+ Reply to Thread
Strana 2 od 5
PrviPrvi 1 2 3 4 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 11 do 20 od 50

Tema: Odvikavanje od pelena

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Probaj sa WC soljom i kako je moj stariji sin govorio "Pa stojeci" stavom

Junior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    sa odvikavanjem se pocinje sa najmanje 18 meseci, jer dete ne moze ranije uopste da oseti potrebu, a jaos manje da vam je saopsti. Naravno, vazno je da to bude toplo vreme, tj kasno prolece, da bi imali ispred sebe 2,3 topla meseca , da se dete ne razboli. Dakle, prvo prolece posle napunjenih 18m krenitr. Skidate ih prvo danju, po kuci i nema nazad. Ne odvija se postepeno, vec skokovito. Posle par dana ucinice vam se da nikad nece nauciti i pozelecete da odustanete. Ali posle 5,6 dana iznenadicete se. Kad jednom skinete, nema nazad. Naoruzajte se krpama, gacicama i osl. Svaki put kad se dete upiski ili ukaki stavite ga na nosu. Takodje, cesto ga pitajte jel hoce da piski/kaki. Nosa koju uzmete neka bude najobicnija, bez zvukova i sl i neka se na njoj ne igra. Nosa tome ne sluzi. Poalko pocnite posle par dana i napolje da izvodite dete bez pelene, ali uvek nosite najmanje 2 presvlake i za pocetak ne idite daleko i dugo od kuce. Kad to savlada, pocnite sa skidanjem preko dana kad spava,a zatim i nocu (u pocetku budite dete nocu da ide na nosu). I naravno, kod decaka to ide dosta sporije.

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Slažem se sa mamicom 3 cure da ne treba prerano početi. Imamo drugaricu, koja je počela sa 10-11 meseci da stavalja bebu na nošu, i kao naučila da piški i kaki. A onda kreće pakao, jer cura do 3 godine nije htela na nošu.

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Navodnik Orginalno postovao Srna Pogledaj post
    Moj sin neće ni da sedne na nošu, pa sam sad napravila pauzu. Čekam i ja da otopli pa da ga ostavim u gaćicama. Brine me što mi još uvek ne signalizira da je kakio ili da mu je pelena mokra. Razume on šta ga ja pitam jer odmah beži,. (Ne voli da se presvlači)
    Koliko je star mališa?

Senior Member
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Navodnik Orginalno postovao mamica_tri_curice Pogledaj post
    sa odvikavanjem se pocinje sa najmanje 18 meseci, jer dete ne moze ranije uopste da oseti potrebu, a jaos manje da vam je saopsti. Naravno, vazno je da to bude toplo vreme, tj kasno prolece, da bi imali ispred sebe 2,3 topla meseca , da se dete ne razboli. Dakle, prvo prolece posle napunjenih 18m krenitr. Skidate ih prvo danju, po kuci i nema nazad. Ne odvija se postepeno, vec skokovito. Posle par dana ucinice vam se da nikad nece nauciti i pozelecete da odustanete. Ali posle 5,6 dana iznenadicete se. Kad jednom skinete, nema nazad. Naoruzajte se krpama, gacicama i osl. Svaki put kad se dete upiski ili ukaki stavite ga na nosu. Takodje, cesto ga pitajte jel hoce da piski/kaki. Nosa koju uzmete neka bude najobicnija, bez zvukova i sl i neka se na njoj ne igra. Nosa tome ne sluzi. Poalko pocnite posle par dana i napolje da izvodite dete bez pelene, ali uvek nosite najmanje 2 presvlake i za pocetak ne idite daleko i dugo od kuce. Kad to savlada, pocnite sa skidanjem preko dana kad spava,a zatim i nocu (u pocetku budite dete nocu da ide na nosu). I naravno, kod decaka to ide dosta sporije.
    Hvala na savetima. Deluju vrlo razumno i korisno. I ja znam da je dete pre 18 meseci još nezrelo za odvikavanje, ali slušam kojekakve komentare i čitam po nekim drugim forumima neke gluposti, pa se zapitah da li sam u pravu.
    Ovo, za noše koje sviraju takođe smatram da je živa istina. One samo, čini mi se, mogu da zbune decu.

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Mozda sam ja iz neke druge price, ali ja sam mojoj deci skinula pelene prvi dan posle prvog rodjendana, i cetiri meseca smo se setali u gacaroncima istovremeno sam ih budila nekoliko puta u toku noci da piske...Nije nam trebalo, mnogo vremena, pametni su oni i ne prija im mokro i hladno...Znate sta mi je pedijatar rekao, kada sam otisla na prvu kontrolu sa blizancima, da im niposto ne dajem vodu do 12 meseci ako ih dojim...odmah sam promenila pedijatra jer na mojoj deci nece eksperimentisati. A deca vam inace sede sa 4,5,6.7. meseci, zasto bi im bilo tesko da sede na nosi?Znate, u vrticu ima jedna mama koja je ponosna na svoga sina...ona mu sve spakuje u rancic a on se sam presvlaci...imao je 4,5 godina isao je sa mojim starijim sinom u vrtic..to dete je samo sebi presvlacilo pampers~!!!! Za nosu je rano , samo ako dete ne zna da sedi samostalno...pa ako je i moj Laki uspeo sam da sedi na nosi i da trazi nosu iako ne prica jos uvek a ima vec 7 godina ...

Junior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Navodnik Orginalno postovao mamica_tri_curice Pogledaj post
    ovo sve vazi ako pcnete sa 18m. ako sa 22,24 i vise, onda skidanje ide i nocu cim pocne odvikavanje.

Junior Member tandzerina's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Mamice_tri_curice, posto je moje dete u avgustu puni dve godine, znaci da bi trebalo vec sada da pocnem da ga odvikavam. Ali kao sto si i sama napisala, kod decaka to ide mnogo sporije, i meni se cini da je za njega jos uvek rano. Tek je nedavno poceo da me obavestava da se ukakio, mislim da nema sanse da bi skapirao da trazi nosu. Posto vidim da si dobro potkovana, zanima me sta bi mi preporucila: da sacekam sledece prolece ili da pokusam na jesen?

Junior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    tanderina, ne znam kakvo ti je dete, ja bih pokusala sada ili sacekala prolece. jesen izbegni, jer sigurno ne zelis da maleni u oktobru bude mokar napolju. ako te obavestio da se ukakio, ipak ima nekog pojma.dobro razmisli, nemoj zapocinjati ako ne mislis da istrajes ovo leto. u slucaju da cekas prolece, velika je sansa da brzo i lako to savlada u kompletu sa nocnim izbacivanjem.doduse sa 2,5god, ali nigde ne pise kad se to mora. u svakom slucaju, srecno.

Junior Member tandzerina's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    hvala na savetu! meni se cini da je on dosta daleko od toga da skapira da sam zatrzi nosu. mislim da ce cekati prolece, kako bi smo to brzo zavrsili. bezveze mi je da krenem ranije pa da se to otegne na nekoliko meseci uzaludnog pokusavanja, samo cu da izmrcvarim i sebe i njega. Hvala jos jednom. Tvoji postovi mi bas puno znace, vidi se da si iskusna mamica!

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove