+ Reply to Thread
Strana 1 od 2
1 2 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 11

Tema: Necu u skolu

Threaded View

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010

Necu u skolu

Moja mladja cerkica, koja je drugi razred i koja je uvek bila fina, odgovorna, ozbiljna kao velika i uopste igrala je strogo po svim pravilima postala je preko noci mali anarhista. Nece da uci, uci, ali uz veliku dramu. Skroz je odsutna, ja je posaljem po vodu, ona mi donese telefon. I uciteljice kazu da je jako odsutna i da je popustila u ucenju. Nije sada to neki veliki pad, ali s obzirom da je ona zaista bila izuzetno spremna u I razredu, sad su je sustigli i drugi sa znanjem. Ona kaze da se zaljubila. A, omiljena recenica je "Necu u skolu". Da li se ljubomora zbog bebe tek sada iospoljila ili je opterecena nasim raznim problemima, jer ona uvek cuje svaki nas razgovor ne znam. Ja sve pokusavam na lep nacin da resim, ali nekad puknem pa se izderem na nju, a ona se tada jos vise naduri i zaroza da place.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Probaj da nađeš vremena samo za nju i da ga provodite u zabavi, da idete zajedno u kupovinu ili da se igrate. nemoj odmah da joj pominješ školu. Pusti je da se sama otvori i da ti kaže šta je muči. Moguće da ona samo traži više pažnje.

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Pa trudim se da imnamo vremena samo za nas. Evo, danas je dobila dve petice. Ona je uopste jedan veliki "zabrinutko", vodi racuna o svim problemima odraslih i to je valjda opterecuje. To je dete koje od trtece godine slusa Dnevnik da bi znala kakvo ce vreme sutra biti da zna sta moze da obuce. A, kako je rasla zanimale su je i ostale ozbiljnije teme. Sve ona stigne da cuje i vidi i da pretrese svaku situaciju. E, kako ona to posle slozi u svojoj maloj glavici je druga stvar i onda se bespotrebno brine, a to nece da prizna.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Navodnik Orginalno postovao emadora Pogledaj post
    Pa trudim se da imnamo vremena samo za nas. Evo, danas je dobila dve petice. Ona je uopste jedan veliki "zabrinutko", vodi racuna o svim problemima odraslih i to je valjda opterecuje. To je dete koje od trtece godine slusa Dnevnik da bi znala kakvo ce vreme sutra biti da zna sta moze da obuce. A, kako je rasla zanimale su je i ostale ozbiljnije teme. Sve ona stigne da cuje i vidi i da pretrese svaku situaciju. E, kako ona to posle slozi u svojoj maloj glavici je druga stvar i onda se bespotrebno brine, a to nece da prizna.
    draga Emadora ja sam pre neki dan imala situaciju koji nisam znala da iskuliram morala sam da odreagujem sa povisenim tonom a beba je bila tu...mislim da se jako prepao i sad kad god hocu da puknem ja se ujedem za jezik i idemo dalje..mislim da su to mali sundjeri sve upijaju tako da treba voditi racuna sta se prica pred njima ....i kako se prica...

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Tako je Zorana, vodi računa, moj suprug je po tom pitanju manijak, ne može da se iskontrroliše, redovno urla, praska,treska,pred detetom... sam bog zna kako to utiče na njega.

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ma niko na nju ne vice, niti vicemo medjusobno. Jedino sto sam se ja jednom ili dva puta izdrala na nju. Moj muz kaze da je i on bio takav kao dete, brinuo se za sve probleme odraslih i jeo se iznutra.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Odmah potražite savet stručnjaka. Roditelji to izbegavaju ali je vrlo korisno.
    Kad god sam bila zbunjena, išla sam da se posavetujem kod nepristrasne i stručne osobe.
    Vaše dete je Vaša budućnost!

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Resili smo problem bez strucnjaka. Ispostavilo se da oni imaju 2 minuta vremena po detetu. A i rade sablonski, kao da svako dete nije jedinka za sebe.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    uzas ....jos jedan sok ...da li postoji neka instutucija u ovoj zemlji koja ima strucnjake na bilo kom polju...ovo je strasno...

Datum pristupanja
    Jun 2010
    E, nasla sam jednu finu psihologicu koja posvecuje deci solidnu paznju. Svi je hvale. Zakazala sam za dve nedelje ( tek tada ima termin) jer su se devojke svaka na svoj nacin promenile posle svega sto se izdogadjalo. P aprvo cu ja da odem da porazgovaram sa njom, a onda cu da dovedem jednu, pa drugu.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove