kompot od kruske i izmiksirala sam bananu. Hvala puno na savet. Nile lako da si mama, ali je ipak fantasticno

Senior Member mihajla's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    ALergična je na mleko ili na laktozu??? Ako je na laktozu, ima mleko bez laktoze koje možeš koristiti ili možda da se posavetuješ sa lekarom o tome da joj daš sojino mleko... negde sam čitala da i to daju, mada ne znam nikoga ko sa tim ima iskustva...
    U svakom slučaju, prethodno se posavetuj sa stručnim licem...
    Nadam se da sam bila od pomoći

Junior Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Kupila sam specijalno mleko Aptamil Alergic Digestive i pripremila sam joj Grisolino pa malo po malo idemo napred Sojino mleko ne bi sada zato sto mi je doktorka rekla da moze da nastane ukrstena alergija. Treba jos da prihvati da pije ovo mleko zato sto miris i ukus bas i nije tako sladak kao mamino mleko. Pitacu doktorku dali je na laktozu alergicna, ovo mi je novo islustvo pa covek kad nije doktor i ne zna sta treba da pita

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Navodnik Orginalno postovao mamica Pogledaj post
    Kupila sam specijalno mleko Aptamil Alergic Digestive i pripremila sam joj Grisolino pa malo po malo idemo napred Sojino mleko ne bi sada zato sto mi je doktorka rekla da moze da nastane ukrstena alergija. Treba jos da prihvati da pije ovo mleko zato sto miris i ukus bas i nije tako sladak kao mamino mleko. Pitacu doktorku dali je na laktozu alergicna, ovo mi je novo islustvo pa covek kad nije doktor i ne zna sta treba da pita
    a sta ti je rekla dr?dete je alergicno na mleko tj.na laktozu ili ne ?kako si uopste dosla na ideju da je alergija u pitanju?vidim da ovde kazes da ces pitati dr da li je alergicna na laktozu?!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Bili smo u bolnicu nedelju dana zbog brohnopneumonije kad je bila 6 meseci. Kad smo dosli na kontrolu na desnu ruku je imala ekcem a pre toga nekoliko puta kad sam joj dala Hipp mleko ili zitarice koje sadrze mleko i ispovratila je. Rekla sam sve to doktorki i ona je pretpostavila da je beba mozda alergicna na mleko zato sto povracanje je jedan od mogucih simptoma kad je dete alergicno, a i ekcem na ruci. Nakon toga uzeli su venski krv i ispostavilo se da je alergicna na melko i belanac od jaje. Doktorka je rekla da ne smem da i dam ni sir, ni jogurt, nikakav mlecan proizvod. Treba da sacekam i sa ribom, narandze, sve dok ponovo ne napravimo test i da vidimo dali se organizam sam izborio ili treba mu jos vremena.
    Last edited by mamica; 11-24-2010 at 10:59.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove