+ Reply to Thread
Strana 1 od 3
1 2 3 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 23

Tema: Koliko kosta decije zdravlje

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010

Koliko kosta decije zdravlje

Nikola mi vec nedelju dana ima temperaturu oko 38. Sve je pocelo prosle subote. Bio je neraspolozen, i zali se na stomacic. Posto on vec ima istoriju problema sa stomakom odem kod decijeg hirurga. On me vrati kod pedijatra da provere da nije grlo ili nesto slicno. Ovaj kaze nema nista. Sacekam ja nedelju, dete jos gore. Opet odem kod hirur.ga,Salje me na rendgen, ali posto su vec dva puta za godinu snimali dete pristaju da urade ultrazvuk. Tu je sve u redu. Oni mu stave klizmicu da bi izabacio gasove i posalju nas kuci. Kazu sada ce da se oraspolozi. Dete popodne dobije temperaturu 37,5 i ispovraca se. Ja opet kod hirurga on ga opipa kaze stomak je mek iditre kod dezernog lekara, a kod nas dodjite ujutru na kontrolu. Dezurni pedijatar ga pregleda i zakljuci da otezano dise, smatra da je zacetak upale pluca, ali da se ujutru javimo nasen pedijatru. I da, da nam jednu inhalaciju. Dovedem dete kuci, ono nagura temperaturu 38,8.Jedva docekah da svane ponedeljak, odem prvo kad naseg lekara ona ga poslusa i kaze ma nema nista na plucima samo grlo crveno i neka primi 3 penicilina.Onda odemo kod hirurga na kontrolu. Sada je bio drugi doktor poznat kao veoma neprijatan i ne htede ni da pogleda dete nego odmah na rendgen. Ja ga pitam da li je neophodno da ga opet zracimo, a on kaze da hoce da skine odgovornost sa sebe. Ne odvedem dete na rendgen nego za popodne zakazam privatno inace kod doktora koji je u bolnici nacelnik decije hirurgioje. Tamo sasvim druga prica. Lepo mi objani sve, pogleda sve rezultate zadrzasmo se kod njega skoro sat. Za pare moze sve. Bar smo odbacili sumnju da moze biti nesto hirurski. Isprimasmo mi injekcije, on i dalje ima temperaturu. Dadose mu jos tri penicilina i tri inhalacije, ali nista. Danas smo primili 6. penicilin i posto je subota odvedem ga na kontrolu kod dezurnog. Ona mi tek sada da upute za laboratoriju, ali posto tek moze rezultate da damo u ponedeljak, pa jos jedan dan da cekamo dok ih urade ona mi predlaze da idem privatno. Ja pokupim dete i odvedem ga kod privatnog pedijatra, koji mu odmah uradi i analize i zapanji se da niko do sada nije trazio pregled ovog tipa. CRP je 105, a granica je 6, sto ukazuje na jaku bakterijsku infekciju. Leukociti su takodje uvecani. Prepise nam longacef, jer penicilin ne utice na ovakve infekcije. I sada se nadam da smo dosli do prave dijagnoze, a u ponedeljak idem u Dispanzer da nekome iskopam oci.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    jao kreteni!tako su i mene setali sa mojim klince kad je ima 6 meseci tamo amo......nama se ispostavilo da ima serihihu ...nadam se da ce vama biti druga dijagnoza!drzim vam palceve! nemoj da se sekiras!reci mi da li mali sad pije neki antibiotik?ako pije odlicno(jer ako je u pititanju eserihija onda ce da obadnu leukociti ako nepije neka ti doktor odmah prepise jer ako ima serihiju a nepije terapiju bice svasta!javi da znam sta je bilo na kraju! pozic

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    sorry...........nisam jos rucala pa sam pojela par slova hahaha

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    ne mogu da verujem!!!!!!DA sam na tvom mestu dovela bih tv ekipu,djubrad.

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Davali smo i mokracu juce, ne bi trebalo da je sserihija. Posle idemo po injekciju i da ga doktorka ponovo pogleda.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Nocas prvi put posle 9 dana Nikola nije imao temperaturu. Jutros je cak i doruckovao, a da nije plakao da ga bole usta i desni. Valjda ce biti bolje. Ima da primi jos 2 longacefa. Posle idemo da proverimo CRP i leukocite.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Datum pristupanja
    Aug 2010
    a sta je sa njim,zasto longaceff?

Datum pristupanja
    Jun 2010
    ma neku bakteriju.Danas cu da dam i stolicu, ja sumnjam na candidu.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Datum pristupanja
    Aug 2010
    a zasto longacef za kandidu?Longacef je rezervni antibiotik sto znaci kad daju sve pa nema pomaka daju longacef....mada u nekim ustanovama daju odmah.Kako god javi sta je bilo,i puno srece.Nemoj da cutis i nerviras se bice sve ok,ali im reci da nemas decu na bacanje.

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ma prvo je isprimao penicilin i nije mu bilo bolje. Onda sam otisla kod drugog lekara i presli smo na longacef. CRP mu je dota visok 135, a granica je 6, sto znaci da ima neku jaku bakterijsku upalu. Sda mu je bolje i nema temperaturu, ali mora da se otkrije gde je zariste. Dali su mu da jos dva dana pije hemomicin, pa da opet uradimo analizu krvi.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove