+ Reply to Thread
Strana 2 od 4
PrviPrvi 1 2 3 4 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 11 do 20 od 31

Tema: Indukovani porodjaj

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    i ja sam nakraju dobila indukciju.sve je to normalno.ali ima onih zena koji dobiju indukciju i nemogu da se porode kao neke od nas.evo ja 8 ulazim u 9 mesec ukidaju mi terapiju a najverovatnije cu 1 jula ostati u zemunu da mi prate stanje.drage moje jos malo i ja cu drzati moje andjelcice u rukama!

sto se tice porodjaja neznam hocu li moci prirodnim ili carskim jos nista mi negovore!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Znaci spontano si se porodila epiduralom? Jaooo, ja josh uvek ne znam kako bi htela.. razmisljam izmedju spontani (uz epidural naravno), ili carskim rezom..Nekako mi je vise strah prirodnog porodjaja..
    Ali doktor mi je predlozio da kada za to dodje vreme, dace mi epidural, i probacemo spontano (ako moze naravno) i ako ide lako , porodice me spontano...ako ne ide, istom anestezijom ide se na carski..
    Mozda je ipak bolje sponatano, ali mene plasi to sto non stop cujem razlicna iskustva.. kao ona da i uz epidural su se mucili na kraju, ili pre nego sto im stave.. a i one da nista nisu osetili... kako da ja znam kako ce meni delovati epidural.. da sam siguna da se ne bi mucila i osecala bolove uz epidural, htela bih se prirodno poroditi...
    kakvo je tvoje iskustvo? po tome sto si napisala pretpostavljam da je lepo..

Navodnik Orginalno postovao Barbarica Pogledaj post
    I moj je bio indukovan, ali epidural me lisio svih bolova, pa ni ne znam kako je

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Navodnik Orginalno postovao Ana 2011 Pogledaj post
    Znaci spontano si se porodila epiduralom? Jaooo, ja josh uvek ne znam kako bi htela.. razmisljam izmedju spontani (uz epidural naravno), ili carskim rezom..Nekako mi je vise strah prirodnog porodjaja..
    Ali doktor mi je predlozio da kada za to dodje vreme, dace mi epidural, i probacemo spontano (ako moze naravno) i ako ide lako , porodice me spontano...ako ne ide, istom anestezijom ide se na carski..
    Mozda je ipak bolje sponatano, ali mene plasi to sto non stop cujem razlicna iskustva.. kao ona da i uz epidural su se mucili na kraju, ili pre nego sto im stave.. a i one da nista nisu osetili... kako da ja znam kako ce meni delovati epidural.. da sam siguna da se ne bi mucila i osecala bolove uz epidural, htela bih se prirodno poroditi...
    kakvo je tvoje iskustvo? po tome sto si napisala pretpostavljam da je lepo..
    Ja ti savetujem da ne ides na CR bez potrebe, jer em je rizicnije, em oporavak duze traje, rana vise voli, stomak se teze skida, manje ces moci oko bebe, vise dana u bolnici...

Ja sam imala porodjaj kakav se samo pozeleti moze... prvorotka sam i porodila sam se za 5h, tj rodila sam malog iz treceg napona,.... Nista nisam osetila osim pred kraj napone, da bih mogla da guram.. Imas moju porodjanu pricu u nekoj temi o porodjaju

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Auu super, blago tebe, i ja zelim tako

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    ok,slazem se da ne treba na CR bez potrebe,no iako dodje do njega,nista strasno veruj mi....posle 2-3 dana si ko nov,malo vise hodanja i sve se resi...ja sam posle 7 dana stigla kuci i sama svoju bebu kupala,a imala je preko 4 kg,jedino jeste tacno da se stomak teze skida...

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    znam, cula sam da je tako.. ja se ne plasim carskog (ako dodze do toga da mora na CR)... nego sada mislim da je bolje ako moze spontano, ali uz epiduralnu anesteziju, i pod uslovom da ne osetim bol do kraja, ni kad sam na boksu ))) znaci ako je to moguce ) jer sam cula da i ponekad na kraju smanjuju anesteziju, da bi lakse izasla beba, i da se ipak oseti na kraju bol..
    uhhh

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Na kraju ti je samo ne doziraju, i osetis bol, ali samo u stomaku, dole nista... A taj bol je kao menstrualni... Mada nekome i daju poslednju dozu, meni nije hteo jer se Laza sporije spustao...Bre ja bih sad radije isla opet na porodjaj nego kod zubara... Pa eto ti dokaz da nije nista
    Ma ziveo epidural i onaj ko ga izmisli... Treba ga za sveca proglasiti

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Aha znaci individualno je to, nekome doziraju i na kraju-gde postoji mogucnost, a nekome ne... ali u svakom slucaju, prema tvom primeru shvatam da i to nije neka jaka bol.. cim bi radije na porodjaj,nego kod stomatologa A i nisi mi rekla dali boli kad te siju dole, valjda i za to deluje anestetik...

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ana ne boj se toliko,opusti se ,sve to prodje zaboravi se kad vidis bebu,jeste klise izjava ali je stvarna,veruj mi....

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Ma kakvi, ni usivanje se ne oseti... Mene nista nije bolelo ni dva dana posle... E ali sam se zestoko zeznula kada sam dosla kuci... Sedela sam normalno, i puko mi sav, krenulo da me boli... Mali uopste nije hteo da spava, uuuuralo je samo prvih mesec dana... Pitala sam se sta mi je sve to trebalo... DOlazilo mi je da kroz prozor skocim... Uzas... E to su muke, kakav porodjaj...

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove