+ Reply to Thread
Strana 3 od 4
PrviPrvi 1 2 3 4 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 21 do 30 od 31

Tema: Indukovani porodjaj

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    svi tako kazu da su muke tek posle.... ali i to se sve zaboravi, kad ti se mali andjeo nasmeje
    I ko nema problema sa dojdnjem na pocetku, kazu da to puno znaci, da je mnogo lakse..
    ajde josh malo pa oseticu sve to.. ali kako mi je brzo prosla trudnoca do sada, (34 ta nedelja).. extra, ali sada tek postajem nestrpljiva, ne mogu da izdrzim..

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Verujem ti, meni je isto prebrzo prosla, nisam je ni osetila Kao da nisam ni bila trudna...

A jeste, sve se zaboravi, bebin prvi osmeh i pruzanje rukica vredi vise od svega

Videces i sama, to je nesto najlepse

P.S. Porucila sam Stokke, teget, stizu za koji dan

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    mmmm super, cestitam!!! najbolja,najprakticnija, najfancy kolica

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Cao Barbarica,
    ja se josh uvek nisam porodila prosao termin pre dva dana.. idem svaki dan na ctg... pa cekamo, jer sam se odlucila za prirodni porodjaj uz epidural.. ali nekako uopste ne osecam nikakve znakove da ce poceti trudovi..nisam otvorena uopste... grlo nikako da sazri... doktor mi kaze da imamo fore cekati josh nedelju dana.. pa ako i do tada ne bude krenuo poradjaj, indukovacu ga... a i stomak mi je skroz gore, nikako da se spusti.. rekli su da ce mi dati neke vaginalete za sazrevanje grla materice.. ali to za nedelju dana, ako ne bude do tada sazrelo....
    a posto je i tvoj bio indukovan, pretpostavljam da si i ti prosla termin?? i rekli su mi da se epidural daje tek kad sam otvorena 4 sm, pre toga ne.. pa zanima me kakvi su bolovi do tih 4 sm.. znam da mnogu gnjavim, ali bojim se pomalo, pa me sve zanima..
    Jooooooj, ja se plasim i tih ginekoloskih pregleda- kad gledaju koliko si prsta otvorena.. to mi je bilo uzasno neprijatno, a kamoli porodjaj.. jer se i to ne oseti uz epidural??

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Ej draga Opusteno, ja sam presla termin 4 dana...
    3 ujutru sam prokrvarila, malkice, i otisla u bolnicu... Bila sam tek 1 prst otvorena... Smestili su me na odeljenje patologije... Tek sam pred sledece jutro dobila "bolove", kao kad treba da dobijes...
    Nista znaci...
    Onda sam oko 10h bila otvorena tek 2 prsta...
    Bolovi i dalje mali... Poslali me na porodiljsko odeljenje, tamo obavili klistir, izmerili mi kukove, okupala se, i to je to... Onda sam u 14h legla na krevet za porodjaj, i tu su bolovi bili bzvz, nista strasno...
    Epidural nemam pojma kad mi je dao, koliko sam bila tad otvorena, jer sam non stop caskala sa nekim pa nisam ni slusala pravo da ti kazem... E kad sam primila epidural nista vise osecala nisam... Indukciju mi je dala ja mislim kroz venu, i tad mi se srce ubrzalo, jer imam tahikardiju, i zamutio vid... To je kratko trajalo i nista...
    Pred kraj sam ustala pored kreveta jer bebac nije hteo da se spusti, i gledala na ctg i gurala kad bih videla da kontrakcije idu do 100.. Krenula sam tek da osecam jedno sat vremena pred sam izlazak bebe, ali ni to nisu bolovi jaki, jer morala sam da ima osecaj da ga izguram... To je proslo bez ikakvih bolova, i usivanje... Ma nista... Tek me sutradan malo rana zabolela... Cak me ni pregled pred izlazak iz bolnice nije boleo, nit sam ga osetila...
    Ma opusti se, epidural je cudo

P.S. Pricaj mi o blamu, mene cerecio nacelnik porodilista ispred 13 studenata, od kojih je troje bilo kao iz bajke... Uh, macani pravi xD

Senior Member zverka's Avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    a ja nista aman bas nista osetila nisam( uz epidural)
    al bas nista ...ko da sam izbacila pin pong lopticu-osetila sam samo neki pritisak niiista vise
    nemoj da brines ...epika je majka mara
    i love to love just let me

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Ej draga, taman sam se ja psihicki spremila na prirodni porodjaj-ali uz epidural naravno, kako slusam sve vreme pozitivna iskustva sa tim, da je lak poradjaj...i sve to.. kada juce pricam sa doktorom -kako cemo i sta cemo.. i on meni kaze, da misli da ima velike sanse da idem na carski rez, jer pregledao me vaginalno pre neki dan, i kaze da grlo mi nije uopste sazrelo, da se nije smekshalo uopste, da je toliko stegnuto da ga nije mogao ni opipati... a to znaci da je tesko moguce da ce krenuti poradjaj onako spontano, i da cu se otvoriti... Ali probacemo.. njegov predlog je da sacekamo josh koji dan, pa da mi daju neke vaginalete za sazrevanje grla materice, i da me stave na indukciju, pa da vide dali cu se poceti otvarati... ako se to desi, t,e, ako ima izgleda da je moguce da se prirodno porodim.. produzicemo tako...a ako ne reagujem na indukciju (sto je u mom slucaju vrlo cesto), onda idem na carski rez..
    Ili mozda se desi cudo ovih dana, pa da grlo odjednom sazri ) i dobijem bolove..
    videcemo.. ali mali mora nekako napolje )

Ej bash si me nasmejala sa tim studentima na porodjaju ) bar ti je bilo zanimljivo ))

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    U pravu ste bile, epidural je zakon, sada i ja to mogu potvrditi porodila sam se pre 6 dana... eto, odjednom dobila trudove, otisla u bolnici, i porodila se za 6 sati...nista osetila nisam... nego mi oporavak od epiziotomije nekako sporo ide, evo sutra tacno nedelju dana, a ja josh uvek ne mogu da sedim , josh uvek boli... a doktori su rekli da mi je rana ok, da je sve u redu, nego treba vremena da prodje..
    Kako ste se vi opravili?

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Joj draga mene je isto epiz. mucila, 40dana citavih.. Ali ja sam normalno sedela sto ne bi smelo nikako, pa mi sav pukao...

Lepo ja kazem za epid, carski porodjaj tu pruzi... I nisu mi jasne zene, koje smeju da ga prime, a nece.. ovo je 21vek, ne razumem.,..

Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Sto se tice epidurala, nisam nikad razmisljala. Ne plasim se bola. A i kazu da su bebe koje se rode sto prirodnije, zdravije. Sto se tice Carskog, ne razumem zasto bi neko birao da se tako porodi, ako ne mora? A sto se tice indukcije, e, tu imam iskustva. Obe trudnoce su mi bile skoro iste. Obe sam "prebacila" nedelju dana(po njima). Oba puta su mi busili vodenjak i plodova voda mi je bila zamucena. Ali tu slicnosti prestaju. Sa prvim detetom sam se porodila bez indukcije. Porodjaj k'o porodjaj, da boli- boli. Ali par sati i tri napona i eto bebe! Nista strasno. A sa drugim su mi dali indukciju, a da to nisam ni znala, posto su mi je dali uz glukozu. Htela sam sama sebi da iscupam i ruke i noge koliko me je bolelo! Svaka cast mamama koje podrzavaju indukovani porodjaj, ali ja, uz moj poprilicno visoki prag tolerancije bola, bih pre trpela malo duze, ali bez osecaja da mi cela utroba ispada van. Bebu sam bukvalno "katapultirala" iz sebe iz jednog napona, i zbog toga je imao onaj naduvak na glavi veoma dugo. Posle sam cula od patronazne sestre da ta doktorica koja mi je vodila porodjaj svim porodiljama redom daje indukciju,i kad treba i kad ne treba, i prokomentarisala: "Ona jos nema dece. Pitala bih je na porodjaju da li i ona hoce indukciju."

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove