+ Reply to Thread
Strana 1 od 8
1 2 3 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 78

Tema: I očevi u postporođajnoj depresiji

Super Moderator YUMAMA's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010

I očevi u postporođajnoj depresiji

Svaki deseti muškarac koji postane otac pati od postporođajne depresije, pokazuju najnovija istraživanja. Za mlade tate najstrašnija su prva tri, odnosno šest meseci nakon rođenja bebe, a postporođajna depresija kod očeva može da ima značajan uticaj na razvoj deteta, pokazuju rezultati istraživanja američkih naučnika.

U istraživanju je učestvovalo 28000 ispitanika, a utvrđeno je i da postporođajna depresija kod majke povećava izglede za slične poteškoće i kod oca.

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    I treba,pa da vide oni!!!!
    MaLeNa MaZa

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    da bi se izbegla postporodjajna depresija kod oceva postoje skolice koje supruznici posecuju pre porodjaja, a posle porodjaja tu je skolica razvoja...

Datum pristupanja
    Sep 2010
    Zamisli desi se zena se poradja,daleko kilometrima do najblize bolnice,porodjaj poceo a muz mora da je porodi?
    Zamisli tu depresiju,pa njega ne bi posle izlecila ni jedna skolica....mislim da to i nije tacno.Ja imam strinu i ciku u Svajcarskoj.Kod njih na porodjaju prisustvuje otac,cak i kad se zena porodi,otac ima tu cast da prvi okupa bebu.To ti je zemlja a kod nas u Leskovcu,ne da ti ni posetu da primis,niko ne moze da te vidi.
    MaLeNa MaZa

Datum pristupanja
    Sep 2010
    Da to si upravu.Mnogo je lakse kada znas da je neko pored tebe i bodri te a ne da gledamo samo babice i doktore koji samo znaju da kreste.
    MaLeNa MaZa

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ne bi ja to nazvala postporođajnom depresijom kod muškaraca već "Upomoć! Nisam više u centru pažnje" depresijom.

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Nazovi je kako hoces, to je to... kao i postporodjajna depresija kod zena... mislim samo kod onih koje su bile beskrajno razmazene, ili zaljubljene u svoj izgled ili u svoj zivot bez dece...posebna vrsta sui one koje su imale pravi problem, pa onda kljoknu u depresiju... sve je stvar u glavi... kada dodjes kuci sa detetom i znas da nemas na koga da se oslonis, osim na supruga, i kada sve morate sami... tu nema depresije... nema se vremena za depresiju!

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao mama Taca Pogledaj post
    Nazovi je kako hoces, to je to... kao i postporodjajna depresija kod zena... mislim samo kod onih koje su bile beskrajno razmazene, ili zaljubljene u svoj izgled ili u svoj zivot bez dece...posebna vrsta sui one koje su imale pravi problem, pa onda kljoknu u depresiju... sve je stvar u glavi... kada dodjes kuci sa detetom i znas da nemas na koga da se oslonis, osim na supruga, i kada sve morate sami... tu nema depresije... nema se vremena za depresiju!
    slazem se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bravo za tebe Taco,tri bambija!!!!!!!!!!!!1

Datum pristupanja
    Sep 2010
    upravu si mama Taco....ne padamo svi u depresiju.
    MaLeNa MaZa

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Pa, ozbiljno cure, kako nam uvedose psihologe svuda i u brak, sve se raskenjkavilo... ok kada neko ima problem , bas problem, ali nemojmo praviti sad od svega...

+ Reply to Thread

Tags for this Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove