+ Reply to Thread
Strana 1 od 8
1 2 3 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 77

Tema: I očevi u postporođajnoj depresiji

Threaded View

Super Moderator YUMAMA's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010

I očevi u postporođajnoj depresiji

Svaki deseti muškarac koji postane otac pati od postporođajne depresije, pokazuju najnovija istraživanja. Za mlade tate najstrašnija su prva tri, odnosno šest meseci nakon rođenja bebe, a postporođajna depresija kod očeva može da ima značajan uticaj na razvoj deteta, pokazuju rezultati istraživanja američkih naučnika.

U istraživanju je učestvovalo 28000 ispitanika, a utvrđeno je i da postporođajna depresija kod majke povećava izglede za slične poteškoće i kod oca.

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    I treba,pa da vide oni!!!!
    MaLeNa MaZa

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    da bi se izbegla postporodjajna depresija kod oceva postoje skolice koje supruznici posecuju pre porodjaja, a posle porodjaja tu je skolica razvoja...

Datum pristupanja
    Sep 2010
    Zamisli desi se zena se poradja,daleko kilometrima do najblize bolnice,porodjaj poceo a muz mora da je porodi?
    Zamisli tu depresiju,pa njega ne bi posle izlecila ni jedna skolica....mislim da to i nije tacno.Ja imam strinu i ciku u Svajcarskoj.Kod njih na porodjaju prisustvuje otac,cak i kad se zena porodi,otac ima tu cast da prvi okupa bebu.To ti je zemlja a kod nas u Leskovcu,ne da ti ni posetu da primis,niko ne moze da te vidi.
    MaLeNa MaZa

Datum pristupanja
    Sep 2010
    Da to si upravu.Mnogo je lakse kada znas da je neko pored tebe i bodri te a ne da gledamo samo babice i doktore koji samo znaju da kreste.
    MaLeNa MaZa

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ne bi ja to nazvala postporođajnom depresijom kod muškaraca već "Upomoć! Nisam više u centru pažnje" depresijom.

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Navodnik Orginalno postovao Srna Pogledaj post
    Ne bi ja to nazvala postporođajnom depresijom kod muškaraca već "Upomoć! Nisam više u centru pažnje" depresijom.
    i ja mislim da je to prava dijagnoza ....sta ce sad biti sa mnom ...uzas..ali zato zene treba da budu mudre i odmah da ga ubacve u masinu...e to je jos jedan razlog zasto bake treba da se sklone sa strane da bi i jedan i drugi roditelj bili uz dete a ne baka jedna baka druga a calete boli uvo..ne vec mama ,tata, i beba,,,, e pa da vide...nije lako ali se pomazu...

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Nazovi je kako hoces, to je to... kao i postporodjajna depresija kod zena... mislim samo kod onih koje su bile beskrajno razmazene, ili zaljubljene u svoj izgled ili u svoj zivot bez dece...posebna vrsta sui one koje su imale pravi problem, pa onda kljoknu u depresiju... sve je stvar u glavi... kada dodjes kuci sa detetom i znas da nemas na koga da se oslonis, osim na supruga, i kada sve morate sami... tu nema depresije... nema se vremena za depresiju!

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao mama Taca Pogledaj post
    Nazovi je kako hoces, to je to... kao i postporodjajna depresija kod zena... mislim samo kod onih koje su bile beskrajno razmazene, ili zaljubljene u svoj izgled ili u svoj zivot bez dece...posebna vrsta sui one koje su imale pravi problem, pa onda kljoknu u depresiju... sve je stvar u glavi... kada dodjes kuci sa detetom i znas da nemas na koga da se oslonis, osim na supruga, i kada sve morate sami... tu nema depresije... nema se vremena za depresiju!
    slazem se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bravo za tebe Taco,tri bambija!!!!!!!!!!!!1

Senior Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Navodnik Orginalno postovao mama Taca Pogledaj post
    Ne slazem se s tobom iz prostog razloga sto sam ja prosla kroz ppd. Mogu do detalja da opisem osecanja u tom periodu, uzas ! Kako je meni prof.dr Nedic objasnila (bavi se iskljucivo depresivnim poremecajima), ppd nastaje usled hormonskog disbalansa ali i od usadjenih ocekivanja i nametnutih stavova da "majka odmah voli svoje dete", da je "majcinostvo uvek blazenstvo", da je nenormalno pomisliti da su obaveze oko bebe pre svega ogroman napor,nego su uvek i samo zadovoljstvo. Pre nego sto me je snaslo sta me je snaslo,mislila sam da je depresija "izmisljena,nabedjena" bolest i da je ona u stvari "strucnija"rec za prenemaganje i razmazenost. Depresija je bolest koja mora da se leci! Pokusala sam sama," radnom terapijom " jer smatram da j fizicka aktivnost uvek korisna,ali nisam uspela,samo sam tonula sve dublje. Kad sam konacno potrazila pomoc strucnjaka, laknulo mi je. Ne odmah, doduse, vec posle treceg razgovora. Eto, zdrav bolesnom ne veruje,a problem je i taj sto majke uglavnom, izvinite na grubosti, lazu kad je u pitanju post porodjajni period (sve su odmah sve znale, nista im nije padalo tesko, njihova beba je savrsena i sl.). Kao sto rekoh, ja sam surovo realna jer ne vidim da ista dobro moze da proistakne iz okolisanja i ulepsavanja kad je nesto tako obiljno u pitanju i ako me pitate,reci cu vam kako sve to moze da izgleda.
    Last edited by mamaNS; 11-26-2010 at 13:19.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove