+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Koje su edukativne igre najbolje za dete od 4 god?

Junior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2010

Red face Koje su edukativne igre najbolje za dete od 4 god?

Moje dete ima 4,5 god i klasicne igracke joj vise nisu interesantne, a ni knjige. Imate li ideje ili iskustva sa edukativnim drustvenim igrama koje su tom uzrastu prilagodjene i interesantne? Hvala unapred!

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Ucimo jezike, zanimljiva matematika, sve to mozes da nadjes u knjizarama koje nabavljaju iz Kreativnog Centa, ili da narucis ili se uclanis id od njih dobijas mesecno ono sto imaju u ponudi... a imaju veruj mi, moja deca obozavaju sve sto dolazi iz Kreativnog Centra.

Junior Member anita ljubicina mama's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Kreativni centar ima dobra izdanja ali su dosta i precenjena (5 listova 150 din), dok enco book ima prelepe mozgalice u kojima ima i po 100 stranica sa raznim zadacima za 300-400 dinara. Postoji i "maksin kviz" edukativna igra sa oko 400 pitanja. Igre koje podsticu mastu i kreativnost kao sto su: pravelje slika od kolaz- papira, vodene boje, oblikovanje plastelina. sad postoje i neke perlice od kojih se prave figure (slicno kao bockanje bocki), slagalice, memorije, domine su dobre u toku zime kada deca manje izlaze.

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Mi smo clanovi Kreativnog kluba i sva njihova izdanaj dobijamo sa velikim popustom... a za ove ostale znam... moji su to vec prevazisli, a znas i sama kako to ide... kada dete prevazidje nesto , e bas tada uspes da nadjes ono sto si mesecima jurio...sada moja Pipi ima druga interesovanja, ona sada crta stripove i pise pesme... neka je, ako joj to cini zadovoljstvo...

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Nedavno sam bila u poseti porodici naših prijatelja, koji imaju sina od 5 godina. To su divni mladi ljudi, obrazovani, sa karijerom, prijatni i posvećeni vaspitanju svog deteta.
    Zajednički su napravili igru koja se igra po istim pravilima kao i igra NE LJUTI SE ČOVEČE. Razlika je što svi igrači polaze sa istog mesta, put do kućice je mnogo duži, i kućica je jedna.
    Pobednik je igrač koji prvi stigne do kućice.
    Na tom putu dete mora da preskoči niz prepreka. Kad stane na polje sa slovom S, izvlači karticu sa nekom rečju koju treba da pročita, slovo M znači da izvlači karticu sa matematičkim zadatkom primerenom dobu predškolskog deteta, slovo E je reč na engleskom jeziku.
    Ima dosta polja sa sličicama životinja, pa polje sa slikom petla znači da igrač treba da kukuriče, sa slikom svinje da grokće, i tako dalje…Tu je i fizička aktivnost, neka polja daju zadatak igraču da uradi 15 trbušnjaka, neka 10 čučnjeva, pa sklekovi.
    Ko ne ispuni zadatak mora da se vrati nazad.
    Moj mali prijatelj i ja smo odigrali igru 2 puta. Na svom putu do kućice sam nešto računala, njakala, groktala i ostalo, dva puta sam radila čučnjeve i trbušnjake, sreća da sam preskočila polje sa sklekovima. Svima je bilo zabavno, posebno dok sam ja, posle ukusne i obilne večere, obučena u popodnevni kostim, na podu domaćinove dnevne sobe radila 15 trbušnjaka.
    Igra je zaista korisna, jer u sebi sadrži i misaone i fizičke aktivnosti. Dete je još u fazi izrade podloge za igru razvijalo svoju kreativnost, a sada kroz zabavu unapređuje svoje znanje i razvija svoje sposobnosti.
    Igru najtoplije preporučujem i odraslima, posebno onaj deo sa fizičkim aktivnostima.
    Vaše dete je Vaša budućnost!

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    super zvuci a jesu li roditelji igru napravili ili kupili...

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Napravili su. Na karton su zalepili lep beli papir a onda lepili samolepljive kruzice.
    Vaše dete je Vaša budućnost!

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Kako je sve to danas, ne znam ni sama kako da se izrazim.. Mnogo rano roditelji krecu da opterecuju decu nekim stvarima.. Vec sa 5 godina ih teraju da uce slova, da racunaju, da citaju, i jos svasta nesto. Bice bre vremena... Nek se igraju dok imaju svo slobodno vreme ovog sveta

Junior Member
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Ja sam napravio kcerki igru za ucenje slova Slovarica na web u je moze probati naravno besplatno je
    http://abcdefgame.net
    Last edited by Sevcenko7; 02-25-2016 at 14:27.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove