+ Reply to Thread
Strana 1 od 2
1 2 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 11

Tema: Uzasna 5.-ta godina

Threaded View

Junior Member anita ljubicina mama's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010

Question Uzasna 5.-ta godina

Moja petogodisnja cerka stalno cmizdri, buni se protiv svih pravila, nece u skolicu... A do skoro je bila jedno divno dete, razumno i poslusno.

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    To se zove odrastanje, i hocu da necu, naravno moze i obrnuto... kroz to prolaze svi neko to tesko podnosi a neko lakse... kod neke dece se to vidi, a neka kroz to prolete... i moja Pipi je bila cmizdrava, ali takve su devojcice koje su naprednije od svog uzrasta i zrelije... ne mogu da se iskazu... treba im naci neku zabavu samo za njih, nesto gde su mnogo bolji od ostalih. treba im potvrda! Sa srecom, taj period brzo prodje samo strpljenja.

Datum pristupanja
    Sep 2010
    strpljenje
    nadam se da cu uskoro pronaci nesto sto njoj nije suvise "dosadno, lako, glupo, za male bebe" isl.

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Moj Pipi je bila takva, zahtevna i svoja.Kupi joj knjigice za predskolce i neka se zanima, ako zeli da uci... pomozi joj.Prosto, neka su deca takva, mnogo ispred svojih vrsnjaka.Pipi je pocela, sam a da uci slova u tom periodu, evo, sada je posla u skolu i zna da pise i cita i cirilicu i latinicu, zna brojeve i cita knjige za decu i enciklopedije... ne teram je ali je ni nesputavam... mozda i tvojoj curici nedostaje takva aktivnost.... treba podrzati njihovu radoznalost i zelju za ucenjem... ne mogu sva deca da se strpaju u stereotipe.

Datum pristupanja
    Sep 2010
    Naucila je ona slova odavno, cita i pise jos od prosle godine a knjige za predskolce smo pokupovali, resili, sad ne znamo sta sa njima. Razmisljala sam da je ranije upisem u predskolsko ali se ostali clanovi nisu slozili (tj.tata).
    Problem je druge prirode-ponasanje joj se promenilo. Od dobrog i poslusnog deteta postade najveci buntovnik (bez razloga).

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Nije bez razloga, nisam bas otpratila ovaj forum , ali ako je beba na putu ili ima jos neki mladji clan, sa velikim je razlogom je ljuta... ako ni to nije slucaj , onda je buntovnik prosto sto ne moze sebe da smesti medju vrsnjake... velika je, a u stvari je mala, ona bi htela , ali ne moze... ili trebalo bi ali ona nece... to je prolazan period i samo prica velika doza ljubavi tu pomaze, ali i kazne ako zasluzi... da buntovnistvo kasnije ne bi preraslo u bezobrazluk... e to ces vec sama videti, ti je najbolje poznajes... i jos nesto, ne treba potencirati na tome "kako si ti bila divno dete, sta ti je" ili " sta se to desilo sa tobom?" . Nema pojma ona sta joj je... kao stop nece znati ni u svojoj 11toj godini, pa do 16 ili malo kasnije... sve su to periodi kroz koje prolaze .Sa njima mora polako, oni su nezni i krhki, i zacas se moze pokvbariti odnos uzajamnog poverenja.

Senior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Dečaci su posebna priča...

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Pretpostavljam da je natprosečno inteligentna. Odvedite je na testiranje. Kod inteligentne dece se u tom dobu javlja raskorak između umne i socijalne i emotivne inteligencije. Takav slučaj sam imala sa svojim sinom.
    Vaše dete je Vaša budućnost!

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    ovaj moj klincic samo slusa mene i kad smo sami njega nemogu poznati!
    a kad dodje neko to je kao raspusteno dete kao da sam ga pustila sa lanca!

ponekad kad dodje neko kod nas on je takav nestasko da mu ni batinama nemozes izbiti nesto iz glave a kamoli na lep nacin! pa tako kad neko dodje jao sto je dete nevaspitano jao ovo jao ono.......neka se svi nose u pm moje dete jeste bezobrazno kad neko dodje(u smislu trci nece da stane pa uzme da donosi igracke pa nikad da se smiri).........

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Molim da mi neko pomogne,moja cerkica ima 5 godina.Pre tacno 10 dana igrala se sa svojom plisanom igrackom,zaplakala i rekla da ima nesto u nosicu.Pogledala sam,nije bilo nista,medjutim tad sam videla da iz igracke ispada mala spuzvica,pa sam se uplasila da ju je mozda gurala u nos,ali ona mi je rekla da nije(sad koliko je detetu verovati)!Nista se nije desavalo 7 dana,da bi pre 3 dana ta jedna nozdrvica pocela da joj se crveni,da izlazi sekret jako neprijatnog mirisa,a veceras joj je i koza na licu dosta ispucala i crvena!Dete je veselo,dobro jede,nema temperatru!Da li je neko imao ovakvo iskustvo sa detetom?Da li odmah sutra treba da se obratim lekaru?Hvala unapred!

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove