+ Reply to Thread
Strana 2 od 2
PrviPrvi 1 2
Prikazivanje rezultata 11 do 16 od 16

Tema: Kako uspešno dojiti,i osigurati dovojnu količinu mleka za bebu?

Senior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Mamino mleko se brze vari od formule pa bebe imaju pravo da budu gladne i za manje od dva sata posle podoja.A dva sata je super!!!!!!!!!! Mani se onih prica na tri sata,forsiraj podoj na zahtev...Ja sam tako sa prvim i sada sa drugim detetom,sisali su kada su hteli i gde su hteli. To je prirodno!!!!!!!! kada smo gladni,i mi odrasli pojedemo nesto usput-fast food!!!!!!!?Ako posle podoja mozes da istisnes bar nekoliko kapi,mleka ima dovoljno!!

Senior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    I meni nekad nije jasno zasto moja beba zaplace ,pa joj dam siku-ona nece....nije gladna i mrzi je da vuce.Ako bih joj ponudila flasicu,lakse joj je i popila bi .Probaj da sacekas do 3 sata,jesce sigurno.A ako i dalje imas dileme,kupi vagu.Nisam sigurna kako je za koji mesec,ali ako beba dobija svakog dana,sve je u redu.

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Pa odprilike koliko se ja secam beba dnevno napreduje od20 do 50 grama ...znam da za svoj rodjendan svako dete treba da utrostruci svoju tezinu koje je imalo na rodjenju....

Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Ja isto imam tih problema vuce malo i posle place na sisi a znam da je jos gladna tako da sam ja pocela da joj dajem moje mleko na flasicu ,izmuzem aventovom pumpicom i dajem na flasicu,kad je lenja sta cu a opet bitno mi je da jede moje mleko sto duze...I super je tako ona lepo spava nocu danju na tri sata ,ja se ne nerviram ona ne place;-))))) Inace ima 3 meseca...

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    e to je problem niste trebale da pokleknete iskusenju.moja kika je tako zezala,nece da sisa a oce na flasicu i ja onda puknem i pustim je da ogladni a onda sisa.bebe vas zezaju jer je mnogo lakse vuci na flasicu i zbog toga zezaju.
    MaLeNa MaZa

Senior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Sandra je u pravu.Lanina mama,moj savet-neka sama vuce jer ovakvim izmlazanjem ne samo da ce se olenjiti vec se i proizvodnja mleka smanjuje.Kada beba vuce luci se prolaktin koji je odgovoran za proizvodnju mleka,a samo izmlazanjem dobijes kolicinu koja ce poceti da se smanjuje. Tako ce i beba krace sisati.Steta bi bilo.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove