+ Reply to Thread
Strana 1 od 5
1 2 3 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 45

Tema: Ritanje bebe

Ritanje bebe

Cao zene zanima me kad se vasa beba pocela ritati i da li ste se nekad zabrinuli ako je ne osetite?Ja sam u 6 mesecu,24 nedelje i par dana.Prvi put sam je osetila u punom petom mesecu i od tad se svaki dan pomalo rita.Danas sam se zabrinula,preko dana sam je jako slabo osetila e tek uvece sam je par puta osetila,a pre toga sam je mnogo jace osetila.Verovatno ja preterujem,bitno da je imalo osetim,a ja bi stalno da se rita.Sad kad legnem necu zaspati dok se ne ritne,mozda sam se malo opteretila.Pre 5 dana sam bila na uz i sve je ok.Al eto zanima me kako ste vi osecale svoju bebu,mada kod svakog je drugacije naravno.

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    jeste drugacije ..moja beba je bila nemirna kad legnem da spavam to je bilo ludilo..a sad ces da imas trip da kad sestas i kad se ritne da stanes..zavisi koliko spava kad se probudi,ali kako vreme prolazi sve ce biti ucestalije a mozda je mirna bebica pa nece da te uznemirava...nemoj da si toliko opterecena...A kad spavas spavaj na desnoj strani to je dobro zbog srca i zbog bebe.

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    ja sam prvo ritanje osetila u punom cetvrtom mesecu.posle je bilo sve gore,stvarno sam imala problem sa tim jer mi se na stomak ocrtavala ruka ili noga.i tesko sam nocu spavala jer je bas bila nemirna.desi se da toliko pocne da se rita da mi ceo stomak trese,to mi i nije bilo nimalo prijatno narocito kad sam u goste a svi vide.
    Last edited by sandra kika jovanovic; 11-03-2010 at 07:00.
    MaLeNa MaZa

Navodnik Orginalno postovao zoranabat Pogledaj post
    jeste drugacije ..moja beba je bila nemirna kad legnem da spavam to je bilo ludilo..a sad ces da imas trip da kad sestas i kad se ritne da stanes..zavisi koliko spava kad se probudi,ali kako vreme prolazi sve ce biti ucestalije a mozda je mirna bebica pa nece da te uznemirava...nemoj da si toliko opterecena...A kad spavas spavaj na desnoj strani to je dobro zbog srca i zbog bebe.
    inace spavam na desnoj strani i primetila sam da se onda pocne ritati,eto sinoc kad sam legla ritala se uglavnom se uvece rita preko dana slabije,mirna bebica,al videcemo posle...

Datum pristupanja
    Aug 2010
    da ....ti ne znas kad spava kad piski inace beba ne kaki tako da samo prati da se svaki dan pomera i sve ce biti u redu i nemoj da se toliko opterecujes...opusti se i uzivaj u trudnoci.

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Ima bebe koje su jako mirne dok spavkaju ususkane u stomaku.I ako ne osetis nekad da se rita to ne znaci da nesto nije uredu,sigurno joj je jako lepo unutra.
    Kada je moja prijateljica bila trudna,retko kad je osetila ritanje svoje devojcice a evo je sad,mali djavolak...
    MaLeNa MaZa

Senior Member
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Meni se poklopilo kako sa prvom tako i sa drugom bebom. U istom periodu sam ih osetila sa 19 nedelja. Evo druga se upravo javila u petak, na godišnjicu braka, da pozdravi mamu i tatu.

Datum pristupanja
    Aug 2010
    xaxaxaxaxa slatkica mala.....a pol?

Junior Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Prvi put sam osetila da se pomera u 14 nedelji,sada smo u 20-toj i stvarno me ponekad brine koliko se rita-a nema pravila kada to radi,mozda najcesce kada sedim..stalno mislim da bebi mozda nije lepo u stomaku ako se mnogo rita ..

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Joj ovaj moj jedva ceka da izadje... Rita se kaaaaaaao lud... Cim sednem ili legnem, eto ga, kao da ga neko navije... Jos kad sutne nezgodno... Doktorka nikad lepo ne moze da ga vidi xD

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove