+ Reply to Thread
Strana 1 od 3
1 2 3 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 22

Tema: Mlečne kašice, i namirnica koje sadrže gluten u bebinoj ishrani

Senior Member mihajla's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010

Mlečne kašice, i namirnica koje sadrže gluten u bebinoj ishrani

Zanima me kada ste počeli sa uvođenjem namirnica koje sadrže gluten, i takođe me interesuje ima li neko iskustva po pitanju toga da li mogu koristiti adaptirano mleko za pripremu mlečnih kašica, i obroka poput grisolina, medolina i sl. umesto da izmuzam svoje mleko kojim dojim bebu, jer mi se uvek čini da ne mogu nikad izmusti dovoljno...
    Inače ne koristimo adaptirano mleko, jer isključivo dojim, ali mi se čini kako mleko nadođe tik uoči obroka i da ga ima sasvim dovoljno koliko je bebi potrebno...

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    doktori preporucuju da se namirnicce sa glutenom izbegavaju do prve godine a da se potom uvode postepeo.Moja doktorka je rekla da bebi pravim kasice sa adaptiranim mlekom,medjutim ja sam krenula sa kravljim i ok dete napreduje a nema alergije.Imas temu negde na forumu oko toga sta su alergije i sta treba izbegavati.A koliko je stara beba?
    A sto se tice namirnica ja sam pocela od cetvrtog meseca naravno postepeno.

Datum pristupanja
    Aug 2010
    a moj savet ti je da ne dajes bebi medolino frutolino cokolino i ostalo jer znam kad smo bili na praksi u zavodu za zastitu zdravlja da smo radili proveru tih kasica i da je to strasno..tako da imas druge kasicce koje su daleko zdaavije a nemaju gluten.Jos jedna stvar sve sto mozes da napravis nemoj da kupujes sto znaci da sokice mozes ti da pravis kasice slane u teglicama su nepotrebne jer sama mozes da napravis i da budu daleko zdravije a da nemaju glutena.Dovoljno je samo da ih adekvatno spremas..one mogu da budu kad je ono u pomoc kad si krakasa vremenom .

Senior Member mihajla's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Moja beba ima 5 meseci, tačnije, za 12 dana 6 meseci...
    RAzmišljala sam o tome da joj počnem davati griz, što do sada nisam, a mislim da bih ga lepo mogla kombinovati sa voćem i povrćem.
    Inače se trudim da joj dajem što zdraviju hranu, pripremam joj domaće kašice a kupovne dam samo ako nisam u prilici da joj sama napravim, i to se trudim da izbegavam i da čak kad negde idemo napravim kod kuće i ponesem.
    Ali već mi ponestaje ideja, jer sam joj do sada davala samo voće i povrće, a pomalo mi se smanjuje i izbor jer dolaze hladniji dani...
    Pogotovo je problematično voće, jer mu nije sezona i ne znam šta da radim.
    Nisam baš iskusna, a volela bih da joj priuštim što bolju i zdraviju ishranu u prvoj godini, a i posle mada će biti lakše je će biti veći izbor stvari koje će smeti da jede...

Datum pristupanja
    Aug 2010
    mozes da joj dajes jabuke kruske tikvu,a mislim da je glupo d ajoj dajes breskve i kajsije kad je proslo vreme a sto se tice povrca mozes karfiol,brokoli,krompir,sargarepa,persun,celer,cur ece meso,piletina,teletina,ako nadjes tikviccce,ima milion ideja pogledaj temu kombinovanje namirnica tamo imas post sa idejama kako praviti obrok sa 3 i 4 namirnice.
    Tvoja beba sad treba da ima 3 mlecna i dva ne mlecna obroka,sto znaci ujutro mlecni zatim mlecni pa dva ne mlecna i uvece pred spavanje mlecni.Vec je velika moze ona svasta da jede.

Senior Member
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Pirinač i kukuruz ne sadrže gluten - to možeš da joj uvedeš. Znači palenta, kačamak, pirinčani griz (ili skuvaj pirinač sa mlekom pa to izblenduj).

Datum pristupanja
    Aug 2010
    imas i kasice koje ne sadrze gluten mlecne i ne mlecne ....postoji milion kombinacija...samo dobro pogledaj kad kupjes.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ja samkoristila Milupine kašice bez glutena koje se spremaju ili sa mlekom ili vodom (znači da sadrže adaptirano mleko u prahu) i mališa je lepo ručkao. Kupovala sam i gotove kašice iako su skupe pošto smo dosta putovali za Novi Sad na kontrole - neke je rado jeo neke ne. Primetila sam da su Nestle kašie ukusnije. Alergija na gluten se ili razvije ili ne, ustvari netolerancija, ali treba biti oprezan i pratiti dete.

Senior Member
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Koliko se sećam, gluten je dozvoljen u bebinoj ishrani od navršenih 8 meseci - tada se uvodi pšenica.

Datum pristupanja
    Aug 2010
    jeste Rossana ali misljenje doktora je podeljeno jedni kazu da do prve godine ne treba davati a drugi da se detetu daju namirnice koje sadrze gluten od 6 meseci pa ajde budi pametan,a da ti dete bude zdravo.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove