+ Reply to Thread
Strana 1 od 2
1 2 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 20

Tema: williams beuren-poanatiji kao williamsow sindrom

Threaded View

Junior Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010

Smile williams beuren-poanatiji kao williamsow sindrom

Ja sam samohrana majka. Iz prve blizanacke trudnoce dobila sam sina i cerku,sina koji ima williamsov sindrom. to je retardacija psiho motorike i uz to odlike za ovaj sindrom su i srcana mana,problem sa sluhom,kifoza,problem sa vidom... Osobe sa ovim sindromom su vrlo druzeljubive,ali kao sto sam citala u prethodnoj temi u svakoj bolesti vezanoj za mentalnu ratardaciju postoji diskriminacija u drustvu pa tako i u ovom sindromu. Posto je ovaj sindrom redak nisam imala priliku da upoznam dete sa ovim sindromom,zbog toga bih zelela da upoznam nekog roditelja cije dete ima ovaj sindrom ili nekog ko ima iskustva sa ovim sindromom.

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Dobrodosla Brankic. Licno nemam iskustva sa Williamsovim sindromom, ali zajednicko nam je da se svi roditelji dece sa pp srecu sa istim problemima i predrasudama. Koliko su stara tvoja decica? Na Roditelj forumu u odeljku Dece sa posebnim potrebama ima nas dosta sa razlicitim problemima, pa mozes i tamo da se raspitas da li neko ima slicnih iskustava!
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Hvala na dobrodoslici,moja deca imaju 17 godina. Odakle si ti? Kakav problem ima tvoje dete? I zanima me kako mogu da udjem u taj odeljak na roditelj forumu? veliki pozdrav od nas za tebe i tvoju decicu

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Iz Kragujevca sam. Moje najmladje dete ima Down sindrom. On je jos mali, ima tek godinu, ali vec se srecemo sa preprekam koje moramo da zaobilazimo. Idi na Roditelj forum i registruj se. Onda mozes slobodno da pristupis odeljku za decu sa pp. Ima dosta mama koje se tamo druze i podrzavaju. Odakle si ti?
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Ja sam iz Valjeva.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Poznajem jednu porodicu u kojoj su blizanci gde je devojčica zdrava a dečak ima slične ako ne i iste simptome kao tvoj dečak. Nikad nisam pitala o kakvom poremećaju se radi. To je jedan umiljati dečak koji voli da se igra sa sestrom i braćom. NJemu su operisali oči u Rusiji a pre toga je imao jako veliku dioptriju.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Odakle si? I da li bi mogla da saznas koji je problem u pitanju posto bih jako volela da upoznam porodicu sa ovim sindromom? Pozdrav

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ja takođe vodim svoje dete u zavod jer ima dve godine i osam meseci i ima jako mali fond reči i ne uspostavlja verbalnu komunikaciju. Čeka nas i Lipovica. Ja se malo pribojavam kako će se moj mališa uklopiti pa bi te zamolila da mi objasniš ukratko kako to izgleda, šta rade sa decom. Pozdrav!

Junior Member
    Datum pristupanja
    May 2014

williams beuren - osnivanje udruzenja?

Draga Brankice,
    Vidim da je tvoj post ovde vec odavno, i pitam se da li si uspela da upoznas jos roditelja. Ja zivim u inostranstvu (nisam roditelj, ali bavim se naucnim radom na temu jezika kod dece sa WBS) i volela bih da stupim u kontak sa roditeljima koji bi mozda bili zainteresovani za osnivanje udruzenja u Srbiji, kao sto vec postoje u drugim zemljama sveta. Molim te javi mi se na alexperovic@yahoo.co.uk - a molim i druge roditelje da mi se jave.
    puno pozdrava
    aleksandra

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Cao Brankice, ja imam blizance i stariji decak ima problema, psihomotornih problema i ne prica, a inace je veoma umiljat i druzeljubiv oni imaju po 7 godina a imam i starijeg od 11. Ja sam iz Obrenovca i veliki pozdrav i za tebe

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove