+ Reply to Thread
Strana 13 od 15
PrviPrvi ... 3 11 12 13 14 15 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 121 do 130 od 141

Tema: Sta smo kuvale danas

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    danas boranija sa piletinom od juce a za sutra supa sa domacim knedlama i svinjski sol sa krompirom i zalucena paprika .

Senior Member zverka's Avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    uff zole dade mi ideju ...AL NEKAKO MI BORANIJA "smrdi"
    a kako i ne bi smrdela kad je nikad u zivotu nisam pravila...i pod prisilom "jela" vise jeo mamin fikus al aj
    i love to love just let me

Datum pristupanja
    Aug 2010
    xaxaxax blago fikusu!

Senior Member zverka's Avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    ma idi
    ne znam samo kako cu muciti moje jadno dete s tim kad ja to nikad nisam jela niti pravila
    al stvarno ...te zelenise nikad nisam jela uvek se nadje neka "rupa ispod stola" ili u saksiji
    jadna deca ...sta dr.da kazem...
    meni je majka spanac uvaljivala sa zelenom salatom i to je jedini nacin na koji sam mogla da pojedem nesto sto ne grokce ili nesto sto ne vice muuuu
    i love to love just let me

Datum pristupanja
    Aug 2010
    moraces nema druge eh kad se rodi dete sve se promeni i ono sto nisi volela sve zavolis i nista ti nije gadno,kad se setim meni su deciji slinci bili dno dna uzasno a sad kad cistimo nos i kad izadju sline ja sam srecna nemas pojma koliko.

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    sutra pravim tortu za klincicev rodjendan! muz je uzeo slobodan dan da mi malo pomogne oko spremanja tako da se valjda necu mnogo umoriti! ja sam danas kad sam dosla iz grada pekla svinjski bud(snicle bez kostiju)mada mi se vise svidjaju one snicle sa kostima,nekako su mi ukusniji.a sutra za rucak...nemam pojma mozda pljeskavice...supica...nemam pojma

Datum pristupanja
    Oct 2010
    jede mi se sladoled

Datum pristupanja
    Oct 2010
    Cupave puslice Postupak pripreme

1. Umutiti cvrst sneg od belanaca sa secerom, a zatim kuvati na pari dok se ne zgusne. Gusto kuvanoj masi dodati iseckane po duzini na rezance orahe, sitno seckane smokve i sve to dobro i pazljivo sjediniti, pa praviti puslice.
    2. Pomocu klasikice redjati male puslice u namascenu i brasnom posutu tepsiju, a zatim ih peci na umerenoj temperaturi, da se suse. Pecene i ohladjene, vaditi pomocu noza iz tepsije.

Datum pristupanja
    Oct 2010
    Cvet torta Postupak pripreme

1. Pripremamo kore. Umutiti penasto 5 belanaca postepeno dodavajuci 5 kasika secera. Kada belanca postanu cvrsta dodati 5 zumanaca i dalje mutiti mikserom dok se masa ne sjedini. Dodati 5 kasika brasna. Testo izliti u podmazan pleh i peci u rerni na 200 stepeni dok ne postane zlatno zuto. Postupak ponoviti jos jednom ( za drugu koru).
    2. Kad kora bude gotova staviti je na mokru krpu i uviti je u rolat. Kad se prohladi odviti koru i premazati je sa dve kasike pekmeza. Opet urolati koru.
    3. U 200 ml mleka rastopiti 3 kesice pudinga od vanile sa 10 kasika secera a ostatak mleka skuvati. Kad mleko provri ubaciti puding i mesati dok se masa ne zgusne. Ostaviti puding da se prohladi pa dodati 2 kasike margaina i razmutiti mikserom.
    4. .Kore seci na tanje parcice i jedan deo poredjati na tacnu tako da se napravi oblik cveta(jedan red). Preko kora staviti 1/2 pudinga i poredjati dve na kolutove iseckane banane. Preko toga opet staviti red kora(u obliku cveta),pa preostali puding i banane. Nakon toga staviti jos jedan red kora pa to sve premazati slagom. Tortu ohladiti u frizideru.

Datum pristupanja
    Oct 2010
    Brokoli za bebe Postupak pripreme

1. Jedan veci cvet brokolija dobro oprati. Brokoli mozete obariti u kljucaloj vodi ili na pari.
    2. Tvrdo skuvati jaje.
    3. Ispasirati viljuskom brokoli i zumanac.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove