+ Reply to Thread
Strana 1 od 3
1 2 3 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 29

Tema: Vasa iskustva sa privatnicima?

Junior Member Yuya's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010

Vasa iskustva sa privatnicima?

Spremam se da odem na prvi pregled u jednu od najpoznatijih poliklinika (nalazi se u Zemunu), i zanima me kakva su Vasa iskustva sa privatnicima? Da li ste zadovoljne kvalitetom usluge, s' obzirom na cene pregleda, ili...?

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    naravno da su bolji,pare cine cuda draga moja,bolje ce da te pregleda privatnik nego drzavni,jer im je plata poprilicno razlicita.mada imas i drzavne lekare koji odlicno rade svoj posao,sve zavisi koga ubodes.
    MaLeNa MaZa

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    ja sam bila kod Mime Fazlagic u Zemunu na 4d ultrazvuku... sva je slatkoreciva i jako ljubazna...sve mozes da je pitas i nema trominutne medicine.

Datum pristupanja
    Oct 2010
    Hvala na odgovorima.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Najbolje je raspitati se. U malom gradu doduše nema puno privatnika i to su lekari koji su mahom radili u bolnici i svi ih znaju. Dobra preporuka zlata vredi, ako već platiš, bolje da si sigurna da ćeš dobiti odgovarajući tretman! (Primeren ljudskom biću)

Senior Member
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Ja sam zadovoljna onim što su mi pružali u državnim ustanovama. Ja se vodim politikom, ako mi poslodavac već plaća zdravstveno osiguranje zašto to ne bih iskoristila. Prva trudnoća i porođaj su mi prošli ok, zadovoljna sam onim što sam dobila, da je nešto moralo kod privatnika naravno da bih išla.
    Evo jednog primera: Koleginica i ja smo u istom periodu vodile trudnoću, ja u državnoj ustanovi ona kod privatnika, moj svaki pregled bez dinara, sa uvek potrebnim analizama, njen 50 evra, i sve tako ukrug, 50 po 50, porodio je u državnoj ustanovi , doktor koji joj je privatno vodio trudnoću, naravno uz određenu novčanu nadoknadu, dobila je tromb, dugo ostala u bolnici, i sada muku muči sa tim, ja sam se porodila bez ikakvih privatnih pomoći doktora, ustala posle 2 sata od porođaja i te pare što sam uštedela, trošim sada na sina i opet ću isto tako i sa drugim.
    To je samo moje iskustvo i moj pogled, svako ima pravo da raspolaže svojim finansijama onako kako je planirao.

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    sve zavisi...moje iskustvo je kao Ivkino..drzavna ustanova sve besplatno...bezz trominutne medicine,kod Mime sam isla na 4d ultrazvuk jer u mom domu zdravlja nije bio a u Narodnog fronta se radi na zakazivanje i ceka se dugo...nisam htela nikave veze vec sam platila i gotovo...a sto se tice samog porodjaja imala sam vezu....doktor je nacelnik a veza je bila tako "jaka" da se nije pojavio na porodjaju vec me porodio sasvim drugi doktor...ali ipak mislim da je glavnu rec vodila babica...u principu nisam u fazonu treba veza za porodjaj jer ako NE DAJ BOZE krene nesto lose ne postoji dr koji ti moze pomoci.....a gadim se na te veze kojima u znak zahvalnosti sto su ti veza das novac...sta je sa etikom sta je sa Hipokratovom zakletvom koja visi u svakoj ordinaciji..zato drage moje buduce mame nemoj da se nervirate pravilno se hranite setajte ...smejte se sto vise ..i ne trazite veze...

Datum pristupanja
    Oct 2010
    Hvala svima na odgovorima, divne ste. Ja sam iz Beograda, inace, a odlucila sam se na privatnika zato sto u mom domu zdravlja rizikujem da se porodim ili pobacim dok sacekam da me doktorka primi, jer se pregledi ne zakakzuju (samo kod ginekologa se NE zakazuje, kod ostalih dr u domu zdravlja se zakazuje pregled, sto je po meni logicno, ne mozemo svi cekati po 3 sata da dodjemo na red!)! Druga stvar je sto sam letos promenila doktorku jer mi je prethodna izgledala i pricala kao da je malo skrenula i imala sam losa iskustva zbog njenih ''dijagnoza'', da bi se posle ispostavilo da mi je i ''nova'' doktorka shano dusho! Stvarno ne znam da li su drzavni lekari toliko isfrustirani zbog malih plata pa to prenose na pacijente tako sto ofrlje rade svoj posao i svimaaaaa daju iste vaginalate, pilule ili sta vec da im je receno da moraju da reklamiraju?
    Kako god, cula sam od sestre i drugarice sve najlepse o poliklinici u Zemunu, i o doktoru Zivanovicu, i spremam se da idem tamo uskoro.
    Nadam se da me razumete, svako ima pravo na izbor a ja sam stvarno imala losa iskustva sa drzavnim ginekolozima i nemam dobro misljenje o njima, i zato je najbolje da ih zaobidjem u sirokom luku.

Senior Member
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Yuya ti stvarno imaš opravdan razlog za tako nešto, doduše ja sam sa periferije Beograda i nisam vodila trudnoću u mom DZ-u jer je moj ginekolog pred penziju i tako malo je senilan i samo se smeška, a glavnu reč vodi med.sestra, i stvarno prepisuje vaginalete bez pregleda ali je za časkanje ok i nizašta više. Zato sam ja trudnoću vodila u Višegradskoj i stvarno sam zadovoljna. A drage moje ako već hoćete vezu, načelnici, dr.mr. vam ne trebaju i tu vam ništa ne mogu pomoći, oni dođu na kraj porođaja da vas eventualno ušiju ako ste bile seckane, jurite babice jer one vode glavnu reč, meni je moja skratila porođaj bar za dva sata, i one su prava podrška koja vam treba.

Datum pristupanja
    Oct 2010
    Hvala na razumevanju Ivka, a i ja se slazem sa tobom u potpunosti u vezi babica jer sam se uverila u to na par primera iz moje blize okoline!

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove