+ Reply to Thread
Strana 5 od 5
PrviPrvi ... 3 4 5
Prikazivanje rezultata 41 do 50 od 50

Tema: Odvikavanje od pelena

Junior Member Spring's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Bravo!

Member Lena's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    I moj mali nije hteo nosu da vidi do 2god. i 4 meseca...Toliko je "voleo" pampers da sam se plasila da ne navuce strah od nose pa nisam htela da ga forsiram....Kada sam resila da je gotovo sa pelenama,skinula sam mu i nisam mu vracala cak ni nocu(naravno lepo sam mu objasnila da je veliki i da vise ne moze da nosi pampers).Nocu sam mu stavljala musemicu ispod guze da ne bi krevet ukvasio,hvala bogu nije se to desilo puno puta jer je shvatio da pampersa vise nema.Za kakanje smo imali problem jedno mesec dana,ali sa ucenom smo i to resili.Postavili smo mu uslov da ce ako kaki dobiti lizalicu,i naravno kada bi kakio kupili bi smo mu je ... u suprotnom je ne bi dobio.
    Svako dete je po tom pitanju razlicito.....u svakom slucaju treba biti jako uporan.... Puno srece !!

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Jao mame, pomozite. Mi se jako mučimo bez pelena ali moramo da se naviknemo, imamo tri godine i veliki smo za pelene. Problem je što imam utisak da ne može malu nuždu da kontroliše i najavi. Samo se upiški i kaže "Jaaaao!" Kad hoće da kaki, lepo kaže, ali kad ga stavim na nošu, beži, protestuje, neće da sedi, ma haos!Nekad lepo obavimo i jako smo ponosni, a nekad tako bezvzez sedi na noši i ne radi ništa. Razume šta je noša i u vrtiću sedi bez problema ali je do pre mesec dana nosio i dalje pelene.

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    polako srnice polako!i moj se necka ali kad ga ostavim u gacicama sam ih skine i sedne na nosu.nemoj se ni ti ni njega opterecivati oko nose i veruj mi polako ce se navici.samo ga nemoj terati ni grditi jer ce tako da se uplasi i onda ce se plasiti da sedne na nosu.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Izgrdim ga samo kad se upiški a noša mu ispred nosa-naravno, ne vičem na njega, ali moram da mu skrenem pažnju. Jako je smešan i brzo me prođe ljutnja. praviće nam problem u septembru ako ne nauči do tada pa sam malo pod pritiskom.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Moj mališa je definitivno "skinuo" pelene! To je jako krupan korak za njega! Ljubi ga ponosna mama!
    P.S. On je odmah prešao na wc šolju, samo sam gubila vreme sa nošom.

Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Moje misljenje je da trebaju da se stavljaju kad pocnu da sede stabilno jer tada nemogu da ti pobegnu,ja to nisam uradila ali cu sa drugim detetom sigurno. a to da oni neznaju nista do druge ili koje vec godine to nije tacno uopste,oni SVE ZNAJU I RAZUMEJU. moja lana ima 14 meseci i nema sanse da sedne na nosu pa sad smisljam sta cu,ali cerka od rodjene sestre ima godinu dana i videla je komsinicinu cerku od tri godine da kaki na nosi kad smo dosle kuci ona je uzela nosu i dovukla je do nas sestra je stavila i ona je kakila i od tada svaki put kad joj se kaki ili piski ona dovuce nosu do sestre i obavi sta ima....

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Mi sada imamo 9 meseci, i kupujemo nosu... Tacno znam kada kaki, posle svakog obroka, i lepo tad ga stavim, bas da vidim hoce li upaliti

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao Barbarica Pogledaj post
    Mi sada imamo 9 meseci, i kupujemo nosu... Tacno znam kada kaki, posle svakog obroka, i lepo tad ga stavim, bas da vidim hoce li upaliti
    tako smo i mi sve do nekog 13/14 meseca,lepo kakili na nosu,znalo se kad je vreme da se kaki a onda....poceo je da jede sve i nosu da izbegava u veeelikom luku,i sad kad ima skoro dve god ja ga ne forsiram,polako...do proleca ce mo skinuti pampers verujem....

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Kika je sa 15meseci ostavila pampers i to je to.Bez ubedjivanja.Sada ima 2.5god,sama uzme nosu,nema piskanja u gacice i to je.Sama se oblaci,svlaci,kupa.....mada ja je okupam ali sama trlja kupku,pere kosu.....jednostavno je radoznala i voli sve da radi sama.
    MaLeNa MaZa

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove