+ Reply to Thread
Strana 1 od 4
1 2 3 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 40

Tema: Kako prebroditi postporođajnu depresiju?

Senior Member mihajla's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010

Kako prebroditi postporođajnu depresiju?

Kako uopšte prepoznati da li se radi o depresiji ili je u pitanju samo strah od nepoznatog, posebno kod prvorotki? Ja nisam mogla da napravim razliku, i tek sada, posle pet meseci od kako sam donela na svet svoju prelepu kćerkicu shvatam da se ipak radi o blažem vidu depresije s obzirom da me još uvek drži.
    Kažem, blažem vidu, zato što se ne manifestuje na način da sam non stop potištena i tužna, baš naprotiv,jako sam srećna, ponosna i zadovoljna, ali ne prođe dan da me ne obuzme osećaj da nisam dorasla majčinstvu iako me svi bližnji uveravaju da sam i više nego dobra u novoj ulozi!
    Iz dana u dan u meni raste strah i strepnja da neću uspeti da izađem u susret svim potrebama svog deteta i da će jednog dana pomisliti da joj nisam dovoljno sebe pružila?
    Možda je suludo što o tome razmišljam, jer smatram da ne postoji idealan roditelj i da je neminovno da ću praviti greške, ali ja jadnostavno ne mogu da se oslobodim takvih misli!
    Postoji li način da se oslobodim svojih strahova?

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    vremenom ces se osloboditi ..svaka novopecena keva ima taj trip....nije to postporodjajna depresija...ali mooras priznati da se sve menja od momenta kad saznas da si u drugom stanju pa posle porodjaja zena se menja..njena psiha...izgled..sve a muskarci ne...ja sam jedno vreme razmisljala kao ti d ali cu biti dobar roditelj i zasto stalno gresim...a nije tako...beba je zdrava i napredna sto je bitno...izboricemo se sa svim izazovima pa zene su veci borci od muskaraca...ja i sad posle sedam meseci nakon porodjaja pomislim da sam losa i da nisam za dete ..

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ma tih prvih dana je jako teško, čak i kad je sve u redu dovoljno je to što smo neispavane pa da budemo ponekad nervozne i razdražljive. Moj malecki je imao žuticu i teško se budio noću da sisa, bio je lenja beba i jedne noći sam se uspaničila i plakala kao blesava, nas šestoro nismo mogli da ga razbudimo... Ali, sve to prođe. Ja sam jedva čekala da stanem na noge i da počnem da ga kupam,presvlačim... Bila je to ljubav na prvi pogled! Sećam se da sam bila potištena kad je napunio godinicu, prestao da sisa i kad sam shvatila da nije više beba. Pa je i to prošlo. Sad imamo nove brige.

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    jaoooooo....ja kad se setim,dovedemo kiku kuci,pa me stra da je uzmem,sta ako je povredim ili je pravilno ne drzim,pa tu noc ona se uspavala oko 23h i celu noc spavala,do 9h,ja sam se celu noc tresla.ali sama sam sve od prvog dana radila,kupala je,presvlacila,ma sve.A sad,sad je drugacije,svasta joj radim,jadna ona samnom.
    MaLeNa MaZa

Datum pristupanja
    Aug 2010
    Dovoljno je bilo sto me sve boli, sto ne mogu da sednem, bolovi ,pre porodjaja,u toku,posle,ne spavanje iscrpljenost a sve padne na zenu....a bebac u kuci...

Datum pristupanja
    Sep 2010
    Pa da...tako i ja,iscrpljena ma imam osecaj da cu da padnem a moj dragi spava,boli njega briga....strasno
    MaLeNa MaZa

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Prvi put sam shvatila da nešto ne štiima kod supruga kad sam se porodila. Rana mi se upalila, trpela sam jake bolove, nisam mogla da se ispravim a njemu je doktorica koja me porodila rekla da sam "razmažena i kenjkava" a on je to shvatio zdravo za gotovo i rekao mi to kad sam došla kući. Kao, šta se žališ. tolike žene su se porodile pre tebe, to je nešto najnormalnije ???? Ali, ja nisam bilo koja žena, ja sam tvoja, zar se ni malo ne saosećaš samnom??????

Datum pristupanja
    Sep 2010
    Ma trebao je on da se poradja pa da vidi....
    MaLeNa MaZa

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Da, da! A gde je šivenje, dojenje...

Datum pristupanja
    Aug 2010
    Navodnik Orginalno postovao Srna Pogledaj post
    Prvi put sam shvatila da nešto ne štiima kod supruga kad sam se porodila. Rana mi se upalila, trpela sam jake bolove, nisam mogla da se ispravim a njemu je doktorica koja me porodila rekla da sam "razmažena i kenjkava" a on je to shvatio zdravo za gotovo i rekao mi to kad sam došla kući. Kao, šta se žališ. tolike žene su se porodile pre tebe, to je nešto najnormalnije ???? Ali, ja nisam bilo koja žena, ja sam tvoja, zar se ni malo ne saosećaš samnom??????
    Doktorima je normalno da pacijent umre,a ginekolozima je svaka razmazena ..ne mora da kleci nadamnom ali moze da ima samo malo saosecanja....e a kad ti tad nije stao u zastitu nikad nece ....kod mene nije bilo tako ocito ali sam shvatila koliko je sati po nekim drugim gestovima...pa sam morala da se branim i da zastitim dete ...tako i sad radim..a digla sam ruke od muza ne konstatujem ni sta kaze ni kad kaze...

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove